Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 4-та тема

  • 87 383
  • 365
  •   1
Отговори
# 270
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
newsm78 Аз нещо пак не съм разбрала или нещо съм изпуснала.За какво е тази закваска?Как се употребява....пак съм спала по време на час! Rolling Eyes

Аз четох за нея когато ти ме попита за симида и взех да се ровя в нета да видя как се прави и попаднах на тема с видове закваски.
Звучеше интересно, а и не е трудно да се направи, но все не се сещам да пробвам. Иначе хляба ставал съвсем различен, много вкусен и ароматен(така казват де)

# 271
  • Мнения: 1 394
Значи слагаш тази закваска заедно с другите продукти,докато месиш ,правилно ли съм разбрала?Това исках да питам всъщност,как точно се използва. newsm78

# 272
  • Мнения: 406
Момичета,тук има нагледно показано за тестото майка http://www.cookaround.com/yabbse1/showthread.php?t=11991  само че е за панетоне ,но пак е с вода и брашно  Peace

# 273
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
-

ето питките от линка, който беше дала додиники - много са меки и вкусни.

# 274
  • Мнения: 1 394
Цитат
ето питките от линка, който беше дала додиники - много са меки и вкусни
Нали?И аз ги правих и затова ги предложих,само ,че моите нямаше време да ги снимам  Blush -изядоха ги мойте!

# 275
  • Мнения: 4 358
Да си покажа творението и тук по ето тази рецепта на Exxo - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362240.0
Втори път я правя и горещо я препоръчвам Peace.Аз сложих и сиренце и наръсих със сусам.

# 276
  • Мнения: 30
 newsm44 Здравейте и от мен на всички кулинарки-мами, включвам се с мойта питка в темата, обичам много да готвя, и най-вече да правя и пити! Дано ви хареса!  food002

# 277
  • Мнения: 11 607
Ооооо, Бъни...питчица......а после килограмите? А?

Аз днес установих,че не съм правила короната на готвачката на Лабрекс.......Формата не се получи, но се надявам,че иначе съм я издокарала на вкус, впечатли ме,че няма яйца.......

Благодаря, … 77;кс, парче - по-късно, няма само Бъни да се разпарчетосва я.......

Дениска, хубава пита....Как я сплете, сподели.....

# 278
  • Мнения: 4 358
Ама Цоце мъри булка не мога да блесна от тебе hahaha.Твоята в пъти по убава от моята Joy.
Шегичка Маме Wink Hug.
Много напудрена си я докарала.Браво Peace
Deniska_80 добре дошла сред Брашнените мацки Hug

# 279
  • Мнения: 804
Мамо Цоце страшна питка,направо нямам думи!Мислех да качвам моя тутманик,но направо е едно нищо пред твоите нещица.Нахрани ми душата с тази твоя питка!Бравос!!!

# 280
  • Мнения: 1 394
Маме ,маме....глътнах си граматиката ,като я видях!Направо да си я гледаш само и да те е стах да я развалиш!Страшна е!  bouquet
Бъни,Дениска и вашите са хубави!Браво!   Heart Eyes Абе Мамето пита за килцата....ами да се включа и аз с един отговор на въпроса,макар,че не се отнасяше за мен.Маме,ти като правиш такива хубави работи,кажи ми как ние вдъхновените от твоите творения люде да устоим на изкушението?Панетонета,питки....от хубави по-хубави показваш и само дразниш аудиторията smile3503 пък оназ баница....мммм....само като се сетя за нея.....после т`ва,онова....Няма изгледи за отслабване в тоя форум готварския....никакви! Weary

# 281
  • Мнения: 769
Мама Цоцоланка,много хубава питка.....накипрена като за първа сгледа  smile3521
как бих си хапнала с удоволствие smile3508

# 282
  • Мнения: 11 607
Мама Цоцоланка,много хубава питка.....накипрена като за първа сгледа  smile3521
как бих си хапнала с удоволствие smile3508

За всички вас, ето едно парче - За всички вас, с много любов!

Само да кажа,че аз я спазих точно рецептата - Лабрекс бе писала,че втасва 2 часа и после се премесва и пак 1 час втасва...Така и направих. Само дето може втасването да не бе точно 2 ч. , а 1ч. и 50 мин.......

Благодаря за милите думи! Heart Eyes

# 283
  • Мнения: 117
Ето ги и моите плахи опити:
http://snimka.bg/album.php?album_id=347293
Възхищавам се на майсторството на всички вас, има още много какво да уча.... Embarassed

# 284
  • Мнения: 22 867

Аз днес установих,че не съм правила короната на готвачката на Лабрекс.......Формата не се получи, но се надявам,че иначе съм я издокарала на вкус, впечатли ме,че няма яйца.......

Абе, маме, ти нещо будалкаш ли ни newsm78 На тая красота на снимката викаш "не се получи" newsm78 Е, не мога да си представя пък като вземе да ти се получи, какво ще показваш! Толкова ти е красива питката, ти си я направила не корона на готвачка, ами направо кралска! Страшно ми хареса!  bouquet

Ето ги и моите плахи опити:
http://snimka.bg/album.php?album_id=347293
Възхищавам се на майсторството на всички вас, има още много какво да уча.... Embarassed

mamavili и тя - на тая красива питка и вика плах опит! Представям си следващия вече не толкова плах опит. Чудна е питката!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт