Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Радвам се , че малката сама отказа нощното хранене в началото на втория месец .Нямах сърце да я мъча гладна с вода или чай. И сега , ако се събуди нощем и не помогне биберона  и давам да яде.

# 76
  • Мнения: 229
Спокойно, и ние сме от тези, дето се храним през ноща все още.
Папкаме към 20 последно, после към 1, после към 4-5-6 часа. И аз така издевателствах върху детето си с разни чайове и водички да го отказвам, но една акушерка ми каза да не тормозя така детенцето си - или се отказвали самички или не. Каза ми да си му давам мляко когато пожелае. Когато ни избиват зъбки отказва, случвало се е да не иска да пие мляко няколко нощи, но като мине периода пак си иска. Също така пие през нощта повечко, когато през деня не е хапвал добре, един вид му идва глада през ноща. Ако пък се опитам да го залъжа с чайче например, не може да заспи и мрънка и се върти в леглото може с часове. Иначе понякога не е гладен, събужда се, цоква няколко глъдки чайче и продължава да спи.

# 77
  • Мнения: 229
Против нощното хранене съм.Синът ми от втория месец спря да яде нощно време.Мисля,4е и малките корем4ета трябва да почиват Grinning.В началото като се събудеше му давах вода,но той много не я обичаше(и досега е така) и скоро престана да се буди.Последното хранене ни е в 8,после спим цяла нощ. Joy

Няколко месеца опитвах да му спра нощните хранения, но стана по-лошо положението. От тогава почна да се буди пред 2-3 часа ей така да си помрънка, и само с мляко се успокоява и заспива. Иначе и аз бях против нощното хранене, но ми се промени мнението .. жалко, но факт.

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 723
И моята пикличка пие нощем мляко.
Преди месец пиеше по 2 пъти,а сега вече по 1 път Peace
Мисля,че сама ще се регулира Grinning

# 79
  • Мнения: 19 333
Дъщеря ми се отказа от нощното мляко на 2години. Не виждам смисъл да отказваш дете на 8месеца от нощното хранене.

# 80
  • Мнения: 5 026
Преди 2м спрях на детето нощното мляко (кисело), преди това не съм правила опити.

# 81
  • Мнения: 46 565
Какво означава това препоръчва някой,то тогава означава да се храним цял живот нощем.Нещо на мен не ми се връзва  newsm78  И сърцето тук няма нищо общо....Стържещ стомах от глад....мне не мисля,по-скоро това е навик  Peace




Ами има си специалисти, Световна Здравна Организация и т.н., те правят опити, наблюдения, резултати, след което дават препоръки.
Малките деца нямат корем, голям, колкото нашия, за да побира храна, която да ги дръжи гладни толкова часа, колкото нас. Пък и на всяко коремчето е с различен размер, затова се водим по тях, а не си измисляме някакви си часове, които не е ясно защо са точно такива.

Не знам дали е навик, моето самО спря да яде нощем, малко преди 3 г., ако беше навик, не виждам как изведнъж самО ще си каже - спирам. По-скоро до тогава е имала нужда - яла е, сега няма - не яде.

# 82
  • Мнения: 19 333
При някои деца и стомашната система се развива по-бавно. Не могат да погълнат големи количества храна, които да обработят, за да им доставят хранителните в-ва, които са им необходими. Затова ядат по-начесто и помалко. Дъщеря ми също спря млякото съвсем сама като стана на две. Не виждам защо ще го прави, ако беше само навик. По-скоро щеше да продължава да се буди и да мрънка за вода, за мляко, за прегръдка. При нея съм абсолютно сигурна, че се будеше от глад, защото през деня ядеше малки порции. Постепенно започна да спи по-скокойно, да хапва повече денем и да намалява млякото нощем. Пробвала съм и да давам само вода, но след малко пак се будеше с истерични писъци. Просто при някои деца става по-бавно.
И в други теми съм писала, че най-добре е човек да се води по детето. Може да пробва дали наистина е навик, защото в началото родителите са неориентирани( или поне ние не знаехме от какво е в нашия случай, но с течение на времето се убедих, че за много неща детето недвусмислено показва кога е готово за нещо-спря сама кърменето без стрес и без да съм пила никакви хапчета, спря сама млякото нощем, предпочитанията в храната също понякога показват нужда от нещо-имаше нисък хемоглобин и в този период искаше да яде само месо и каши просо и елда и т.н.). Не казвам, че при всички деца трябва да е така, но не може да се слагат под общ знаменател всички и да се  очаква едно и също от всички.

# 83
  • Мнения: 177
И ние моят мъник пие още нощем,води се по детето само ще се откаже,така беше и баткото на 10 месеца сам се отказа  Hug

# 84
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 056
О,Станислав се отказа сам още на 2,5 месеца.Не съм му давала нито вода, нито нещо друго.Просто спрях да му правя мляко всеки път като промрънкваше през нощта и установих, че 5 до 10 мин след като е промрънкал си заспива...

# 85
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
О,Станислав се отказа сам още на 2,5 месеца.Не съм му давала нито вода, нито нещо друго.Просто спрях да му правя мляко всеки път като промрънкваше през нощта и установих, че 5 до 10 мин след като е промрънкал си заспива...

И все пак си зависи от детето - моето вместо да спре да мрънка надава бесен рев и не се успокоява, докато не си изпие млякото  Sunglasses

# 86
  • плевен
  • Мнения: 644
О,Станислав се отказа сам още на 2,5 месеца.Не съм му давала нито вода, нито нещо друго.Просто спрях да му правя мляко всеки път като промрънкваше през нощта и установих, че 5 до 10 мин след като е промрънкал си заспива...

И ние бяхме така само че го отказах още на 20-ия ден и сега ми е супер лесно,няма проблем със съня

# 87
  • Мнения: 17
Момичета, имам следния проблем: синът ми е на 1 месец и е на АМ. Давам му 7 пъти по 120 мл, което е малко над нормата, но наддава добре и сам се буди на 3 часа. Проблемът е в периода 12:30 - 6:30. Буди се към 3-4 и аз му давам чай, факт е че го пие, но изпива толкова, колкото е храната, тоест 120 мл. Явно си иска тумбачето да се запълни със съответното количество... И понеже и аз не го будя, докато му давам чая, той го пие на интервали, след 10-20 мин установява, че не е изпомпал всичко и пак се размрънква. И така до 6 часа  Rolling Eyes Плюс това, че от толкова много вода се напикава задължително и ставаме да се преобуваме. На практика, за да му заместя АМ с вода, май го приучавам да се буди нощем за вода, а и така няма спане по цяла нощ. Изтощена съм. Знам, че е много малък, но нямам идея как да процедирам, за да регулирам нещата. Какво мислите  Hug

# 88
  • София
  • Мнения: 15 251
Щом толкова малко бебе-на 1 месец-се буди нощем, не трябва да му даваш чай, а мляко.
Бебето се размрънква след 10-20 минти, защото е гладно.
Дай му мляко-то само ще покаже кога не се нуждае от него през нощта.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
princess77,ние също имахме такъв период .Давах мляко и така поне се написвахме и двете .

Общи условия

Активация на акаунт