Ден след ден,час след час, ФЕВРУАРСКИТЕ мъници идват при нас...

  • 15 603
  • 287
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 649
Момичета при нас положението с пъпчето е същото. Отгоре е сухичко, а отдолу лигаво. Но така като гледам скоро има изгледи да падне. Сега говорих с педито тя ми каза да продължавам да го третирам на всяко преобличане и смяна на памперс и да затегна щипката. Но това последното незнам как става. Ако някои е наясно нека даде съвет.

larakroft1аз също съм взела Аптамил Имунофортис или нещо от сорта. Вчера се наложи да му дадем , не знам от него ли , но вечерта беше кошмарна. Толкова напрегнат и неспокоен не  е бил. Не знам дали е от млякото  newsm78

Инче как сте с кърменето с Венци? Вече оправиха ли се нещицата при теб?
Аз също се замислих за смяната на педиатъра, защото все още никъде не ни води официално. Но пък тя ми взе епикризата на Йоан от раждането. За сега май се очертава да и дам картбланш, а пък ако нещо много не ми допадне Юни месец ще я сменя.
Ти взе ли си колан за след раждането или гащи? Ташков няколко пъти ми каза, че е по-добре да си взема от тези ластичните гащи. Аз още не съм решила на кое да се спра.

Някоя мама ползвала ли е такива?

zabche
на мен педито ми каза през деня да не правя толкова дълги паузи. На 3 часа да си го будя, ако той не сее събудил и да се храним. Но за вечерта ми каза да го оставям да спи, колкото му се спи. Снощи от 9 до 2 той не мигна. Но за сметка натова от 2 като се кротна и заспа чак до 7 сутринта.
Днес се чухме с Надето. Малката е с жълтеница и я пекат на лампа, отделно има стрептококи. Май не е много розово положението при тях. Но ще се молим по-скоро да се оправят и да се прибират вкъщи. В момента тя е на 5 ет. , но малката не и я дават. Май е на 2-я. newsm78

Раде дано скоро и ти се включиш в тез теми и да споделиш своите тревоги.  Hug

Мен честно казано взе да ме наляга едно много странно настроение. Постоянно се чувствам притеснена, все се съмнявам в нещата, които правим. Страх ме е да не навредя на милото ми детенце.

# 226
  • Мнения: 5
за АМ е различно от фризолака получи запек и от аптамила въпреки че аптамила го дават едно от най-добрите АМ
сега сме с нутрилон и му понася добре . различно е за всяко дете. трябва да се пробва а запека се получава и от смяната на храната от кърма на АМ има и др фактори още за запек

# 227
  • Мнения: 241
Да се включа и аз за къпането и да кажа как го правим ние.
Взехме корито на OK Baby, анатомично, със специални подложки да не се хлъзга бебето. Все още не го използваме много активно, че е големичко за бебка, но наскоро се престрашихме. Та в началото майка ми и милото я къпеха над един леген - майка я държеше с една ръка, а с другата къпеше, а милото поливаше. Като си тръгна майка ми си мислехме аз да я държа с 2 ръце, а той да къпе и полива, но като опитах се оказа, че ми е доста тежка /вече е 4 кг./ Та сега той хваща малката през гърдичките с една ръка /както беше показано на снимките/, а с другата си помага на дупето и я държи над коритото с лице надолу. Първо я намокряме с вода от коритото, после измивам главичката с шампоан и я изплаквам, като не поливам директно, а на ръката си и с нея все едно забърсвам главичката. После обливам гръбчето и ръчичките, и като е готова я слагаме да легне по гръб в коритото, като сме сложили малко тензух да не и убива гумата. Аз я подпирам под мищниците, за да не се свлече във водата щото въпреки анатомичната форма за сега е трудно да се задържи, а милото сапунисва коремчето и крачетата. После я вдигаме и изплакваме, и това е.
Дано не съм досадила с тези обяснения ..........

А пъпчето падна на 6 ден, като след това кървеше малко. Педиатърката каза да го почиствам със спирт, но то продължи да кърви леко. После на прегледа в Токуда там ни казаха да слагам и пудричка - топоцин и от тогава няма проблем, зарасна си и не цапа.

# 228
  • Мнения: 95
Гея,може ли да пишеш какви болки чувстваше точно!Виждам,че има и други мами с подобен проблем,ако искаш може и на лични да ми пишеш.При мен болката е след като приключвам с пишкането,а не по-време на самото!Една анкиушерка ми беше казала,е че е от притискането на матката!А и около раната като че ли ми е по-подуто,но не е зачервено.Самия разрез според мен си е наред.Боли ме в дясно някъде вътрешно.
Днес имам и жълтеникави зацапвания,но преди малко измерих и 37.1 температура и се шашнах пак.Ох,дано няма проблем,че не ми се иска да спирам с кърменето след този кошмар,който изживях,за да започна да кърмя.Дано нямам някаква инфекция.,че не ми се пият хапчета Praynigили недай си боже нещо по-лошо newsm78

# 229
  • София
  • Мнения: 83
десика ти последно при кой педиатър избра?

# 230
  • Мнения: 171
Кони Конкони,температурата сигурно ти е от гърдите,аз така вдигах докато ми слезне кърмата,а една позната вдигна когато гърдите почнаха да й стават на бучки и да не може да се изцежда

# 231
  • Мнения: 805
Ох, момичета аз съм с мастит.
Миналата нощ започна да ме тресе, имах ужасни болки в гърдите и температура 40 градуса. Към 2 през нощта положението стана неудържимо - въпреки че бях завита с 3 одеала треперех като лист и зъбите ми тракаха...а болките в гърдите бяха толкова кошмарни, че неможех да ги докосна, а какво остава да кърмя или да цедя.
Мъжа ми реши, че умирам и ме изстреля в Бърза помощ посред нощ. Там попаднах на една кикимора, която ми заяви, че много ясно, че ще съм така, като не се трудя достатъчно с кърменето!!! #2gunfire Идеше ми да я утрепя! През цялото време се консултираше с една медицинска книга...Изписа ми някакви лекарства и каза да продължавам да кърмя и да цедя. Сега обаче чета в листовката, че не трябва да се кърми докато се взема това лекарство. И затова хвърлям кърмата за всеки случай.
Направо съм пред нервен срив. Няма такава болка като от възпалени гърди!

# 232
  • Мнения: 171
Здравейте момичета,
искам да ви питам нещо -моята бебка спи много -прави 2 дълги серии по 4,5 часа .Това нормално ли е ?Така хубаво спи и не я будя да се храним.
Зъбче,моето мнение да оставяш бебето да спи колкото иска,щом не се буди значи не е гладно,поне аз така процедирам,когато се събуди тогава

# 233
  • Мнения: 25
Hug Mecholana  Hug, благодаря за изчерпателния отговор и аз живот и здраве ще съм при д-р Тимева, от упойката не се притеснявам, защото и друг път са ми слагали такава.Интересуваше ме най-вече кога си виждаш бебчето, кога го показват на таткото(ако изчака в приемната, ще го види ли веднага), и най-важното понеже много ми се иска да кърмя как се процедира по този въпрос, казваш, че ти дават АМ, това сигурно заради антибиотика, който ти вливат  newsm78.

Да, ще го види, когато го оправят и го сложат в бебешката стая ще го извикатда го види, на 10-тата минута. Когато ти излезеш от операционната, ще ти го докарат и да го видиш, защото като го извадят го виждаш зза секунди, и то в гръб, а и не се вижда много от него...  Laughing

Дават АМ, защото кърма няма! На3-ия ден имах малко коластра, на следващия започна малко кърма. Но ще те поощрят и ще ти покажат да започнеш да го слагаш на 3-ия ден. помагат за отпушването на каналите акушерките и няма никакъв проблем да не даваш АМ ако имаш с какво да го храниш.

Благодаря ви за отговорите за пъпчето, ще стискам зъби и се надявам да зарасне както трябва и скоро да падне.

# 234
  • Мнения: 5
v.pluemper аз бях така тази събота и неделя изписаха ми хапчета антибиотик стандацилин и ми казаха че мога да кърмя но все пак това е антибиотик това което ще ти пиша мн боли но аз се оправих с парата на завираща вода си отпушвах каналите (въпреки че вече един път минах тоя курс в болница на мъки докато си ги отпуша за първи път) после с една четка за зъби четках и клечка за зъби се мичих но мн боли накрая успях сега съм добре трябва мн добре да се изчеждах ако те болят зърна си купи гармистан и ги мажи дано да съм ти погнала. аз сега не кърмя докато пия антибиотика но се цедя за да не стане пак зза 3 път че е голяма болка

# 235
  • Мнения: 242
Айде и от мен едно включване,докато тати гледа бебо...
Много сме кротки..Само спим,ядем и пръцкаме...много Blush Два дни мъчим да засучим от цицка,ама не Naughty Сучим,сучим,минат две-три минути и аайде...сънчо.И така минава половин час и времето за ядене отива по дяволите.Затова решихме,че няма да го мъчим,ами ще си го храним от шишето.Така или иначе пак го храня с кърма.И като си дойде и Насенцето сигурно и него така ще го храним.Така или иначе изцеждам голямо количество за две храненета за около 10 минути,така че изцеждането не ми е проблем.Те да си ядат децата,а пък от какво..майната му.Важното е,че е с кърма Mr. Green
За къпането-нищо сложно няма.Вчера си го изкъпахме детенцето без проблем.Единствения проблем е,че като го съблечем и започва да цирика като котенце /даже глас още няма милото/,обаче тати му подава пръстче и Гошко му го хваща здраво и утихва.Днес даже не плакахме като михме дупето...
Иначе си ядем що годе както трябва.Е,още свикваме с кърмата и ядем на два пъти за половин час,но все пак си ядем...
Аз незнам какво да пиша повече..То детенцето е толкова кротко /пу пу/,че от вчера не сме разбрали,че имаме бебе в къщата.Вечерта се нахранихме в 12 и после чааак в 5 и нещо сутринта се събудихме...Тати се бъзика,че ще си починем с това дете.Само се молим и Наско да е същия кротанчо и хич няма да им берем дерта. Mr. Green Пу,да не им е уроки!! Пък дори и да плачат...много са ни хубавки и с таткото се чувстваме най-щастливите на света Heart Eyes
Утре ще добавям снимките на останалите новородени бебчета,защото днес цял ден бях при бебо в спалнята.Сега таткото ме е заместил...двамата със сина му гледат Формула 1 Joy и са оставили мама да си прави кефа Mr. Green

Цунки гунки Hug

# 236
  • окр Пазарджик
  • Мнения: 37
Здравейте мамчета! Аз още си чакам , надявам се бебто да се роди до неделя иначе ще е принудително , а не ми се иска  Tired
коникокони това ми прилича на цистит , аз съм имала и е доста неприятно и ако не си обърнеш внимание ще става по-болезнено. Непременно се консултирай докато можеш да се разминеш само с антибиотик ! От самосебе си няма да ти мине! Признаците и при мен бяха същите както ги описа , но освен болката накрая като се избършех с тоал.хартия по нея имаше червеникава ръждива слуз или течност. Обърни си внимание!

# 237
  • Мнения: 40
Честит рожден ден на двете мами! Да са живи и здрави!
Нашето пъпче падна на 10 ден. Още се къпим над лигена. Ваничката ще я пробваме утре.
Днес бяхме при педито на контролен преглед - наддали сме 450гр. за 10 дни.
Когато е будна и говорим или и пускам музикална играчка - тя се кокори. В кошарката сме и наредили плюшени играчки и като се събуди си ги гледа.
И ние си пъшкаме, сумтим, ръмжим, църкаме и т.н. през ноща м/у 2ч. и 5ч. не мисля, че са колики - за сега не давам нищо  newsm78

На  preggo мамчета - Много късмет, малко остана  Peace
Лека и спокойна вечер от нас  smile3524

# 238
  • Мнения: 192
betunga, браво на вас! А може ли да попитам кой ви е педиатъра?

Аз вече почвам да се изнервям, че бебокът не ще да излиза. Хем коремът ми не е много голям и сигурно му е вече тясно вътре, много и не мърда напоследък. В понеделник съм на преглед и ще видим какво ще каже д-ра. Иначе коремът ми е високо, тапата си стои на място, само дето имам контракцийки от време на време и това е.

# 239
  • Мнения: 86
Привет майчета, поздравления на висечки мами за малките мъници. Да се похваля и а роди се Деян на 30 януаре със секцио цели 3600кг. цели 50 см. В къщи сме си и се борим с кърменето и гледането ама си  е душица и много слуша пу пу да видим какво ще стане по натам. \поздрави на всички мами.

Общи условия

Активация на акаунт