документи трудов договор

  • 1 164
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз като работодател, вчера се срещнах с представител на инспекцията по труда. Той ми каза, задължително да изисквам медицинско свидетелство на лицето, защото ако случайно наема лице, което се окаже с  някаква психична болест, според закона няма да мога да го уволня и както се изрази той  "ще си го влача" цял живот. Така че не се учудвам, че са ти искали такова. И при нас ще стане практика.

Виж сега Simple Smile
Принципно е прав и не само за психични болести, но
1. Медицинско може да си извади всеки за 10.00 лв без да е стъпвал при лекар
2. Медицинското е валидно за срок от 6 месеца и не винаги отразеното в него е 100% вярно
Поради тези 2 най-важни причини, в нашата фирма, с цел избягване на споменатото
от инспектора сме изготвили декларация, която попълва всеки нов служител, а именно,
че с подписа си декларира, че не страда от нито едно от изброените по-надолу заболявания !
С такава декларация вече, работодателя има право да уволни или съкрати служител,
който умишлено е скрил някое от изброените заболявания !

# 16
  • Мнения: 2 401
На последната ми работа ми искаха специално и гинекологичен преглед  Shocked, при това става дума за  голяма известна фирма. 

Канал XXL?!
На мен ми искаха и стоматолог Thinking

Клонке, да не сме колежки? С различна специализация..  Wink

# 17
  • Мнения: 836
... Освен обичайните документи ми искат и психо-тест от психодиспансер. Имат ли право да искат такова нещо? Казаха ми било ново изискване за сключване на трудов договор. ...

Имат право и наистина е изискване.
В психодиспансера ще погледнат дали те "водят на очет" и ако не, ще ти връчат документа, който ти е нужен (уж, че си минала на психо-тест).

Общи условия

Активация на акаунт