За бозата

  • 8 802
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 222
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=323380.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=157436.0

Иво още не е пил боза. В къщи никой не пие боза. Не вярвам да я опита преди да тръгне на училище.

# 16
  • Мнения: 15 379
Бозата освен, че никой не знае от какво е направена, е пълна с изкуствени подсладители, с които не желая да тровя нито себе си, нито детето си!
А1, а тази твоя приятелка дали си прави труда да прочете етикета, за да може евентуално да види какво предлага на бебето си?

# 17
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Дадох боза на Алекс ,когато беше на 10м(тогава си бяхме в БГ).Не му хареса особено,но реших да му дам да опита,защото тук няма от къде да му взема. Peace

# 18
  • Мнения: 27 524
Стига сте с тия гадости то почети няма човек дето да не е намирал в някоя храна по-някоя гадост. То по тая логика не трябва да ядем и пием нищо. Аз умирам за боза пия всеки ден по 1л. Но това че аз е харесвам незначи че ще дам на детето преди да е навършило 1 г. и на каката съм дала след годинка.
На моя приятела детето отказа всякакво мляко на 7м (АМ и кисело мляко) и тя му даваше боза защото просто нямаше какво друго да му дава или смесваше КМ с боза само и само дребната да хапне поне нещо млечно.

 rotfImao rotfImao rotfImao

# 19
  • Австрия
  • Мнения: 143
бозата съм Чела някъде се прави от нишесте .видях ресептата някъде в интернет и реших да направя на малкия ,но беше дълга и сложна проседура

# 20
  • Австрия
  • Мнения: 143
намерих ресептата.приготвя се от разлиЧни брашна (еЧемик,овес,саревиса,пшениса),но най-каЧествена и вкусна става от просено брашно.
необходими продукти за 5л
5л  вода
2Чаши брашно
2Чаши захар
1Чаена Чаша боза или спесиално приготвена закваска
за закваската:
1-2лъжиси препеЧено брашно
1Чаша хладка вода
1лъжиса захар
невиждам зашто да не дам на малкия за разнообразие на закуската,като се върнем в българия разбирасе Hug

# 21
  • Мнения: 1 032
Няма да давам разбира се, просто се чудех как тази моята приятелка си позволява и то по един литър на ден на девет месечно бебе #Crazyужас .

Ако 9 месечно бебе пие по 1 литър боза на ден, кога точно пие АМ и яде пюрета? Или приятелката ти си прави някакви жестоки експерименти с детето, или ти не си съвсем близо до истината. И не разбрах, направи цяла тема, за да плюем приятелката ти ли. Малко е грубо от твоя страна. Иначе конкретно на въпроса ти- не съм давала на и няма да дам. Просто не ми харесва, това което пише на етикета на бозата.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не съм давала още.Не купуваме в къщи.

# 23
  • Мнения: 2 587
Не виждам нищо полезно в тая боза и не мисля да давам на детето си. И освен това е толкова сладка.

Ами то и няма нищо полезно в нея,дори напротив - няколко Е-та,забранени в други страни,поради възможноста да причинят рак.
По въпроса - не давам и няма да дам,и много се радвам че детето не иска да я пие когато й дават в детската градина.

# 24
  • Мнения: 141
Големият ми син е на почти 6г и до сега е изпил не повече от 2 чаши боза,малкия още не знае и нямам намерение да го запознавам с бозата,просто не виждам нищо полезно в нея
Атова за 1л боза на 9-месечно бебе,не ме учудва,една съседка преди време ми беше казала че детето и (тогава на около 1г) изпива по 3л боза на денонощие Shocked Shocked Shocked-вместо мляко
може и да ме е излъгала ,но аз и сега не мога да си обясня къде се събира такова количество боза в коремчето на детето Confused

# 25
  • Мнения: 197
Няма да давам разбира се, просто се чудех как тази моята приятелка си позволява и то по един литър на ден на девет месечно бебе #Crazyужас .

Ако 9 месечно бебе пие по 1 литър боза на ден, кога точно пие АМ и яде пюрета? Или приятелката ти си прави някакви жестоки експерименти с детето, или ти не си съвсем близо до истината. И не разбрах, направи цяла тема, за да плюем приятелката ти ли. Малко е грубо от твоя страна. Иначе конкретно на въпроса ти- не съм давала на и няма да дам. Просто не ми харесва, това което пише на етикета на бозата.
[/quoteНе не икам да оплювате никого и не се подигравам на приятелката си ,детето и не пие АМ. Още от третия месец е на кисело мляко защо не знам ,тя ми го е казала а сега не ще и кисело мляко и за това му дава боза, а повярвай ми изпива си по литър на ден без майтап .Дори и манджа не иска само боза и точка аз съм свидетел.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 735
Пълна е с консерванти и подсладители.Прочети етикета.Много ми се пиеше като "кърмех" т.е. цедях,ама се лиших от това удоволствие.

# 27
  • Мнения: 30
предпочитам да дам сок на хип или чай...не смятам бозата за полезна

# 28
  • Мнения: 19 303
Не давам боза Sick

# 29
  • Мнения: 9 973
една баба дойде в нас и му донесе 2 бутилки с боза и ме пита:`Айде,няма ли да дадеш?`,а бебето беше на 4м. Shocked Shocked Shocked..........та още не е пил.И компот не давам

Общи условия

Активация на акаунт