Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Здрасти и от мен! Dendy, темата е страхотна!!! Simple Smile
Аз да ви се оплача - вчера не издържах и отидох на лекар. Лекарката ми се скара, че не съм отишла по-рано, изписа ми Nutri-mag и no-spa и каза една седмица да пазя леглото.... Sad Иначе бебчо е добре, ама мнооого кротък, сигурно затова още не усещам нищо. Пуснаха ми БХС и урина заради болката в ляво. По изчисления съм 15 седмица и 5 дена, явно така ще си върви два дена по-назад.  Този път пола не се видя, защото бебчо си беше кръстосал краката.
Yana-sladurana, не е задължително на ФМ морфология да се види - може и на обикновен преглед, само да е застанало добре бебето, апарата да е хубав и лекаря да си разбира от работата Simple Smile
viki29, аз имах подобни проблеми в 10 седмица, бях луднала. Направих си списък с храни, които разхлабват и се тъпчех с тях. Пих и Дуфалак. Ако искаш ще ти го пратя. Освен това бях чела, че тия шоколадчета не са много препоръчителни при бременност.
Попаднах на този списък за билки, които трябва да се избягват или да се внимава с тях - http://www.biberonbg.com/info/herbs_and_pregnancy.htm
Момичета, някоя от Варна пускала ли си е изследвания за токсоплазмоза?
Ей, не мога да си пусна поста бре Simple Smile

# 16
  • Мнения: 4
 ani sunnygirl ,не се притеснявай, моя също е много нисък 98 е ,малко ме боли тиквата ooooh! но лекарката каза че няма да се отрази на бебчо ..Кейт,много ти благодаря за инфото,а на мен тази аптекарка doctor ми каза ,че тези шоколадчета били безвредни за бременните Banghead

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 15:18 от viki29

# 17
  • Мнения: 9 973
Деси, не можах да видя какво искаш да покажеш.
оправих си предния пост,погледни

# 18
  • Мнения: 3 010
keit браво за хубавите новини, честно да ти кажа аз не знам какво ми пуснаха и какви са резултатите  Shocked На първата консултация, док ми пусна направленията- кръв и урина и каза следващият ден да отида направо за да ги направя. Изтеглиха ми 2 колби кръв и когато попитах за резултатите ми казаха, че те ще отидат при док и така... Сигурна съм, че ако имах някакъв проблем щяха да ми се обадят, тя ми звънна още като не се познавахме да ме помоли да сменя 4аса, пък колко повече сега. А и моята зълва е ходила при нея и същото потвърди. А бе да ти кажа... доверявам се на лекарката и това е  Peace

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Viki, Не искам да те тревожа, но най-добре виж съдържанието - ако съдържа сена, по-добре ги остави и си вземи дуфалак - пакетчета. За него лекарката ми каза, че няма проблем и да пия по едно три пъти на ден, докато не стане работата Simple Smile
Аз моите резултати си ги видях вчера, прикрепени са към картона ми - пуснати са пълна кръвна картина, кръвна захар, урина, кръвна група, резус фактор, васерман, спин, токсоплазмоза и хепатит. За токсоплазмозата ми пише IgM - отрицателно, което значи, че не съм болна в момента, а четох, че трябвало да се изследва и IgG - тоест дали някога си боледувал и имаш антитела. Затова питам дали някой си го е правил във Варна и дали са му пуснали само едното или и двете. И всъщност дали е небходимо и второто??
Иначе аз се обадих няколко дни след като ми бяха пуснати изследванията и акушерката ми каза, че всичко е наред, така че нямаше какво да се предприема тогава. Сигурна съм, че ако има проблем те се обаждат, защото е тъпо да се чака един месец, то може много неща да са се променили. Все пак, Dendy, нищо не пречи да се обадиш и да попиташ.

# 20
  • Мнения: 735
Браво за страхотната тема!
Деси, много ми хареса количката Дакота!А и не е скъпа.Само не знам дали я има при нас, ама като дойде време ще видим.
Моят хемоглобин е 127.И с първата ми бременност беше около 120.Но съм чувала, че няма проблем ако е над 100.НО се консултирай с лекарката си, тя най-добре знае.
Аз да ви кажа днес усещам една болка и тежест зад гръдната кост. Embarassed Може да е от нерви, ама днес не съм се ядосвала за нищо.Направо ми писна все някъде да ме боли.Простете ми, че все се оплаквам! Praynig

# 21
  • Мнения: 1 937
kеit, обикновено пускат IgG и при положителен резултат над референтните граници се прави ново изследване, за да се проследи дали нарастват стойностите. Аз правих и IgM, но само IgG за CMV и ще трябва да пусна и другото (последните по препоръка на лекаря, който ме наблюдава на частен прием). Мисля обаче да е заедно с БХС, че като ще точат кръв, наведнъж да е.

За колички, креватчета и прилежащо оборудване въобще не ми се мисли в момента.
За хемоглобина - защо не похапнете салата от червено цвекло?

Денди, поздравления за положените усилия!
Ако дойде мой ред да правя тема, ще се спра на минималистичния вариант на септемврийките Wink

# 22
  • Мнения: 1 240
Деси, видях ги. Ама много тежки са за мен. Ще търся нещо около 10 кг.

# 23
  • Мнения: 7 263
Деси, тази първата количка Дакота - става ли за новородено, защото от тази снимка не мога да си представя дали съвсем пада гръбчето и отпред как е обезопасена за малко бебче?
И втората ми хареса, но предпочитам с по-големи и по-стабилни колела.

# 24
  • Мнения: 751
Страхотна нова темичка. Heart EyesДенди мерси мила.  bouquet
keit аз пусках изследвания и резултатите са отрицателни,аз съм с платена консултация в Майчин дом и в цената влиза това изследване. Peace
Иначе аз сега се връщам от поредните изследвания,за биохимичния скрининг.Следващата консултация ми е на 09.03,тогава ще ме гледа и док на 4D. Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 2 374
Здравейте, момичета!
Искам да ви попитам как са ви изследванията, най - вече хемоглобинът?
Моят е 103, което малко ме притеснява - още не съм звъняла на лекарката ми да и кажа
С първата ми бременност не е падал под 112, което беше добре и не се наложи да пия желязо!
Но сега не знам - вие как мислите?

Вече не пия нищо, май ще трябва и някакви витамини да си купя!
Ами и моят беше там някъде и пия Малтофер,аз и с първата бременност пишех почти през цялото време,то си е напълно нормално.

Браво на Денди! Hug

# 26
  • Мнения: 2 382
Денди, страхотна тема!Благодаря Hug!
Снощи  ми запалихте главата с пастета, ама аз нали съм албански реотан, чак днес ми се прияде и сега отивам да го нападам.
Хемоглобинът и на мен ми е паднал, но ще опитам да го коригирам първо с храна, защото от началото на декември не съм яла месо Shocked.

# 27
  • Мнения: 196
Денди благодарности за новата темичка Hug

Аз да дам едно отчетче от посещението ми в магазина на Chipolino - след прочетени много и предимно отрицателни мнения се отправих натам. Да кажа за количките - въобще не ми се виждат толкова паянтови колкото ги описват по форумите и смятам, че са доста прилични на добра цена. Аз лично не видях моделите, които съм си набелязала - Пуки и BABY MAX Vittoria както и Paloma, но на самите колички не пишеше коя кой модел е и като нищо да съм ги пропуснала. Имаше поне 5-6 модела детски дървени креватчета на много прилична цена - 170лв. + такива на крачета за по-мобилните. Единственото, което не ми харесва е че са с решетки и от двете страни. Имаше разни спални комплекти /около 70 лв./, обиколници, комплекти за изписване от 15 до към 40 лв., бодита - от 4 докъм 10 лв.  и всякакви други интересни нещица. Както във всеки магазин някои ми се виждат скъпи, други евтини и така.

Гледам, че сте коментирали в предишната тема за Св. Валентин - аз да ви се похваля спечелих един конкурс и наградата беше уикенд за двама в 5 звездния Роял Лодж в Пампорово с включена романтична вечеря, закуски, фитнес, басейн, джакузи, подарък бутилка вино за влюбените, но няма да ходим. Аз за пръв път печеля нещо, но вчера като казах на мъжа ми и се оказа, че в петък е на работа до късно и така губим едната нощувка, а пък и аз повечето неща не мога да ползвам та подарихме ваучера на брат ми и приятелката му.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 248
Здравейте и от мен. Малко се загубих, но отново съм тук...
Много е хубаво, че вече мислите за колички и легълца.
Ето и моят избор за сега:
http://www.pakostnik.com/bg/pics/5063414256.jpg
това или нещо подобно, но определено държа да има кош за новородено.
За имената, ако е момченце сме решили да го кръстим Владимир или Валентин на баща ми, който е Владо, тъй като на свекър ми скоро кръстиха племенничето-Теодор, а ако е момиченце сигурно ще е Мария, тъй като свекърва ми се казва Марга, а на мен Мария много ми харесва като име. Само да се роди живо и здраво бебчето.
Днес ми излезе и БХС, рискът е 1:4600 или нисък риск, дано не съм еденицата само.
Хемоглобинът ми и на мен пада, от 145 сега е 116 и сигурно и по-нисък ще стане. На мен иначе ми предписаха магнезий да пия допълнително, че нали от време на време ме понаболява коремчето. 

# 29
  • Мнения: 2 374
Кате браво!Това е и моят избор за количка,независимо дали ще е Giordani или Chicco,но са много практични и имат всичко в комплекта,аз също преди няколко дни бях показала подобна количка на Giordani на мен ми се струва много добър избор.

Общи условия

Активация на акаунт