Колко хранения на 1 годинка?

  • 1 497
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Ако трябва да премахна ядене, то би могло да е супата или следобедния крем, но в никакъв случай млякото докато той сам не се откаже от него.

Разбира се  Peace

# 16
  • Мнения: 4 020
Мама на Ани, аз супа давам на обяд, някъде около 50 гр. преди основното ядене.
Т.е - закуска - 8.00, обяд - 12.30, следобедно хранене - 16.30 или 17.00 и 20.30 - АМ.
Ето ти вариант за 4 хранения.

# 17
  • Мнения: 1 305
Ние от няколко месеца сме на 4-5 хранения. Има дни когато яде 4 пъти друг път 5 различно, а и зависи от сама храна за деня.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 588
И дъщеря ми е на 5-кратно хранене, а скоро навърши 1 година. Разбира се, че понякога не си изяжда цялата порция, а яде колкото си иска. Сутрин и вечер преди лягане е на АМ. Освен това има обяд, следобедна закуска и вечеря. Наддава си нормално и изглежда много добре. Wink

# 19
  • Мнения: 405
Няма правило, има нужди, желания и искания от детето. Следвай го и не се терзай, интересувай и води по другите деца - всяко е различно и за всяко е правилно  Peace
Много добре казано. Подкрепям напълно казаното вече от Блонди! Peace

# 20
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
при нас са 5-6 за деня като сутрин 6-7 часа и вечер 21.30-22 се пие АМ Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 587
На годинка дъщеря ми беше на пет хранения,доста по-късно мина на четири,и то защото започна да става сутрин в 10.00ч и изпускаше едната закуска.Сега става в 6.00ч и отново си е на пет хранения.

# 22
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
4.
През 5 часа.

# 23
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми от 6-и месец до 11-и  месец  беше на 4 хранения.В момента е пак на 4 ,но с едно междинно и мисля че режима си и е добър.
9ч.попара или кисело мляко с бисквити
13ч.яденето от ДК
17ч.200мл нектар или плодове (това е междинното хранене за мен)
19ч.супа ДК
21ч.АМ

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 18:50 от love my baby

# 24
  • Мнения: 431
Давид напоследък яде по-често 5 пъти отколкото 4,защото се събужда много рано.
Но пък изяжда около 150-160г на ядене,а когато се хранеше по 4 пъти,изяждаше повече-така че и количеството е от значение.
Аз пък-обратно :искам след супата да му давам АМ,защото не го засища и се буди в 4,30-5ч. Shocked
Обаче той не го иска  Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 54
Мама на Ани,

И аз бях пробвала да давам и супа вечер, но синът ми започна да пие по малко мляко, а и много се сгъстиха следобедните/вечерните яденета. Затова започнах да давма половин супа и второ от ДК на обяд, а вечер само АМ. Детенцето ми е на година и три месеца. А иначе режимът е подобен на вашия.

# 26
  • България
  • Мнения: 457
Нашия режим е:
9:00-АМ
12:30-супа(редувам месна и постна)
17:00-каша,кисел,кис.мляко с бисквити и плодове,Данонино,Йогурти
21:30-АМ
Между храненията давам плодове или сок

# 27
  • Мнения: 147
В действителност и ние на 8 мес. минахме на 4-кратно хранене. На годинка режима беше следния:
 
сутрин - попара
на обяд - основното от ДК
следобяд - десерта от ДК
вечерята - супата от ДК, със сухарче и сирене.

Още на 11 мес. и премахнах вечерното мляко с бисквитка. Между храненията и давах плодове или компоти.

Общи условия

Активация на акаунт