Мами в Белгия -11

  • 18 563
  • 298
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 572
Момичета искаме тези дни да отидем до Амстердам , срамота толкова време съм тук а още не съм ходила , кажете какво да видим там , т.е кое си заслужава да посетим в рамките на един ден , даже и няколко часа

# 166
 Laughingздравеите момичета за съм от Варна .Съпруга ми от една седмица е в Белгия .Казва,че много му харесва Peaceние все още търсим място под слънцето newsm78 newsm44  бяхме в Португалия но не останахме и сега сме запътили  към Белгия,но не знаем много за страната.Имаме три деца на17 newsm68 на 13 smile3512 и на три smile3501.Надяваме се след разрешителното за работа да последва и договор ,за да можем да се преместим иначе маи нямаме шанс smile3516Тои в момента е в гр.Зеле намира се м/у Гент и Брюксел.Да предположим че му направят договор аз как мога да се легализирам newsm78

# 167
  • Мнения: 90
Laughingздравеите момичета за съм от Варна .Съпруга ми от една седмица е в Белгия .Казва,че много му харесва Peaceние все още търсим място под слънцето newsm78 newsm44  бяхме в Португалия но не останахме и сега сме запътили  към Белгия,но не знаем много за страната.Имаме три деца на17 newsm68 на 13 smile3512 и на три smile3501.Надяваме се след разрешителното за работа да последва и договор ,за да можем да се преместим иначе маи нямаме шанс smile3516Тои в момента е в гр.Зеле намира се м/у Гент и Брюксел.Да предположим че му направят договор аз как мога да се легализирам newsm78


Ами след като на него му направят карта за престой и с право на работа и има договор ,то автоматиЧно и на тебе Ще ти дадът такава за престой(ако имате брак официален) ,пък ти веЧе къде Ще си търсиш работа си е твой проблем ,за децата пак по съЩия наЧин .Трябват ви много документи да са преведени и легилизирани ,които да са издадене не по-късно от 6 месеца (за всеки слуЧай,Щото и това го има).Например като поЧнете от актовете ви за раждане и на тебе на мъжът ти на децата ти ,свидетелство за брак ,свидетелство за съдимост и др .не мога да се сетя сега ,но Ще му обяснят етапите в обЩината ,а и всяка една ситуация е индивидулна .Нека другите се вклюЧат  с повеЧе инфо .Успех  bouquet

# 168
  • Мнения: 1 572
Аз с друго инфо не мога да се включа но само да кажа че преводът+легализация е 85 лева на документ  Crazy
Ужасно са вдигнали таксите

# 169
  • Мнения: 27 524
Мимона, добре си дошла, писах и в темата ти в чужбинския  Simple Smile Шакира ти е отговорила - ако той е легално тук за работа, автоматично се закачате за него ти и децата  Peace

Цените наистина са впечатляващи  Crazy

Жеже, ние ходихме до Амстердам, но да ти кажа честно, поне на мен, не ми беше интересно. Най ми хареса в музея на Мадам Тюсо, иначе не видях кой знае какво в града, освен цени, да ти падне шапката  Rolling Eyes

# 170
  • Мнения: 1 572
Жеже, ние ходихме до Амстердам, но да ти кажа честно, поне на мен, не ми беше интересно. Най ми хареса в музея на Мадам Тюсо, иначе не видях кой знае какво в града, освен цени, да ти падне шапката  Rolling Eyes
Е не аз съм ходила в Лондон , няма пак да ги гледам  Peace

# 171
  • Мнения: 27 524
Аз не ти казвам какво да гледаш, само казвам какво най ми хареса на мен  Simple Smile

# 172
  • Мнения: 1 572
Аз не ти казвам какво да гледаш, само казвам какво най ми хареса на мен  Simple Smile
Еее ти пък веднага хап-хап

# 173
  • Мнения: 27 524
Не, не, няма такова нещо  Hug Така звучи от невербалното общуване.  Simple Smile

# 174
благодаря ви момичета,а как стоят нещата за чужденците които искат да правят свои бизнес,мисля да си отворя шивашко ателие,АКО всичко мине по план,големи ли са данъците????
И още един въпрос с какви доходи се живее нормално
  Hug Peace

# 175
  • Мнения: 27 524
Много зависи от бизнеса и от доходите  Peace Данъците тук са големи, да, ако искате да оцелеете, трябва да намерите начин да ги поприкриете  Rolling Eyes
Както се казва - баба знае 2 и 200, но ощо взето минимум 1000 евро ви трябват  Peace

# 176
  • Мнения: 90
благодаря ви момичета,а как стоят нещата за чужденците които искат да правят свои бизнес,мисля да си отворя шивашко ателие,АКО всичко мине по план,големи ли са данъците????
И още един въпрос с какви доходи се живее нормално
  Hug Peace
ЪЪЪЪЪЪЪ ами незнам колко трябват ,на мен например колкото ми дадеш все Ще им намеря мястото  Joy
за бизнес първо ти трябва локал (тъй като сте остановявате тук ,сигирно няма да имате възмойност да си го купите ,под наем знаЧи )Тоя локал ,Ще трябва да се плаЩа на месец наема ,тока ,водата ,нали и тоалетна Ще инсталирате ),да си преведеш  тогава и дипломата шивашката (незнам как се нариЧа шев и кройка newsm78  ,извенете ме Embarassed).Да си направиш статус индепандант и поЧваш да работиш ,Ще ти издадът данъЧен номер TVA/BTW и си фактурираш ,ако искаш да нямаш проблеми с данъЧните и големи глоби  Money ,Ще трябва да си фактирураш по-голямата Част от пеЧалбата и по по малко да слагаш в джоба  Wink(тоест да не декларираш ).Та на тримесеЧие Ще си плаЩаш осигоровките(към тях  заедно са  малъкия и големия риск ) ,които зависят от въздрастта и след това и според зависи колко пеЧелиш годишно ,те след първата години Ще те регюлиризират и после на всеки 4 години   .Та ако упсяваш да се справяш финансово с всиЧко това и ти остават поне минимум 1000? нет е добре ,мъжът и той ако взема към 2000 ? (говоря грубо) ,трябва и наем да плаЩате и за жилиЩе ,за храна има и евтини магазини ,уЧилиЩна такса за децата ,закуска в у-Ще и  екскурзии и др ...А  и за 3 деца ,Ще вземате детски ,ако големият ти син уЧи имате право да вземате за него дестки до 25 тата му годишнина ,инъЧе за първо дете са 79EUR,за второто:154,33 EUR ,за третото:230,42 EUR ,което като ги събереш не е малка сума  Wink
На мен  Амстердам много ми харесва ,заЩото повеЧе колела карат хората ,не съм ходила по музеи и тн .,но е много красив и спокоен град ,а инъЧе за цени и в Брюксел на Авеню Луиз да идеш  не е евтино иЧ  Laughing

# 177
еи страшни сте newsm10,много благодаря за инфото,а задължително ли е да наема локал, не е ли възможно ателието да е в къщата за която така или иначе ще плащаме наем
сега така работя с разликата че не плащам данъци,работя на ишлеме newsm51

# 178
  • Мнения: 90
еи страшни сте newsm10,много благодаря за инфото,а задължително ли е да наема локал, не е ли възможно ателието да е в къщата за която така или иначе ще плащаме наем
сега така работя с разликата че не плащам данъци,работя на ишлеме newsm51
Еми как хората да те знаят ,Че шиеш  newsm78 ,без реклама ,кво на звънеца си Ще напишеш шиваЧка ли  newsm78.Пък и особенно при фламандците няма тън мън ,веднага Ще ти дойдат на проверка и като си и Чужденка  ,това ти казвам ,Че такава глоба могат да ти хакнат ,Че да се Чудиш от къде ти е дошло .Аз ти казвам легалния наЧин и по-лесния ,веЧе ти по кой Ще тръгнеш си е твой избор .Все пак всиЧките ти клиенти у вас ли Ще ги приемаш ,незнам аз не съм виждала таквоз Чудо тука  newsm78 .Тук не е България и коя си ти ,Че да дойдеш да правиш бизнес на Черно и да си прибираш Чиста пара ,докато  на моя мъж ,на Блонди ,на Бони ,на Мария ,на Жеже и Джъст  и др тук им се удържат пари за данъците ,таксуват ги докато свят им се завие и не само те ,а цяла Белгия ,затова и има хубави пътиЩа ,затова и има условия в у-Щата,затова и тук условията в болниците са хубави с последните му техники  ,затова и тук живота е по спокоен ,ами знаЧи всиЧки белгиици са будали тогава ,като можело да се прави бизнес  на Черно .Не Че съм против  ,за хора които нямат избор и си баЧкат на блак ,ама ти преди това каза ,Че искаш фирма да си отворите ,сега друго и вие май не сте сигурни какво искате ...

инфо тук  http://www.belgium.be/fr/emploi/contrats_de_travail/types_de_con … vail_non_declare/ ,горе в ляво си сменяш езика ,ако не си на ти с френския  Peace

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 03:15 от Shakira26

# 179

Общи условия

Активация на акаунт