Трудов стаж в чужбина

  • 2 555
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Аz zапочнах да се осигурявам допълнително откакто дойдох окончателно тук. Това е много важно, колкото по рано се zапочне, толкова по добре. Иначе евентуалната държ. пенсия е направо смешна.

# 16
  • Мнения: 978
Не ти ли ги удържат директно от заплатата?

# 17
  • Мнения: 3 394
Аз работя за мажа ми от около 1,5год.То и моето акое работа Mr. Green

готвене,гладене,пране,пазаруване..... Wink или към негова фирма?
Ако има начин хем да се изкарват от мъжа пари ,хем той да не обеднява от това-свиркай Whistling

# 18
  • Мнения: 3 394
Не ти ли ги удържат директно от заплатата?

Тя говори за допълнителна лична пенсионна осигуровка, която се прави независимо от удръжките за социална пенсиа.

# 19
  • Мнения: 4 244
Не ти ли ги удържат директно от заплатата?
Има % който ти удържат от заплатата ама той отива за държавната пенсия, а та е.....
трохи.
Затова има специално застраховки като допълнително осигуряване и сам си определяш колко да внасяш и според годините ти се начислява след това някаква сума допълнителна пенсия

# 20
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Не ти ли ги удържат директно от заплатата?
Става въпрос отделно от това, което се прави по zакон. Имам раzлични частни zастраховки към фондове и др. такива.

# 21
  • Мнения: 1 959
Аз работя за мажа ми от около 1,5год.То и моето акое работа Mr. Green

готвене,гладене,пране,пазаруване..... Wink или към негова фирма?
Ако има начин хем да се изкарват от мъжа пари ,хем той да не обеднява от това-свиркай Whistling
Хем към фирмата хем в къщи хем заплата плаща хем и пари дава за пазарене Mr. Green с един коршум два заека.

# 22
  • Мнения: 4 399
Ние не се осигуряваме допълнително. Имаме разни застраховки които изтиЧат около времето когато ще се пенсионираме и така ще полуЧим малко пари на куп ако сме живи. Ако не сме, ще полуЧат тия след нас. Освен това разЧитаме донякъде на едно наследство, което дотогава най-вероятно ще сме полуЧили.

За мен най-добрата пенсионна осигуровка е имотът. Ако ти е много, можеш да го продадеш, ако пък не го продадеш, поне не ти се налага да плащаш наем. Затова за мен на първо място стои това да си купим някакъв имот. ИнаЧе при Европейската социална система, одръжките за пенсия са толкова високи, Че на Човек просто не му остава ресурс да инвестира в Частно пенсионно осигуряване. Става въпрос за такива като нас, дето са запоЧнали от 0 и не са полуЧили и 1 стотинка от някъде, а разЧиатат само на заплата. Ами аз трябва да избера или да си купя жилище, или да мизерствам в момента, или да се осигурявам за светлото бъдеще дето не знам дали ще го доживея. Пък и докато дойде нашето времето да се пенсионираме, сигурно ще работим до 80 и ще мрем на бюрата. Затова съм избрала да живея добре днес а не в неизвестното утре. Пък като толкова го закъсаме, грабваме си немската пенсия и се прибираме в БГ, там колкото и да се е променило, пак ще си живем добре. Wink

# 23
  • Мнения: 3 394
и аз съм горе-долу така!
първо ще видим дали ще оставаме тук след 2007 и тогава ще му мисля Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 2 292
вече 4 години работя на пълен работен ден, след като се роди бебо ще мина на намален работен ден - 6 часа на ден за една година (вече си получих договора)  Wink
идеята на фиданката за магазинче с 2 полички страшно ми харесва но от тази година условията за чужденец да почне бизнес в Германия станаха много кофти  Sad

Фиданката си има мъж-германец, така че нея не я касае.

Това ми е ясно Лаура. Аз писах за себе си а не за фиданката. Просто нейната идея ми харесва .

# 25
  • Мнения: 1 959
Аз за стаж още не се класирам, но започвам да се замислям за пенсионното осигуряване. Особено за хора със свободна професия като мен. До 2007 година даже не съм длъжне да да се осигурявам. Та не съм се заровила да чета из законите им, но все пак е нещо, което рано или късно ще му дойде дневния ред. Вие правите ли нещо по въпроса? Инвестирате ли някъде? Слагате ли настрана в пенсионноосигурителни фондове?

Мъжо внася всеки месец за частна пенсия. Аз ще карам на държавна. Все ми се иска  като се пенсионирам да си отидем в Бгто. Не печеля достатъчно зада внасям за частна пенсия.
В момента Англия има няква пенсионна криза. Много хора казват са щяли да увиснат без пенсии... не съм запозната с кризата де, като не ме интересува все още newsm78
Същото се случи и на мъжа ми с тези часни застраховки,
като я сключвал му обещали че като се пенсионира ще има голяма пенсия а сега вече 3-4 год.след като е сключил договора едвам на седмица излиза около 250 паунда така че решихме да я прекратим и да копуваме  недвижими имоти та така ще си осигурим пенсиите.Та за 4 год имаме 3 къщита няма да умрем от глад.

# 26
  • Мнения: 4 244
В момента Англия има няква пенсионна криза. Много хора казват са щяли да увиснат без пенсии... не съм запозната с кризата де, като не ме интересува все още newsm78
Не е само в Англия, германците казват че отдогодина пенсиите щели да се плащат на кредит, а населението което може да внася данъци и да текат пари по тия каси е намаляло драстично и нещата не са много розови

# 27
  • Мнения: 1 959
Ние не се осигуряваме допълнително. Имаме разни застраховки които изтиЧат около времето когато ще се пенсионираме и така ще полуЧим малко пари на куп ако сме живи. Ако не сме, ще полуЧат тия след нас. Освен това разЧитаме донякъде на едно наследство, което дотогава най-вероятно ще сме полуЧили.

За мен най-добрата пенсионна осигуровка е имотът. Ако ти е много, можеш да го продадеш, ако пък не го продадеш, поне не ти се налага да плащаш наем. Затова за мен на първо място стои това да си купим някакъв имот. ИнаЧе при Европейската социална система, одръжките за пенсия са толкова високи, Че на Човек просто не му остава ресурс да инвестира в Частно пенсионно осигуряване. Става въпрос за такива като нас, дето са запоЧнали от 0 и не са полуЧили и 1 стотинка от някъде, а разЧиатат само на заплата. Ами аз трябва да избера или да си купя жилище, или да мизерствам в момента, или да се осигурявам за светлото бъдеще дето не знам дали ще го доживея. Пък и докато дойде нашето времето да се пенсионираме, сигурно ще работим до 80 и ще мрем на бюрата. Затова съм избрала да живея добре днес а не в неизвестното утре. Пък като толкова го закъсаме, грабваме си немската пенсия и се прибираме в БГ, там колкото и да се е променило, пак ще си живем добре. Wink
Абсолютно сам съгласна с теб проблема поне за Англия на знам как е в Немско е че ако продадеш имот който по документи е твой но не си живял в него държавата ти спира 40% от цената която си получил при продажбата.

# 28
  • Мнения: 4 244
поне за Англия на знам как е в Немско е че ако продадеш имот който по документи е твой но не си живял в него държавата ти спира 40% от цената която си получил при продажбата.
Това за което говориш е така наречения спекулативен данък, който при нас е към 35 %
Но важи само за 10 г. След това се счита че имота има остаряване и вече не е спекулация и се плаща нормалния данък продажба, май беше 15 %  newsm78
Спекулативния данък се плаща за жилища в които не живееш защото се предполга че си ги купил з ада ги даваш под наем и един вид ти удържат и от печалбата от наема

# 29
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ами така като гледам ве4е Ще станат 4 години и кусур откакто съм на настояЩата си работа (брей как минава времето  ooooh! ) като през това време съм изкарала и 9 мес. май4инство. Преди това съм работила някъде около 6 мес но без договор.
За сега оЩе не съм мислила за 4астна пенсионна осигуровка,4е май имам оЩе време  Twisted Evil Може би след година две  Wink

Общи условия

Активация на акаунт