За битките, които ми предстоят

  • 3 250
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 303
А не си ли се замисляла защо пие-защото си го изгонила от вкъщи, не му даваш да вижда детето и т.н.
Разводът е голям шок особено за мъжете, защото ние го преодоляваме по-лесно, все пак децата остават при нас.
А какви са причините да вземеш това крайно решение, нищо не казваш за това.
Да знаеш, че после за детето ти ще е много трудно, постянно ще пита къде е тати, защо не идва и т.н
Аз се разведох преди 1 год., но продължавам да му разрешавам да идва когато си поиска, правим секс и т.н.
Мислим пак да се събираме.
Моят съвет е следният-щом твърдо си решила, разведи се.
Това няма да ви попречи, ако искате пак да се съберет един ден.

# 16
  • София
  • Мнения: 17 283
Kalia, това беше голяма щуротия ...

# 17
  • Мнения: 910
Горкият човечец, пропил се от тормоз Joy

# 18
Здравейте, да разкажа набързо и за моите престоящи битки Crazy имам 20 год. брак.Лятото се разделихме за 6 месеца и ноември решихме пак да се събереме, но не се получава колкото и да стисках зъби, ревност до болка, недоверие нетърпимост, непоносимост от негова страна и накрая аз съм виновна че не проявявам емиции и нежност  #Crazy как да стане питам аз, когато нямам сили за нищо, защото ми взе абсолютно всичко като емоции ,станах безчувствена което е жалко за мене.Взехме решение пак да се разделим този път ОФИЦИАЛНО(развод)
Сега повече от всякога искам да съм малко егоистка и да помисля за себе си.Да заприличам на жена а не на призрак.Да се поглезя, да живея.Да си гледам детето,защото др. остава при него.И така имам хъс да покажа че ще ми е по добре без ревноста му и капризите му(стоя на вратата с багажа си а той ми вика: винаги съм имал и продължавам да имам чувства към тебе)
това според вас някаква игра ли е или какво?Вече не вярвам на който и да било най малко на него,има и по хубав живот Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 588
стоя на вратата с багажа си а той ми вика: винаги съм имал и продължавам да имам чувства към тебе
това според вас някаква игра ли е или какво?

Ами да сравним... Той казва, че има чувства, ти казваш, че нямаш нито чувства, нито сили, но имаш желание да се поглезиш и да си поживееш... Кажи сега и останалото...

# 20
  • Мнения: 1 919
Мария, много добре си се справила да извадиш текста от контекста.
А Калия извинявай, но ме разсмя.

# 21
  • Мнения: 2 011
Всички така правят...когато видят на къде  вървят нещата и че жената  най-накрая взема това нелесно решение и поддават- почват се  едни  сълзи, молби, обещания, клетви ... Айде моля Ви се - това вече сме го минали.! #2gunfire Защо ли  все си мисля че всички мъже имат роднинска връзка  newsm78 newsm78 Sick

# 22
Мария само да кажа че 20 години не са минали е така бе да имам никакви чувства към него не съм търпяла обидите му и унижаването само заради сините му очи.Имало е , но вече в минало време защото колкото и да иска човек ако не получава дължимото поне уважение какво правиш?Можеш ли да истърпиш на всяка втора дума да ти казва че си курва при положение че 6 месеца той е бил с друга жена?Можеш ли да преглътнеш че за 20 години тебе не е могъл да те заведе за 2 дена някъде на почивка а НЕЯ  за 20 дена в Анталия?можеш ли да преглътнеш че за 3 месеца е похарчил 6000лв а не е попитал децата имат ли нужда от нещо?И се бие в гърдите че виждашли колко парииии......
За какво говорим тогава!Значи аз се чудя за тези месеци докато бях сама на колко места да работя за да снабдявам нужното на децата си а той по к**ви!И сега аз съм тази която е била с друг!Никога не чух да казва СЪЖАЛЯВАМ!И от това ме боли още повече.Събрахме се защото го обичах още, мислех че се е опомнил и вече знае какво иска, но не.Можеш ли да понесеш мисълта че постоянно те сравнява с другата?
Хайде сега се искажи и ще те разбера ако мога!Били повярвала на такъв човек?

# 23
  • Мнения: 1 588
Бих казала само, че в първия си постинг лошо си разказала историята си. Там споменаваш само, че те е ревнувал... пък всичко останало, къде-къде по-важно, не си го казала... Последно, на кое те е повече яд - че те е ревнувал или че ти е "изневерявал", докато сте били разделени? Разделени - означава свободни да се срещат с други... Впрочем, ти била ли си с друг в този период?

Човек прави много глупости от любов... Той е направил глупостта да тръгне с друга, понеже е бил хлътнал по нея, без да мисли, че това би те наранило... после пък ти си направила "глупостта" да му простиш, понеже си го обичала още, макар че той не се е разкайвал за стореното... Впрочем от репликите ти за ОНАЯ, бих казала, че и ти си от ревнивите... все пак това се е случвало, докато сте били разделени... Впрочем ти получаваше ли от БНД издръжка за децата за въпросния 6-месечен период?

Няма лошо, че сте опитали да се съберете пак... Така си научила, че наистина не ви е било писано, а не след време да се чудиш дали е можело да се получи...

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 18:12 от Мария

# 24
Така , Мария  bouquet
твоя постинг ми помогна да разбера основната си грешка, а тя е, че никога не излагам фактите такива каквито са, а перкам по кривата.Можеби го правя съвсем несъзнателно.
Ако аз си имах някой за през лятото мисля си че никога нямаше да се върна при него.Друго отношение, нова връска, нова любов или там хлътване.....Ядме е не че ме ревнува,а че е бил с друга това не е ревност сторед мен от моя страна.Това което ме побърква е че нямам лично пространство:скайп,телефон,имейли,и т.н всичко се проверява и това ме побърква.Аз не му ровя в скайпа да гледам хронологии с кой си е писал и какво,или на кой е звинял и по колко е говорил SickНаистина ти казвам че нямам сила вече съм изчерпана.
Не съм получавала и стотинка от него,да не говорим за издръжка!И тук пак аз съм виновна, защото разпитах как стоят нещата и ми казаха че мога да го съдя което ще ми излезе 200 лв. и това ме спря....тези тъпи пари които никога не стигат #2gunfire
ОФ .............

# 25
  • Мнения: 303



Kalia, това беше голяма щуротия ...
Кое му е смешното не мога да разбера?
Според вас не е ли възможно двама души, които един път са се развели, пак да се съберат, дори и без да сключат пак
 брак?
Откъде знаете, какви са били обстоятелствата, поради които сме се развели и какво сме си обещавали, когато сме се развеждали.
Така че ако на някои от вас им се струва смешно това, че съм запазила добри отношения с бившия си съпруг и мисля да му дам втори шанс, си е ваш проблем.

# 26
  • Мнения: 1 919
Кое му е смешното не мога да разбера?
Според вас не е ли възможно двама души, които един път са се развели, пак да се съберат, дори и без да сключат пак
 брак?
Откъде знаете, какви са били обстоятелствата, поради които сме се развели и какво сме си обещавали, когато сме се развеждали.
Така че ако на някои от вас им се струва смешно това, че съм запазила добри отношения с бившия си съпруг и мисля да му дам втори шанс, си е ваш проблем.
Смешен е начина, по който нападаш другите.
Възможно е разбира се - оказа се че имаме такъв случай във форума и хората са щастливи заедно.
А ти искаш да му дадеш втори шанс и явно му го даваш. Той кога смята да се възползва?

# 27
  • Мнения: 1 588
Не съм получавала и стотинка от него,да не говорим за издръжка!

Колко са големи децата? Те в какви отношения са с него? Възможно ли е да им е давал пари лично на тях, ако са по-големи?

Според мен, ако не им е давал пари и не ги е подпомогнал изобщо финансово през тези 6 месеца, всичко останало бледнее... и в такъв случай си жертва на елементарна манипулация. За каква истинска обич към теб от негова страна и желание да има семейство да говорим, ако през тези 6 месеца е бил забравил за отговорността си към децата ви... Тогава излиза, че той се е върнал при теб, само защото с новата му тръпка не му се е получило (тя явно по-бързо го е преценила) и за да не е сам...

Много силно ме заинтригува и един друг момент - ти не обичаш ли да ходиш на почивки, та за 20 години не сте ходили нито веднъж?!

За онова, дето ти казал, че още те обича... Няма да се учудя, ако искрено го вярва... Познавам мъже, които дълбоко вярват, че могат да обичат две (или повече) жени (тази странност си има биологическо обяснение). Целият въпрос е в това, как показва, че те обича и дали проявлението на неговата любов те прави щастлива. Не го убеждавай, че не те обича... кажи му само да помисли по това, какво да направи, та любовта му да може да те направи щастлива...

От друга страна... има лошо... и по-лошо... По-добре е да ти казва, че те обича... и да си вярва сам, отколкото да ти казва, че те мрази...

# 28
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214



Kalia, това беше голяма щуротия ...
Кое му е смешното не мога да разбера?
Според вас не е ли възможно двама души, които един път са се развели, пак да се съберат, дори и без да сключат пак
 брак?
Откъде знаете, какви са били обстоятелствата, поради които сме се развели и какво сме си обещавали, когато сме се развеждали.
Така че ако на някои от вас им се струва смешно това, че съм запазила добри отношения с бившия си съпруг и мисля да му дам втори шанс, си е ваш проблем.


Да, да!
Права си, много си права newsm10
Интересно ми е, при по-големи истерични проявление в присъствието на децата, те дали ще ги забравят, или на тях ги изаснявате по друг начин. newsm78 newsm78
Дали не съм сгрешила, като помня до гроб всички обиди.  Аз пък не мога да прощавам.  bash


# 29
  • София
  • Мнения: 17 283
Kalia, не казах, че е смешно, а че е щуротия. Хич даже не е смешно.
Да кажеш, че мъжа й пие, защото го е изгонила от вкъщи и не дава да си вижда детето ... баси простотията, хич не е смешно, направо е гадно.
Един мъж, който държи на жена си и детето си няма да се пропива, ама ще обърне света да си ги върне.
Всички останало е втълпяване на вина, което е грозно, грозно!

И също така не смятам, че хората трябва да се развеждат с идеята, че пак ще се съберат, освен ако нямат деца, иначе не ми се мисли какво им причиняват.
Идва, когато си иска, правим секс ... баси, ми да не се бяхте развеждали бе, като ви е толкова хармонично.
На мен лично ми е противно.

Общи условия

Активация на акаунт