За кражбата на ток?

  • 21 224
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 651
За тия, който "лекуват" електромерите за 100- 150 лв- до колкото знам баят само на съответния електромер, никой не се "закача" на твоя електромер.

Знаеш ли как е правена и от кого инсталацията, дали е преправяна преди да почнат големите сметки, особено ако си в къща и сте различни собственици на етажите?

А показанията на сметките съвпадат ли с тези на електромера ви? Ако се разминават, диктуваш верните по телефона и ще изравняват.

Виж по фактурите дали имаш енергия отчетена и по двете тарифи - дневна/ нощта. Да не би да плащаш само дневна по някаква причина?

# 16
  • Мнения: 7 723
За тия, който "лекуват" електромерите за 100- 150 лв- до колкото знам баят само на съответния електромер, никой не се "закача" на твоя електромер.
...
Точно. Тамън се чудех как точно да го формулирам. Благодаря.

# 17
  • Мнения: 4 651
За тия, който "лекуват" електромерите за 100- 150 лв- до колкото знам баят само на съответния електромер, никой не се "закача" на твоя електромер.
...
Точно. Тамън се чудех как точно да го формулирам. Благодаря.

Няма нищо, русо в неволя се познава.

# 18
  • Мнения: 2 865
Ако някой краде, ако изключите всичко във вас, ще продължи да мига електромера и да отчита.

По принцип може сами да направите засечка и да изчислите приблизително дали ви отчита вярно електромера.

# 19
  • Мнения: 2 480
Ако някой краде, ако изключите всичко във вас, ще продължи да мига електромера и да отчита.

По принцип може сами да направите засечка и да изчислите приблизително дали ви отчита вярно електромера.
Точно така! А засечката се прави, като включите консуматор с дадена мощност, която сте видяли написана на неговата табелка. Напр. радиатор-3kW. Пускате само него за 1-2часа или за повече и гледате показанията на електромера в началото и в края на експеримента. След това умножавате тази мощност по засеченото време и сравнявате с електромера.
Но както обяснявате-бойлер, печка, пералня, хладилник, те са сериозни консуматори. Би трябвало да видите мощността на вс. тях и да си направите някаква груба сметка, в зависимост от това колко време са включени.
Несериозните(маломощни) консуматори са крушки, телевизори, видеомагнитофони, радиоапарати, компютри.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Компютрите никак не са НЕсериозни консуматори. По-нов комп плюс монитор е 1киловатчас.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 521
Компютрите никак не са НЕсериозни консуматори. По-нов комп плюс монитор е 1киловатчас.
Peace
Освен това януари беше доста дни много студено, този радиатор си е поне 2 KW, каквото и да си мислиш за него - това си е сериозен консуматор. Няма начин с малкото бебе което виждам да не сте отоплявали добре /поне 24 гр/. И бойлер - с малко дете - имам представа какво се случва.

Според мен сметката е реална, причината е в тримесечните отчети, просто предишните 2 плащания са били прогнозни и сега доплащате.

# 22
  • Мнения: 4 651
Е.ОН няма тримесечно отчитане.
Междудругото, сега си погледнах сметките, декември са отчели преди Коледа и така януари плащаме за повече от месец.

# 23
  • Мнения: 2 865
На мен пък ми изглежда доста завишена сметката, при положение, че един радиатор само включват.

# 24
  • Мнения: 408
И аз ще следя темата.Че и ние плащаме обикновено 60-80 до 100.Но последните 2 месеца са по 500 лв Shocked Shocked Shocked.При поужение че няма нищо различно в употреблението ни.Лампи,телевизори,хладилник,печка АА клас,лаптоп.Направо ни разбиха със сметките.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
ДА не са ви сложили нови електромери? Бях гледала някъде, че отчитат само дневна, а нощната си седи та минимум.
Ние сме с климатик, хладилник, печка, бойлер, РС, 2 телевизора и лятото смена 30-50лв., а зимата около 90лв.

# 26
  • Мнения: 702
Здравей, аз работя в Е.ОН БГ, ще те посъветвам, да отидеш до най-близкия център за обслужване на клиенти, да си пуснеш едно заявление, в което да обясниш подробно какъв е проблемът. От там ще ти назначат проверка и вариантите са няколко: - или електромера е в неизправност;- или някой се е прикачил; - или наистина отчита само дневна Е и трябва да се смени. Прави се констативен протокол от извършената проверка, след което се предприемат мерки.

Относно засичането на ел-енергията от електромерите - то се осъществява от подизпълнителски фирми, които не винаги подават вярна инфо, защото примерно някоя леля я е домързяло да дойде и да види или нещо от сорта.
Ние в Е.ОН обработваме подадената информация и на база на нея се изчисляват сметките за ток. И само при случай на нередност или сигнал подаден от клиент, се прави проверка. Иначе няма как да знаем.

Ако имаш въпроси, не се притеснявай да попиташ!
или на сайт www.eon-bulgaria.com/0700161 61
Но в твоя случай най-добре е да пуснеш заявление.

# 27
  • Мнения: 2 480
Компютрите никак не са НЕсериозни консуматори. По-нов комп плюс монитор е 1киловатчас.
Може би искате да кажете киловат, а не киловатчас, нали? Прочетете написаната мощност на компютъра и на монитора или ги вижте в книжките им и тогава ще коментираме дали са сериозни или несериозни консуматори.

# 28
  • Мнения: 599
Е.ОН няма тримесечно отчитане.

Не е официално, иначе точно така се отчита.Сега разбирам, че имали фирми-подизпълнители и ми става ясно защо е така.

Но наистина сметките на авторката са доста завишени.
Ние сме с 2 климатика, които като пуснем есента и ги спираме чак на пролет, пералня, миялна, 3 телевизора, хладилник, печка, бойлер(и него не изключваме), РС...и не надхвърляме 240 лв.

# 29
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
О, с това да беше почнала - нов електромер. И сметките са много нови - с пъти нагоре.  Close
Тези новите електромери са истински вампири Twisted EvilОсобено тези на ЧЕЗ.Преди 4 дена го смениха ,включвам 1-но тв,пералня и печка-отоплителна и готварска и PC-то за тези дни 80kw/ch дневна #Crazy #Crazy #Crazy ами за цял месец кво правим и колко плащаме newsm78???

Общи условия

Активация на акаунт