Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 4-та тема

  • 87 266
  • 365
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 394
stasi 76,наистина е чудесна и изобщо не си личи ,че си бързала.  bouquet
Краси.мира,говорихме за тавите-тази на Стаси 76 синята е абсолютно същата като моята,даже е и същият цвят./За да имаш и визуална представа/

# 211
  • Мнения: X
И аз си купих две такива сини -30 и 28 см диаметър.Само за питките.

Мамо Цоце,искам от баницата....аз не мога да точа,не се и опитвам.   Peace   

stasi76 , супер е станала...!   

Ох,все гледам да не правя много питки,ама като вляза тук...и днес ще се яде питка. 



# 212
  • Мнения: 1 394
Аз пък мога да точа от малка-баба ми ме научи,само да имаше кой да ми измеси тестото.Та до скоро си мислех ,че месенето е много сложна работа,а сега като чета -точенето се оказва по-сложно.Толкова е лесно точенето,само ви трябва някой сръчен да ви покаже веднъж и ще видите колко бързо ще се научите.Никой не се е родил научен все пак.Аз като малка/6-7клас/тогава ме научи баба ми, тя ми месеше тестото аз точех.Първите две-три баници приличаха на швейцарско сирене /имаха страшно много дупки/,но не се отказах, а и баба ми ме насърчаваше.Зора е веднъж да се хванете. Heart Eyes
Мамо Цоце,а като ти видях баницата......как може да ме дразниш така,снощи три -четири пъти отварях линка и на мъжа ми я показвах ,та накрая той взе ,че си купи от магазина една баница/малка/ да спи спокойно ,че е бетер бременна.Той си спаси положението,ами аз.....нали постя,та си останах само окапана  Cry Cry Cry Страхотна е!!!

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 09:29 от dodyniki

# 213
  • Мнения: 219
Здравейте. Реших да ви се похваля с моята питка, която този път надмина и  тавата Wink
С миксера /бъркалките за тесто/ я поомесих доколкото мога и после  на ръка.  Бебо обаче не харесва да меся, бъркам, готвя и това е. Само внимание иска.   Simple Smile


http://picasaweb.google.bg/radostina.tsoneva/Cook#5309658396706126482
http://picasaweb.google.bg/radostina.tsoneva/Cook#5309658420449827538

# 214
  • Мнения: 1 394
Radost ina,страхотна е!Много добре си се справила!Пиши сега по коя рецепта си я правила.  bouquet

# 215
  • Мнения: 389
 Да се включа в новата тема с моята рецепта за питка
продукти:
    5 яйца
    1пак. мая /по добре да не е суха/
     1с.л. захар /може и по мляко,за да не стане като кифла сладка/
     1с.л сол
    130гр. кис.мляко
     200гр. пр. мляко
около 1кг. брашно
За намазване:
250гр. масло-разтопено+ 250 гр.олио
Приготвяне:
 Замесва се хубаво тесто,което се оставя да втаса. После се разделя на три части. Като всяка се раздърпва на кора,но с ръце  не с точилка. С помощта на сместа от масло и олио се раздърпва хубаво ,не се притеснявайте дори и да се скъса. маже се с маслото +олиото. Отгоре по същия начин и втората кора и пак с масло и олио обилно и накрая последната.пак масло и олио. Завива се на руло,което леко се пресуква като мартеница.Слагате в тавата като я завивате  в кръг. дано сте ме разбрали.Оставя се пак да втаса. Маже се с жълтък отгоре,може да се поръси със сусам или както ви харесва. Пече се на 220 градуса
Между самите кори може да се сложи и натрошено сирене. А може и да се нареже на парчета преди да я сложите в тавата и да ги обърнете обратно за да стане като слънце.
Тази рецепта съм я правила много пъти и всички  в къщи я обожават
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=310467&pid=9563503

# 216
  • Мнения: 110
Ето какво спретнах днес. Благодаря за рецептата на Додунки   bouquet




Това ми е най-доброто попадение до сега. Много се гордея със себе си.

# 217
  • Мнения: 1 394
Мария м,чудесна е!Нали ти казах,че рецептата е лесна.Аз правих същата,само,че я оформих по друг начин.А и вкуса и е страхотен,нали?  bouquet
Признавам,че е станала доста по-добра от моята   bowuu

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 21:47 от dodyniki

# 218
  • Мнения: 389
Много хубави питки сте спретнали, браво  Peace

Маме, и ти голям майсторлък с това точене, признах те за майстор  Peace

dodyniki, много ми допадна твоето оформление на питката за прощъпулника с крачето  Grinning.

Имам време да тренирам до тогава, та да направя наистина добра питка -хубаво оформена, голяма и да не е превтасала  Crazy

Тези дни пак правих. Този път с 1100г. брашно, може и 1200г. да хвана. Втасва в машината за хляб, след подреждане пак и уж внимавах, пак я опуснах да втаса много  Confused
Дебелината и опечена беше 11см., много висока  Grinning И конците щяха да се виждат ако не беше превтасването.

Дали няма да е по-добре ако другият път я оставя само 10 мин. да втасва преди печене, после пусна още 10 мин. на 50 градуса и след това вече увелича на 150/180 градуса.   Thinking?



# 219
  • Мнения: 1 394
Vivian,хубава ти е станала питката ,а е и дебеличка,даже се вижда на места и масълцето вътре! Party

# 220
  • Пловдив
  • Мнения: 972
maria_m прекрасна ти е питката, изглежда чудно! По коя рецепта я прави?

# 221
  • Мнения: 110
maria_m прекрасна ти е питката, изглежда чудно! По коя рецепта я прави?

Благодаря   bouquet  И аз много си се гордея с нея, че ми е най-добрата до сега. Иначе я правих по рецептата на Додунки, ето тази  http://kulinarno.hit.bg/sladkapita.htm
Добре че в последния момент я преместих в по-голямата тава, че сигурно щях да я събирам от фурната. Толкова голяма стана. Е, малко слънцето ми се развали от толкова надуване ама.....
Да ви питам за прощъпулника каква питка е подходяща? Май не трябва да е на парчета ами да е цяла  newsm78 Болярската дали става, в смисъл дали ще се търкаля?

# 222
  • Мнения: 1 394
Maria m,не че нещо,ама съм Додиники. WinkА тази рецепта ,която ти дадох,аз забравих да спомена,че я направих половин доза,защото нямах такава голяма тава.Съжалявам,че просто забравих да го спомена,но нищо ти си се усетила и си се справила чудесно.Не ти пречи нея пак да направиш,само ,че да си я оставиш цяла и отгоре малко да я поукрасиш. smile3503 Аз първата,която направих за прощъпулника я хвърлих,защото не прецених тавата и се разля във фурната,добре е ,че не си допуснала моята грешка.А иначе твоята е станала страхотна,за което те поздравявам-има за какво да се гордееш!  bouquet

# 223
  • Мнения: 324
Здравейте  Grinning,

Вече мога с право да се запиша в темата, защото вчера умесих сама първата си питка Sunglasses Досега винаги ползвах машина за хляб, но реших, че трябва да се науча да меся  Flutter Е, не я месих точно както трябва, малкото зверче не ме остави на мира и тряваше да бързам, но следващия път ще се постарая повече. Важното е, че мъжът ми я хареса и ме похвали  Wink. А от вас приемам критики. Ето я питката - Болярска, но само с две яйца: http://media.snimka.bg/2331/010916557-big.jpg

# 224
  • Мнения: 406
Слънчогледка,първия опит е успешен,ако искаш вярвай,но така изглежда питката все едно с това се занимаваш всеки ден   bouquet
Vivian,при теб ми се струва,че си прекалила с брашното  Peace Някак стой като хляб,а не като питка пухкава (в смисъл-тя е втасала и се е надигнала от маята ,но вътре е прекалено плътна ) с по-малко брашно ще стане чудесна  Peace
Аз имам едно питане  Peace Няма ли да пускаме тема за Велик ден  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт