Внимание!Чупливо

  • 5 400
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 143
Има дни в които като, че ли изпотрошвам цялата кухня и сега като усетя, че деня ще е такъв гледам да  не влизам много в нея  Joy
В началото ме беше яд, защото си развалям комплектите, но сега не ми пука, даже се радвам като се счупи и последната чаша от някой вид - предстои ми преместване след време, така, че ще има по-малко багаж  Laughing

# 16
  • Мнения: 26
И аз чупя, старая се ама... се случва.
Криво ми е, но ми минава бързо. Но ако го счупи друг ме хваща много яд и мога да се нацупя. Затова гледам аз да си чистя и мия, че да ме е яд на мене си. Така не мога да се нацупя на себе си  : Party Луда работа  Crazy

# 17
  • Мнения: 1 447
Редовно чупя нещо и не се ядосвам.От това мое чупене не  остава време да се привържа към дадена вещ.

# 18
  • Мнения: 476
 Привързвам се по принцип, не само към вещи, но за счупена чаша не бих се трогнала. Иначе рядко чупя.
Последно ми беше криво за старата кола, като я продаде мъж ми.

# 19
  • Мнения: 182
Рядко ми се случва да счупя нещо. Обикновено гостите ми се справят по-добре от мен с тази задача. Но пък така имам причина да си купя някой нов сервиз и да се отърва от омръзналите ми стари.

# 20
  • Мнения: 575
Похватна съм като  "слонче в стъкларски магазин". Особено с чашите. За това направо имам фетиш към чаши и си купувам изключително често.
Иначе не се привързвам към вещи. Нито дрехи нито посуда. Не пазя, смятам че тези неща са направени да ни служат, а не ние да обслужваме тях.

# 21
  • Мнения: 577
Чупя много ако е нещо което ми е харесвало ме е яд 10мин 

# 22
  • Мнения: 256
E, аз пък обратно на повечето от вас, вече пета година пия кафе от една и съща чаша. Незнам, ако ми се счупи, сигурно ще ми е криво, много криво. Тя ми е имигрантска, пиех си кафенце от нея и в бг, и сега тук ... не искам да си я чупя.

# 23
  • Мнения: 712
Привързана съм към малко вещи, повечето от тях са ми подарък от баба ми. Може би осъзнавам колко малко време ми остава да съм с нея (тежко болна е) и съм се вкопчила във вещите и, сякаш докато те са тук и тя няма да ни напусне. Налудничаво, ама...  Crazy
За друго не ми пука. Чупя, хвърлям и изобщо не ми прави впечатление. Най-малко пък за чаши и чинии.
А, сетих се, привързвам се и към колата си. Мисля си как трябва да я сменям вече, и ми става едно мъчно, мъчно... Колко неща сме преживели двете... първите емоции на шофирането, първата спукана броня, първото спиране от КАТ, първата катастрофа  Crazy Как да не се привържеш  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 59
Вещите са за да служат на нас, а не ние на тях!!!
Чупя и не ми пука.

# 25
  • Мнения: 1 289
От една година с годеника ми живеем в самостоятелно жилище.До скоро нищо не бяхме чупили.Преди 3 дни счупих чиния и чаша.
Не са от някой скъп сервиз,но ми бяха подарък и ми стана много криво.Спомних си как преди доста години майка ми реагира неочаквано гневно на една счупена купичка.Каза че й е от подарък за сватбата,който е бил от кумата.Едва ли това е била единствената причина за лошото й настроение този ден,но за пръв път я виждах толкова ядосана за такава дреболия.
Питам ви дали се привързвате към вещи и как се чувствате,когато трябва да се разделите с нещо,което сте ползвали дълго време?

Аз се привързвам, пазя си нещата, но ако нещо се повреди/чупи не е края на света все пак.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Зависи какво се счупи. Ако е нещо за всекидневна употреба, което мога лесно да възстановя, не се ядосвам.
Но ако е нещо рядко, скъпо, антикварно... полудявам направо.
Веднъж мъжО счупи една ръчно рисувана чиния, домъкната лично от мен от Турция преди 10г. Сигурно още ме вижда в кошмарите си.
Много бих се разстроила обаче, ако някой счупи нещо, направено от мен. /занимавах се с керамика преди време/

# 27
  • Мнения: 2 448
Ако се счупи компютъра направо ще полудея и ще съм бясна, за чаши и чинии в никакъв случай.
Дори често , ако счупя нещо от посудата мъжа ми се бъзика, че вече ми били омръзнали и съм го правела нарочно с цел да се купи ново.  Laughing

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Научих се сякаш да не ме е яд за всяка счупена чиния.
Но за една чаша колко съм плакала... Даже тема бях пускала  Rolling Eyes Чашата беше наистина много ценна за мен.

# 29
  • Мнения: 66
Изобщо не се ядосвам. Доста често ми се случва да чупя чаши и чинии, казвам си , че е на хубаво!
Но виж, ако става въпрос за скъп телефон, колата ми или видеокамера, или някаква друга техника, тогава вече ми пука.

Общи условия

Активация на акаунт