проблеми с цикъла и поликистоза

  • 4 612
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
schani, по-добре смени лекаря с някой по-оптимистично настроен, за да може в екип да се борите с проблема и надявам се да достигнете до така желания резултат  EFP  ylinfant
успех и ти стискам палци  Praynig

# 16
  • Мнения: 131
Здравейте момичета! Аз съм с поликистоза от 7 години, вече съм се решила да си правя лапаро, но все пак съветвам всички първо да опитат с медикаменти, има много случаи в които те помагат. Аз се бях оправила за около година, бях абсолютно "чиста" , но тогава бях малка и не мислех за деца. Може би "тайната" е в едновременното лечение при гинеколог и ендокринолог. Успехи на всички!
А можеш ли да ми кажеш какви медикаменти си пила за ПКЯ, като казваш , че си се оправила за около година. Wink


След като пробвах всичко, което са измислили и то почти не ми помагаше, реших, че ще се съглася за противозачатъчните - Диане35. Та въпреки, че много хора тук сигурно ще се опитат да ме опровергаят, като ми кажат, че това не е лечение, а само временно помага, аз ще кажа, че не е точно така, защото целта на приема им е да се опитат да регулират хормоните и след прекратяването на лечението. та аз пих Диане35 девет месеца заедно с Метформин и след прекратяване на лечението нямах кисти и почти година всичко беше наред- цикъл овулация- нормални.

# 17
  • Мнения: 131
Та забравих да се доизкажа, че поради тази причина противозачатъчни се изписват и когато двойките искат бебе, като лечение преди това, за да могат да се регулират хормоните.

# 18
Та забравих да се доизкажа, че поради тази причина противозачатъчни се изписват и когато двойките искат бебе, като лечение преди това, за да могат да се регулират хормоните.
противозачатъчните помагат и с това че докато се пият яйчниците си почиват и когато се приключи курса на лечение един вид се получава т.нар. 'бум на овулация' . именно затова се забременява по-лесно (като се добавят и регулираните хормони разбира се) Crazy

# 19
  • Мнения: 2 802
Оф и аз съм с този проблем и вече 4 години се боря за дете.При мисълта че са станали толкова откачам,всеки един месец е нова надежда,ражда се и умира,като в омагьосан кръг съм,4 години се тъпча с лекарства без никакав ефект,преборих страха си и легнах на масата(направиха ми лапароскопия)никога няма да забравя страха и салзите които изплаках,но го сторих,защото беше една огромна надежда и на втория месец след лапарото ми закасня,почти бях сигурна че се е получило,ликувахме с мажа ми макар да не бяхме още сигурни,бях сигурна че е там усещах го,галех корема си с топлото чуство че моето бебе вече е там,но всичко се оказа отново заблуда,проклетите кисти отножо се бяха появили само след 2 месеца.А сега на каде?Лутам се като в лабиринт,няма отарваване от таз поликистоза,ходя при лекар който въобще не ми вдахва надежда.Единствената ми надежда е само  БОГ. Praynig
Мила schani, съжалявам много. spoko. Имай вяра и дай Боже в скоро време да видиш така желаните  EFP. Аз също съм с поликистоза и само вярата желанието да стана  preggo и подкрепата на приятелят ми и близките ми дават надежда да продължавам.  И наистина потърси и друго мнение от специалист.

# 20
  • Мнения: 179
Благодаря за съветите момичета,знам че само такива,които чувстват същото могат да те разберат най-добре.Понякога се отчайвам,а по някога се изпълвам с бодър дух,който ме кара да не губя надежда знам че сигурно е така с всеки който се бори с години за бебче,само при мисълта че може да даржиш едно малко и крехко създание в ръце,да го гушкаш,да се грижеш за него,си казвам че никога няма да спра да се боря,а аз съм сигурна че ще имам,само се моля да е скоро.Стискам палци на всички дано скоро видим EFPи гушкаме здрави и хубави  ylinfant

# 21
  • Мнения: 179
Момичета,закаснява ми с 3-4 дни като последните 5  измервания на БТ са:36,5/36,8/36,5/37,0/36,8/по принцип като ми спадне на 36.5 и ми идва, бях с нередовен цикал,но от както пия клостил ми идваше по часовник,но в момента почивам и два месеца не съм ги пила,миналия месец ми дойде без тях,това ми е втората почивка и в миналата ми идваше безпроблемно.Незнам какво да мисля като удавник за сламка се ловя на най-малкото и после разочарованието е голямо затова неискам да се надявам.

# 22
  • Мнения: 2 802
Момичета,закаснява ми с 3-4 дни като последните 5  измервания на БТ са:36,5/36,8/36,5/37,0/36,8/по принцип като ми спадне на 36.5 и ми идва, бях с нередовен цикал,но от както пия клостил ми идваше по часовник,но в момента почивам и два месеца не съм ги пила,миналия месец ми дойде без тях,това ми е втората почивка и в миналата ми идваше безпроблемно.Незнам какво да мисля като удавник за сламка се ловя на най-малкото и после разочарованието е голямо затова неискам да се надявам.
Защо не си направиш тест. Praynig А някакви ПМС имаш ли?

# 23
изчакай още някой ден и тогава си направи теста защото сега може да даде фалшив резултат.
иначе ние ще стискаме палци  newsm17
успех  newsm51

# 24
  • Мнения: 179
Мразя да си правя тест.Онези 5 мин. до разчитане на резултата ме побаркват,мислите докато чакам,ами ако пак няма,ами ако има, как ще реагирам какво ще правя,сваршват ли мъките ми или все още е малко това което съм преживяла.Незнам немога да ви обесня какво чуствам докато чакам,цялото ми тяло трепери,чуствам едни вални които минават през мен и ме карат да настрахвам.УЖАСНО Е smile3514иначе нямам никакви симптоми,все пак ми закаснява само 5 дни,оф незнам момичета,моля се да съм на края на тази борба вече Praynigвсички знаете какво е да чакаш,да копнееш за бебче.Стискам палци на всички и всяка нощ в молитвите си ви споменавам.

# 25
  • Мнения: 693
Ами, да кажа и аз за моя случай!
Цикълът ми си идваше когато си иска от край време. От силен стрес 6 месеца не ми беше идвало. Започнаха да ми бияр Прогестерон и за няколко дни ми дойде, но пак същата нередовна история. След прегледи се установи поликистоза и ми изписаха Диане 35. Пиех го 5 месеца и в следвашите 5 беше редовен на шестия пак не идваше. И така гняколко години. Последва пак аменорея, пак инжекции, пак Диане 35. Общо взето го пиех 5 месеца правех почивк от още пет месеца и после пак започвах да го пия.

Решихме с мъжа ми да имаме бебе, пиех Диане-то 3 месеца вече, след кооето го спрях и забременях веднаха. Сега след раждането ми е идвало 3 пъти и е като по часовник, да не чуе дяволът  Simple Smile


Успех, мила  fingerscrossed

Последна редакция: пт, 10 апр 2009, 17:20 от Katinche

# 26
  • Мнения: 2 802
Мразя да си правя тест.Онези 5 мин. до разчитане на резултата ме побаркват,мислите докато чакам,ами ако пак няма,ами ако има, как ще реагирам какво ще правя,сваршват ли мъките ми или все още е малко това което съм преживяла.Незнам немога да ви обесня какво чуствам докато чакам,цялото ми тяло трепери,чуствам едни вални които минават през мен и ме карат да настрахвам.УЖАСНО Е smile3514иначе нямам никакви симптоми,все пак ми закаснява само 5 дни,оф незнам момичета,моля се да съм на края на тази борба вече Praynigвсички знаете какво е да чакаш,да копнееш за бебче.Стискам палци на всички и всяка нощ в молитвите си ви споменавам.
Разбирам те много добре, минала съм през този път и знам какво е цялото това напрежение и разочарованието накрая. Изчакай тогава още няколко дена и дано е станало чудото. Praynig

# 27
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
И аз съм със същия проблем .От тестове ми писна.Правила съм десетки за 4 години.Сега пак ми закъснява,но напук няма да правя тест.Всеки път картинката е една и съща Cry

# 28
  • Мнения: 179
Момичета,наболява ме ниско долу,мисля че яйчниците,когато не пия лекарства задалжително я има тази болка,но сега си мисля че сигурно пак ми се разваля цикала,а аз си позволявам да си помечтая че може би се получи вече,чуствам се глупаво.Но защо температурата ми стои висока както когато при овулация и възможно ли е ако има нещо пък да ме наболяват яйчниците?Откакто съм с диагноза ПКЯ  винаги ме е наболявало ако не вземам някакви лекарства,а при вас така ли е?
 rumibumy-не губи надежда,може пък точно когато не очакваш тогава да стане,стискам ти палци да ни зарадваш.

# 29
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Здравейте, аз съм нова, но ви поздравявам всички и искам да споделя с Вас - дано да ви помогна! От малко повече от 2 години се опитвахме да имаме дете, но не насериозно. Последните 7-8 месеца обаче взех много да се притеснявам. Аз бях сигурна че проблемът е в мен, защото мъжът ми има едно дете вече от първия си брак. Цикълът ми е нередовен до безобразие, много пъти е пропускал и по 3 месеца, на всичкото отгоре имам и таласемия. Първото ми ходене при лекар по този повод беше при професор в Гр. Пловдив, който като ме видя и каза: "Лапароскопия", без да ме прегледа. Станах и си тръгнах, отидох при друг, при когото няма часове, трябва да чакаш и да влезеш когато ти дойде редът, понякога с часове. Мъчи ме 3 месеца с вагинална ехография и фоликулометрия - нищо, дори нямам овулация, пих Клостилбегит, Дуфастон - нищо. Каза "Лапароскопия", въпреки че нямам стандартно ПКЯ, просто цикълът ми е нередовен и нямам овулация. Семейството на брат ми също се опитваха да имат дете цели 5 години, той с прекарана заушка, тя с срязана при операция на апендицит маточна тръба, същите лекарства, фоликулометрия...Отидоха при д-р Кирчева, акушер-гинеколог и ирисодиагностик. Даде им едни билки, нямаше един месец и бебето е на линия. Аз отидох т.г февруари, билки пих само аз и тази седмица си направих 4 теста - всичките са положителни, но е рано да се види нещо още - казаха да отида след 2 седмици. Д-р Кирчева е помогнала за направянето на 10 000 бебета.

Общи условия

Активация на акаунт