кажете рецепта за картофи с ориз на фурна

  • 35 810
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 940
Картофи и ориз не комбинирам; не си вървят просто  Simple Smile

Аз дори не мога да си представя вкуса...

# 16
  • Мнения: 444
Картофи с ориз на фурна правя като мусака , каймата замествам с ориз ,първо в тенджера после да се запече в тавичка  Peace

# 17
  • Мнения: 1 313
Въпрос на вкус момичета.... Peace

# 18
  • Мнения: 9 109
Въпрос на вкус момичета.... Peace

Да, Кеми, много правилно казано  Peace

Аз правя тази Запеканка с картофи и наденица, в която има и малко праз. Много я харесваме всички, макар че моите чавета не ядат готвен праз  Laughing

# 19
  • Мнения: 11 818
Наистина не са особено съвместими, но и аз имам от баба една любима картофена манджичка с ориз, но на тенджера, защото става като яхнийка, течна, въпреки че на другия ден се сгъстява повече, но пак е така вкусна. Предполагам, че ще стане и на фурна. Приготвя се по стандартния начин, като се задушават лук, морков, малко домат, после картофите, водичка и се прибавя малко ориз, трябва да е по-малко от картофите, но и толкова, че да се усеща.

Магията обаче на тази манджичка е да се сложи освен червен, черен пипер , магданоз и задължително естрагон, или както на село му казваха тарос!! Там имаше винаги пресен, спомням си и храста даже. Сега си купувам в пакетчета и го използвам предимно за картофи.
Опитайте!!  Hug

# 20
  • Мнения: 9 973
направих и стана чудесна за мое учудване.Доста добре си похапнах

# 21
  • София
  • Мнения: 12 554
направих и стана чудесна за мое учудване.Доста добре си похапнах

 Grinning

# 22
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
За мен това си е най обикновено българско ястие, вкъщи зимата ядем само това, с месо или без.....не мога да си представя че го намирате странно newsm78 Thinking

# 23
  • Мнения: 9 776
За мен това си е най обикновено българско ястие, вкъщи зимата ядем само това, с месо или без.....не мога да си представя че го намирате странно newsm78 Thinking

И аз се учудвам. Много вкусно става ориз с картофи и зеленчуци, за разкош може и месо. Става вкусно и с добавка на доматено пюре. Въобще тук правила няма. Комбинацияте не е за предпочитане само ако диетувате Peace.

# 24
  • Мнения: 1 313
направих и стана чудесна за мое учудване.Доста добре си похапнах

Няма нищо чудно, то си е вкусно Grinning
Аз пък я предпочитам лятото тази манджичка без месо със сиренце...ммммм

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 214
А аз до сега никога не съм опитвала картофи с ориз приготвени заедно? Даже не знам какъв ли вкус ще има? Thinking

# 26
  • Мнения: 1 195
Картофи и ориз не комбинирам; не си вървят просто  Simple Smile

и аз така мисля Thinking хич не ми се връзват Thinking
а и аз пръв път чувам  да се комбинират двете Peace

# 27
  • Мнения: 5 183
Картофи и ориз не комбинирам; не си вървят просто  Simple Smile

И аз за първи път чувам за такава комбинация.
как е на вкус?  newsm78

# 28
  • Мнения: 293
Аз също  готвя  картофи с ориз на фурна и си го харесваме  в къщи!Знам го от баба ми ,която често го готвеше по време на пости !

# 29
  • София
  • Мнения: 12 554
Картофи и ориз не комбинирам; не си вървят просто  Simple Smile

И аз за първи път чувам за такава комбинация.
как е на вкус?  newsm78

Ами вкусно. А и оризът се слага много малко. На една правоъгълна тава с диагонал около 40 см вкъщи, като го правя, слагам 1 кафена чашка ориз. И е много вкусно.
Но да се повторя по бабината ми рецепта тази манджа се прави задължително с масло и само с червен пипер - без домати.

Общи условия

Активация на акаунт