И з р а е л 24

  • 17 225
  • 299
  •   1
Отговори
# 60
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Ционизма е краен национализъм с фанатични нотки + изкривяване на вярата. Питах дали някой е чел  тази книга ,защото там има откъс в който се разказва за династията Ротшилд и живота им въз основа на тази крайна идеология .  Идеология , която ражда понятия като гоя , въз основа на  която се сключват бракове между чичовци и племеннички и се раждат много увредени деца , само и само парите да не излизат от семейството и т.н. ( разказва се и от къде са тръгнали и други интересни неща) .
 
 Аз мисля , че не съм ционистка - не подкрепям тази идеология на Ротшилд . Но смятам ,че  Израел е на евреите и не мисля ,че са такива окупатори каквито света ги изкарва , дори в чист политически план  предвид , че тези територии са били с неясен статут ... хайде да не се отвличам на онази тема .

Та за това , когато прочета или чуя "ционистко движение " се чудя точно  какви разбирания обхваща това определение "ционистко" !  Wink Peace
 

Анди, сравни това, което аз съм написала и това, което ти си написала за ционизма и ми покажи кое е общото между тях!
Не случайно казах за книгата някои неща, макар и да не съм я чела, това, което пишеш в момента, потвърждава предположението ми, че книгата няма никаква историческа стойност!

Тази "идеология", за която пишеш не е ционизъм! Понятието гой е от книгата Mикра, която няма общо с ционизма, това е еврейска книга. И как точно въз основа на понятието гой се сключват бракове между чичовци и братовчедки? Това е абсурдно - гой означава неевреин, каква е връзката между това и кръвосмешението?? ooooh!

Подобни на четената от теб книга влизат в категорията антесемитска литература. Аз не мисля, че е добър начин да разучаваш историята на един народ чрез писаници, чиято цел да го злепоставят, а не да го представят някаква историческа истина. Вземи книга по история, може да е по-трудна за четене, да не е толкова увлекателна, но поне описва нещата по-обективно!

# 61
  • Мнения: 13
Мента аз нищо не заклеймявам  Peace

Общото е ,че това за което ти говориш е само част от това за което аз питам  Wink

http://www.voininatangra.org/modules/xfsection/article.php?articleid=160

http://forums.gvardia.net/index.php?topic=2732.0;wap2 

Цитат
И как точно въз основа на понятието гой се сключват бракове между чичовци и братовчедки? Това е абсурдно - гой означава неевреин, каква е връзката между това и кръвосмешението??

Не си ме разбрала . Въз  основа на идеологията на Ротшилд която се определя като краен ционизъм - женят се кръвни роднини , така че богатството да не излиза от семейството . 

Именно за да си изясня представата за Ционизъм питам  кое как е .  Peace


Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 11:44 от *hard_defence*

# 62
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Не бях чувала за книгата и автора и абсолютно  нищо,след поста на Хард ми стана интересно и се поразрових и да ви кажа не бях чела по-голяма глупост...Един от коментарите е,че сфарад и ешкенази не можели да седнат на една маса в кафене и,че ако стане то сафара щчл да бъде арестуван и как християните нямали какво да работят и т.н. Това верно си е глупост и го доказвам с това,че на мъж ми баща му е ешкенази а майка му сфарад и това,че сфарадите нямали хубави работни позиции ами тя работи във банка във ВИП залите...Господи... Tired

# 63
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Анди, не казвам, че ти заклеймяваш нещо, а че цитираната от теб книга цели злепоставянето на евреите.

Това, което пишеш за Ротшилд, не отговаря на истината. Сред евреите бракът между братовчеди не е забранен (мисля, че беше между втори братовчеди). Разбира се, в днешно време се знае, че бракът между роднини причинява генетически мутации; но някога не се е знаело. В юдейството едно от най-важните неща е предпазване от асимилация, т.е. смятало се е, че ако евреи се женят за неевреи, след определен период от време няма да има евреи, защото са били малцинство в християнските и мюсюлманските държави.

"Да се запази богатството" - до началото на 20-ти век не е било прието (и все още сред някои общности на това не се гледа с добро око) да се смесват хора от различни класи - напр. благородниците, кралските семейства до ден днешен не приемат бракове с хора извън техните среди. Сред богатите слоеве също не толерират бракове с хора, които встъпват в брак без да имат никакви средства и имоти - и това е в 21 век! А Ротшилд е живял в 19! Това е идеята на класовото общество - всеки да запази статута си... Няма нищо общо с ционизма - напротив, ционизмът е проповядвал равенство и аз вече посочих това. Според идеалите на ционизма е било важно да няма слугуване, вярвали са, че ако евреите живеят заедно в една страна, ще си помагат и няма да работят един за друг, а заедно.

Нямам време да чета линковете, защото след малко трябва да излизам... Пишеш, че това, което съм написала, е само част от това, което ме питаш... Ако нещо ти липсва като информация, мога да допълня, но съм синтезирала най-основното в идеологията, най-важното... В това вярват ционистите, а не в брак с братовчедки  Laughing

П.С. Достатъчно ми беше да прочета какво съдържа първият линк, за да разбера, че в разбиранията си за това що е ционизъм, си в грешна посока -  Confused "Тайните протоколи на ционските мъдреци" са отричани сред евреите и това е едно от доказателствата, че хората, които са писали в тези сайтове, си нямат представа от ционизъм! Целта на тези протоколи е била да създадат смут сред хората и да бъдат наплашени от евреите - те са използвани и от Хитлер в оправдаване на замислената от него "чистка", решаването на "еврейския въпрос". Намерих един блог (и него не съм прочела, но хвърлих един поглед, може да ти е полезен: http://watchtowerman.blog.bg/viewpost.php?id=278359)

# 64
  • Мнения: 13

Нямам време да чета линковете, защото след малко трябва да излизам... Пишеш, че това, което съм написала, е само част от това, което ме питаш... Ако нещо ти липсва като информация, мога да допълня, но съм синтезирала най-основното в идеологията, най-важното... В това вярват ционистите, а не в брак с братовчедки  Laughing


Не съм казала ,че ционизма е вярата в брака между братовчеди .  Казах ,че Ротшилд се смятат за крайни ционисти и живота им е базиран на тази идеология ( която исках да разбера , а джаба ционизъм ли е или сектанско нещо ), та в тяхното семейство са сключвани бракове между чичовци и племеннички .  Peace
Цитат
Това е идеята на класовото общество - всеки да запази статута си... Няма нищо общо с ционизма - напротив, ционизмът е проповядвал равенство и аз вече посочих това. Според идеалите на ционизма е било важно да няма слугуване, вярвали са, че ако евреите живеят заедно в една страна, ще си помагат и няма да работят един за друг, а заедно.

Ок това е характеристика за отношенията между евреите , ами отношенията евреи -не евреи ?


Разбери ме правилно , не съм взела нещо за истина 100 на 100 , просто ми е направило впечатления , дори чисто като теория и мисля ,че е уместно да го споделя  тук , за да получа точната насока за информация  и обяснение на тази тематика   Peace
Мерси за линка  Wink


П.П. Няма човек , които да иска по - силно тази книга да е пълен боклук и да няма и една буква истина . Не случайно , когато прочетох това за първи път , я захвърлих и не исках ни дая виждам , ни  да зачеквам дума на тая тема    Wink

# 65
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ханд аз съм християнка,имам реални приятелки които живеят в Тел Авив-също християнки и поне засега по никакъв начин не съм срещала каквато и да е дискриминация на религиозна основа...На ръката си имам гривна с кръстче от Йерусалим,знаеш ги тези които са с 33 възела..За Коледа ми честитиха познатите понеже знаят,че празнувам.Била съм обиждана като християнка от друга религия.Има страшно много смесени бракове и държавата признава тези смесени бракове.Предполагам,че в един момент ще се сблъскам с някакъв вид дискриминация а верска я национална,но това го има в цял свят...Аз не познавам ционизма за това и отговарям наполовина,само за това което съм видяла и опознала.Говорила съм с религиозен и той се опита да ми отговори на някои дори леко груби въпроси а и  аз бях облякана с много къса пола,с потник ,без сутиен...Човека не извърна глава от мен.Но като навсякъде си има хора които делят и хора които не делят.. Peace

# 66
  • България-София
  • Мнения: 573
Честит празник Трифон Зарезан и на всички влюбени - също!
На Петя - честита годишнина - много любов и щастие по случай годишнината ви txtloves
Джаки - да ти е жив и здрав именника!  bouquet

# 67
  • Мнения: 1 526
Весел празник на всички влюбени и на всички оважаващи един от най- българските празници Трифон Зарезан!

Пете, честита годишнита! Още дълги години бъдете все така щастливи и усмихнати заедно. Нека звукът на детски смях изпълва вашето семейно гнездо и то да е винаги така уютно!

Жаки, да ти здрав и честит именника! Със здраве да си носи името и много да те слуша и уважава!

# 68
  • Мнения: 1 410
Честит празник на влюбените 1dating!Честит и на пиянстващите Drunk !
Пете,честита ви годишнина!Все така да се гледате ....влИбено


Жаки,честит именик!

# 69
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Казах ,че Ротшилд се смятат за крайни ционисти и живота им е базиран на тази идеология ( която исках да разбера , а джаба ционизъм ли е или сектанско нещо ), та в тяхното семейство са сключвани бракове между чичовци и племеннички .  Peace

Не е вярно, че животът на семейство Ротшилд е базиран на тази идеология.

Ок това е характеристика за отношенията между евреите , ами отношенията евреи -не евреи ?

А отношението между протестанти и католици? Или между фландри и валонци? А между шии и сунни?
Евреите са живяли векове наред с книга, в която е написано, че са избран народ. И са живяли в изгнание, сред неевреи, за които евреите са били втора ръка хора... Да ти кажа, че няма дискриминация - няма да стане. Дискриминация има точно в такава степен, в каквото има и във всяка друга държава срещу различните. Отделянето на евреите от друговерците, повтарям, е имало ключова роля за предпазването на евреите от асимилация, когато са живеели в изгнание. А в момента не могат да се правят обобщения - все едно да питам какво е отношението на българите към македонците - мога да се хвана на бас, че в тази тема всеки от нас има различно отношение, хем все сме българки... Първо, не може да се обобщава; второ - в момента делението евреи-невреи не е функционално, не е на дневен ред, но, да - има деление на евреи и араби напр. и т.н.

П.П. Няма човек , които да иска по - силно тази книга да е пълен боклук и да няма и една буква истина . Не случайно , когато прочетох това за първи път , я захвърлих и не исках ни дая виждам , ни  да зачеквам дума на тая тема    Wink

Анди, тази книга е боклук и това не се определя от това какво искам аз или ти, а от определени критерии, които се поставят от компетентни хора, специалисти в сферата на историята, политологията и др. науки. Подобни книги са забранени в някои държави, защото обикновеният човек няма умението да различи историческа истина от псевдоистория и манипулации... и колко от читателите ще отидат до Националната библиотека, за да проверят историческите документи  Tired

И в България години наред, още преди ІІСВ се е говорило, че парите и властта са в евреите, но преглед на статистики от преброяване на населението показва, че процентът богати сред евреите не е по-голям от тези на останалите българи, и че те, както и останалите, са имали професии на земеделци, занаятчии, били са работници и пр.

Няма да споря с книгата, която четеш и твърденията в нея - наистина чувствам, че е под достойнството ми, както и да звучи това... Нямам нищо против да отговоря на някакъв въпрос, но и до тук виждаш, че доста внимание отделих на тази тематика... Остави го този Ротшилд - в момента сред най-богатите хора и династии в света има достатъчно хора, които да привлекат интереса. Истината е, че Ротшилд е трън в окото на хората, защото е дал крупни дарения, с помощта на които е създадена държавата. Ами, това трябва да се преглътне веднъж за винаги и да се продължи нататък  ooooh!

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 18:06 от Mentha

# 70
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Борянче, как беше при свекър ти? Поздрави ли ги на иврит?
Аз прекарах целия следобед в празнуване на 70 годишнината на моя  Drunk Не съм пила никакъв алкохол, но толкова тостове се вдигнаха, че все едно отпразнувахме Трифон Зарезан.  Laughing И много ми харесаха кексовете (бананови по рецептата, която съм дала; това се казва добра снаха Mr. Green) Grinning Чао, до скоро!

О, да - още нещо - връчиха ми сватбен подарък - някакво семейство, което сме поканили, но били в чужбина и не са могли да дойдат на сватбата ни... Аз дори не съм сигурна кои бяха тези хора - много мило ми стана, че са се сетили...  Hug

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 18:16 от Mentha

# 71
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Беше весело,свеки нали я няма  Joy Наздраве и тостове при тях е с диетична кола а аз газирано не пия ,така че мойте тостове бяха с една такава ароматна вода(незнам как се казва)Голяма скука ме е налегнала Sad Тъкмо завърших домашното и се сетих ,че утре е гадната учителка и се замисих дали да ходя изобщо-провесих нос и ми мина мерака за учене...Е ще отида то е ясно....ама не ми се иска...Сега ще седна да се опитам да чета нещичко докъде ще стигна-незнам...
Ох и аз се чудя кога ще го направя тоя кекс ама трябва да си купя и такава форма фолио че ние имаме само за готвене като тава които са...
  bouquet
Забравих май да спомена,че имам отличен на първото направено от мен домашно...Голямо хвалене падна Simple Smile

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 18:32 от Boryana

# 72
  • Мнения: 13
Цитат
Дискриминация има точно в такава степен, в каквото има и във всяка друга държава срещу различните.

Не е така , разликата на дискриминацията на евреин към не евреин е, че изхожда от позицията на избран Wink Такава дискриминация в този контекст само евреите биха могли да проявят , защото те само са избрани Peace


.

# 73
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Е, и? Това какво точно доказва?
Какво значение има това, че различните народи се оповават на различни идеи... в случая евреите имат Библията, в която това е написано...

Ционизмът не се основава на тази идея.

За Ротшилд пише тук на руски: http://www.eleven.co.il/article/13598
На английски има много повече информация, но изхождам от допускането, че руският е по-достъпен език.

# 74
  • Мнения: 13
Цитат
Ционизмът не се основава на тази идея.

Именно това исках да разбера , дали всъщност ционизмът е  еврейски национализъм същевременно дискриминиращ  другите  на база избраност в религиозен аспект  Wink

Общи условия

Активация на акаунт