РУСЕнски мадами АПРИЛ ще стават мами!2009

  • 3 473
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 541
момичета да пусна ли тук някой и друг полезен линк?
днес ходихме на преглед,мацката е с главата надолу и явно това с което ми побутва стомаха е дупето й Mr. Greenдругата седмица ще излизам 45-дневния,+15 съм,но много не се притеснявам,защото сигурно  в болницата ще оставя 10-тина кг Mr. Green
лека ви вечер и дано тази нощ да няма сомнамбули Crazy

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 20:35 от ани4ka

# 16
  • Мнения: 2 090
Здравейте приятелки,ние с бебка сме добре,Сашко пак започна да се влошава ooooh! кашлицата му се усилва,утре пак сме по доктори Whistling.

За мъжа си не искам да пиша,че пак ще се разчувствам,останаха ни два дни и се разделяме...тези дни почти не сме се прибирали вкъщи,ходихме по банки,по нотариуси,разни багажи да купуваме,с приятелите да се видим за последно преди да замине.Утре пък с роднините...Сашко беше 3 дни в баба си,докато сновем напред-назад.

Дните се изплъзват като пясък от ръцете ни...не мога да повярвам че след някакви си 48 часа вече ще съм с половината си сърчице...не ме хваща сън,взе да ме избива много яко на чувства и става все по-трудно да се прикривам пред милото и пред детето,а имам забрана да плача...А бебка е толкова буйна,сякаш и тя протестира срещу раздялата ни Tired.

Днес бях на преглед,срещнах се с лекарката която искам да ми води раждането.Планово секцио ще е 100 %,нямам шанс за естествено раждане Rolling Eyes.Иначе всичко е нормално-размерите на бебка според седмиците,състоянието на водите,плацентата.След 35 седмица(т.е. след 8 март)започвам да ходя на запис на тоновете в АГ-комплекса.

Следващите 2-3 дни най-вероятно пак ще съм в движение,и незнам кога ще седна пак да пиша Rolling Eyes.Днес сутринта ще ходя да си пускам изследвания,следобяд ще водя Сашко на лекар,имаме среща с един адвокат по семейно право(някой друг път ще ви разказвам и за тези ни перипетии),после ще ходим в брата на мъжа ми,и етърва ми,да се видим и с тях...В четвъртък смятам да си останем вкъщи тримцата и да си измислим занимание,никъде не искам да ходим,искам целия ден да сме заедно вкъщи...но ще видим дали така ще стане.В петък рано сутринта със Сашко ще изпратим татко му на автогарата,аз исках и до София да го изпратя...до летището,но той се възпротиви,не иска да се дундуркам толкова километри с шкембето... Tired

Засега това от мен,не ме мислете ако не се вясна няколко дни.Всичко ще е наред с мен,гушкам ви Hug Hug Hug

# 17
  • Мнения: 3
 Thinking Вилито е добре със здравето ама със главата никак, амии кой да и каже на Вилито, да и повтори, че да и потрети, че сме си имали нова темичка .....
Инъчее вчера ни донесоха канапенцето на което ще спинкаме  и боядисвах с боя на водна основа гардеробите отвътре ...... ии такива ми ти неща, нема много за показване по нататък като обзаведем вече.

Ани4ка поздравления много се стараеш  smile3501

 newsm08
Това Удостоверение за сметка за какво ти е? Ние ще трябва ли да си вадим, на че не мога да си го напиша, де? Mr. Green

Атлантика ще ти трябва със сигурност, като си връчваш на счетоводителите болничния трябва да носиш и това удостоверение прикрепя се към документите ...... за верификация на сметката един вид .... Ама какво ти обяснявам на теб нали си ни банкерка  Wink

Ох Деси миличка много гадно ми стана като прочетох още в отчетния форум за мъжо ...... но незнам какво да ти кажа и как да те успокоя ..... преди две години и на мен щеше да ми се случи нещо подобно, но ние нямахме дете иии морето ми се виждаше до колене сега като се замисля, може би нямаше да ми е толкова леко ........ Деска ти си силен борец и съм сигурна, че ще се справиш с положението  пък и днес съм настроена позитивно и знам, че накрая нещата винаги се подреждат.

Яника  newsm47 някой някога ми правеше намеци за протакания избор на количка ..... май това кошче те затрудни стискам палци да решиш най- накрая  newsm09

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 09:55 от Vili Shildarova

# 18
  • Мнения: 541
деси,мила,прегръщам те много силно!!!!! Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 19
  • Мнения: 199
Привет, бъдещи русенски мами! Ще ме прощавате, че така нахълтвам в темичката ви, но ми е много драго да ви чета. Аз съм бивша Априлска мама, по стечение на обстоятелствата станах Майска мама на красива госпоЙца! Пожелавам на всички ви, лек "финал" на бременостите ви и най-хубавите и послушни бебчета на света!  Hug
Тук ще ви пусна една обява, може някоя от вас да прояви интерес!
http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=446185
Цената подлежи на коментар!
Късмет на всички ви!  bouquet

# 20
  • Мнения: 343
Здравейте кукли.
Днес от сутринта съм се хванала с много неща, но то е друга тема за разговор.
На Деси искам да кажа, че ние всички сме насреща и изобщо не ни натоварва психически. Бъди позитивна и знай, че случващото се е за добро. Имам чувството, че Сашко най-много го преживява и единственият му отговор на това е болестта. Горкия мъник. Дано се възстанови по-бързо. Пожелавам ти последните дни да изкарате максимално време заедно и не се разтройвай, че емоциите се предават и на бебка.

Byni благодарим за предложението, нека майките на момиченца, ако имат интерес ти отговорят.  bouquet 

# 21
  • Мнения: 6
Здравейте мамчета!!! newsm51  love001
Деси,миличка много е трудна раздялата ,но си казвай че е за добро  Peace Както казва Вили ти си силна жена и ще се справиш и ви желая с цялото си сърце да се подредят нещата и да сте щастливи .Гушкам те Heart Eyes Hug При кого ще раждаш мила?Радвам се че бебка е добре newsm32 Two Hearts
ВИЛИ, smile3533 smile3512 ВРЪЩАШ СИ ЗНАЧИ ppp тези кошарки които харесвам ги няма!!! Какво да направя newsm07 Weary
Атлантика,аз вече съм 3 мес. на легло и по цял ден съм в нета .Ти беше на работа,кога да ги четеш мила PeaceНали затова сме тук да си помагаме newsm10 lovekiss А какво стана със срещата? lalalala
Приятен ден от нас коремчета pregnantмоята бебка праща   love001 на вашите!!! 4470

# 22
  • Мнения: 343
Яника, четох-четох и съвсем се обърках, но реших да карам подред и да асимилирам на части. smile3538 smile3537. Разбрах, че първо трябва да си взема от НОИ - ПИК-а, после при работодателя да занеса Декл-ята за банкова сметка, болничния, Удост-е за банкова сметка и Молбата за отпуск по майчинство. Правилно ли съм разбрала.
Ами тази обменна карта за какво беше? И обещетението за еднократната помощ? То кога се попълва, и явно предварително трябва служебна бележка от работодателя за доход за 6 м. назад, нали? Извинявай за въпросите, но виждам, че си по-наясно от мен.  bouquet

Относно срещата, ами Деси е в семейно обкръжение и да не я притесняваме сега, Аничка доколкото си спомням прави някакви размествания и ремонти, както и Вили. Надявам се другата седмица има повече свободни. Тъкмо ще ни донесат и дивана в трапезарията, че ще ви посрещна в по-завършен вид.

# 23
  • Мнения: 6
Атлантика,на мен този ПИК не ми трябва ,така че не съм го взела.Аз мисля и така разбирам,че първо ти трябват документите само за първия болничен- за 45 дена.Другите после се вадят след като се роди детето .Така че сега ти трябват само болничния,декларацията за банкова сметка и удостовер. за банкова сметка и ги даваш на счетоводителката на работодателя ти.По майчинство ще излезеш после.Сега си в  болничен само. Simple Smile
За срещата ,няма проблем.Ние с Вилито мислим утре да се видим на кафе.Ако някой иска да се присъедини към нас да заповяда.Ще се радваме Heart Eyes Hug

# 24
  • Мнения: 199
Яника, четох-четох и съвсем се обърках, но реших да карам подред и да асимилирам на части. smile3538 smile3537. Разбрах, че първо трябва да си взема от НОИ - ПИК-а, после при работодателя да занеса Декл-ята за банкова сметка, болничния, Удост-е за банкова сметка и Молбата за отпуск по майчинство. Правилно ли съм разбрала.
Ами тази обменна карта за какво беше? И обещетението за еднократната помощ? То кога се попълва, и явно предварително трябва служебна бележка от работодателя за доход за 6 м. назад, нали? Извинявай за въпросите, но виждам, че си по-наясно от мен.  bouquet


може ли аз да ти отговоря newsm78
ПИК-кода от НОИ ти е нужен за да можеш да си проверяваш в сайта на НОИ кога ти изплащат болничните. /а не да ходиш всеки път до банкомата/. Другото за работодателя е точно както си го написала. Еднократната помощ се получава след раждането с Акта за раждане на бебето. Тя НЕ зависи от дохода на родителите. А обменната карта е за раждането, но на мен така и не ми искаха!  Hug

# 25
  • Мнения: 6
Мерси Byni  Grinning Peace Значи правилно съм разбрала Wink
stelavi ,губиш се нещо?! Ти няма ли да дойдеш на кафе?

# 26
  • Мнения: 541
stelavi ,губиш се нещо?! Ти няма ли да дойдеш на кафе?
и камбичка  Mr. Green
ох,аз тъкмо се прибирам,ходих да си взема болничния(последния с лкк,другата седмица живот и здраве излизам в 45-дневнния)и така се изморих.сега само малко ще си почина и после продължавам с разчистването на стаята че днес тавана ще се боядисва ooooh!нямам търпение да се нагласи стаята,да вземем леглото,да купим всичко останало и само да ми остане да чакам Mr. Green Crazy
ставам че мъжо се прибра и ей сега ще ме изюрка да ставам Mr. Green

харесва ли ви заглавието?
а да сложа ли библиотека?

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 13:15 от ани4ka

# 27
  • Мнения: 336
Привет и от мен и в тази темичка!
Аничка , много добре си се справила с оформлението newsm51

# 28
  • Мнения: 343
И аз, и аз искам на кафе. Щом сте свободни елате в къщи. Има един проблем, не правя кафе в къщи, тъй като не пием такова с мъжо, но пък има мляко с нес. Това е добър заместител нали?
Хайде и утре ще направя 1 сладкиш. Та кога ще дойдете? Преди или след обяд?
Живея на ул.Ниш 34 /това е ул. на Руското консулство, има 1 паркинг за коли и аз съм него блокче, на 6 ет. -  НЯМА АСАНСЬОР!/ тел. си ще пратя на лични/. Ама ми кажете час!!!!!

# 29
  • Мнения: 343
Хайде да ви видя колко сте организирани. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт