Мъчно ми е за едно бебенце

  • 4 686
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
А след като знаем името на болницата, не може ли примерно Движението на българските майки или някоя друга подобна организация да пусне официално запитване за детето с предложение за помощ, без да се споменава откъде е научено за случая?  И да се прати с копие до МЗ. Ако запитването е официално, те са длъжни да отговорят писмено и в срок. 

Много ми стана мъчно за малката душичка, още повече, че заболяването е лечимо. Наистина какви хора съществуват по света  Twisted Evil Как въобще тези хора спят през нощта?!

# 16
  • Мнения: 978
А дали някой ще вземе под внимание анонимни сигнали? Защо не пуснете мухата на някой журналист да провери случая?

# 17
  • sofia
  • Мнения: 7 477
А дали някой ще вземе под внимание анонимни сигнали? Защо не пуснете мухата на някой журналист да провери случая?

kakvoto i da se predpriema TRIABVA da se znae koga e rodeno tochno,kade,pri koi lekar,imeto na miakata eventualno........
inache vsichko zvuchi haotichno i neseriozno.POne tazi informatzie e neobhodima kakvoto i da se pravi.
A niama vreme za gubene Sad

# 18
  • Мнения: 7 263
Цитат
А дали някой ще вземе под внимание анонимни сигнали? Защо не пуснете мухата на някой журналист да провери случая?

И за това се сетих вчера имам познати журналистки, но Лавендър е права - трябват поне два, три факта, за които да се "хванат".
Лекаря, имената на майката, датата и приблизителния час на раждане, за да могат журналистите да си направят техните проучвания!
Така че момичета - разучете тези подробности - ако искате ми ги пратете на бележка - гарантирам ви, че ще ги дам на добър журналист и че той ще направи всичко необходимо да се научи истината!

# 19
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Цитат
А дали някой ще вземе под внимание анонимни сигнали? Защо не пуснете мухата на някой журналист да провери случая?

...гарантирам ви, че ще ги дам на добър журналист и че той ще направи всичко необходимо да се научи истината!

Момичета, нямах предвид да им държим сметка на лекарите. Имах предвид да им се покаже, че сме готови по някакъв начин да помогнем, ако въобще е възможно, за което е нужно те да ни разкрият в кой дом е настанено детето. Струва ми се, че имаше изказване по-напред, че такава операция е извършвана в Пирогов безплатно на друго оставено детенце.  Защо да не се опитаме да направим нещо и за това бебенце, ако наистина има шанс да се излекува, ГРЯХ ще е да се оставят нещата така. Ако трябва и пари ще съберем.

Всъщност журналистите също могат да помогнат за тази цел. Но наистина трябва да се действа по-скоро.

Освен това това няма да е анонимен сигнал, защото ще е официално писмо - запитване от съществуваща организация - Движение на българските майки

# 20
  • Мнения: 457
Пак говорих с тази акушерка да се поинтересува за тези данни на детето, но тя ми каза, че като я питат от другото отделение, защо се интересува, тя няма какво да каже.
Но със сигурност е родено преди около месец, т.е. месец Юли.
Не става ли, Движението на българските майки да отправи запитване до Домовете майка и дете в София/тия дето приемат бебета май се броят на пръстите на едната ръка/, където се знае, че ще бъде прехвърлено детето и като дойде да съобщят на Движението и от там детето по-лесно ще се вземе за операцията? 

# 21
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Пак говорих с тази акушерка да се поинтересува за тези данни на детето, но тя ми каза, че като я питат от другото отделение, защо се интересува, тя няма какво да каже.
Но със сигурност е родено преди около месец, т.е. месец Юли.
Не става ли, Движението на българските майки да отправи запитване до Домовете майка и дете в София/тия дето приемат бебета май се броят на пръстите на едната ръка/, където се знае, че ще бъде прехвърлено детето и като дойде да съобщят на Движението и от там детето по-лесно ще се вземе за операцията? 

ot bebeshkite domove v Sofia niama da iznesat takava informatzia,no shte probam......

# 22
  • Мнения: 2 489
Честно казано не ми се вярва. Да отиде жена и да поиска раждане в 32 г.с. и лекарите веднага се съгласяват ooooh!

Много добре си знаят последствията, според мен. Може би детенцето е тръгнало да се ражда по-рано и те не са могли да го спасят.

Не мислете, че защитавам Майчин Дом, защото съм чувала само лоши отзиви, но тази история звучи като преразказана през поне десет души.

# 23
  • Мнения: 7 263
Цитат
Момичета, нямах предвид да им държим сметка на лекарите. Имах предвид да им се покаже, че сме готови по някакъв начин да помогнем, ако въобще е възможно, за което е нужно те да ни разкрият в кой дом е настанено детето. Струва ми се, че имаше изказване по-напред, че такава операция е извършвана в Пирогов безплатно на друго оставено детенце. Защо да не се опитаме да направим нещо и за това бебенце, ако наистина има шанс да се излекува, ГРЯХ ще е да се оставят нещата така. Ако трябва и пари ще съберем.

Всъщност журналистите също могат да помогнат за тази цел. Но наистина трябва да се действа по-скоро.

Освен това това няма да е анонимен сигнал, защото ще е официално писмо - запитване от съществуваща организация - Движение на българските майки
Цитат
Пиленце - ама нали точно това искаме!
Не че имам нещо против лекарите да пообяснят за какво става дума и защо не са оказали помощ на бебето!
Но най-важната цел е според мен поне да се помогне на бебето! Имам контакти в Пирогов и ако се окаже че там се правят такива операции и че това би помогнало на детето ще използвам всичките си връзки там!
Но инфото от Бинито е много общо просто не може да се залови човек за него!
Ако имахме поне датата щяхме да се ориентираме!
Хайде момичета намерете начин да издирим това инфо - дано не е късно вече!
Аз и друго не разбирам - това дете според мен би трябвало да е в кувьоз още - родено е 32 седмица и с увреждания - как се е справило само?! Струва ми се невероятно просто! Но така само гадаем!
Дано се намери информация!

# 24
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат
Момичета, нямах предвид да им държим сметка на лекарите. Имах предвид да им се покаже, че сме готови по някакъв начин да помогнем, ако въобще е възможно, за което е нужно те да ни разкрият в кой дом е настанено детето. Струва ми се, че имаше изказване по-напред, че такава операция е извършвана в Пирогов безплатно на друго оставено детенце. Защо да не се опитаме да направим нещо и за това бебенце, ако наистина има шанс да се излекува, ГРЯХ ще е да се оставят нещата така. Ако трябва и пари ще съберем.

Всъщност журналистите също могат да помогнат за тази цел. Но наистина трябва да се действа по-скоро.


Prouchvame neshtata s binito,ne e tolkova prosto,taka che  malko tarpenie.

mnogo shte ni pomogne niakoi ,koito ima blizki v parva Gradska bolnitza.Deteto e prehvarleno tam.
Освен това това няма да е анонимен сигнал, защото ще е официално писмо - запитване от съществуваща организация - Движение на българските майки
Цитат
Пиленце - ама нали точно това искаме!
Не че имам нещо против лекарите да пообяснят за какво става дума и защо не са оказали помощ на бебето!
Но най-важната цел е според мен поне да се помогне на бебето! Имам контакти в Пирогов и ако се окаже че там се правят такива операции и че това би помогнало на детето ще използвам всичките си връзки там!
Но инфото от Бинито е много общо просто не може да се залови човек за него!
Ако имахме поне датата щяхме да се ориентираме!
Хайде момичета намерете начин да издирим това инфо - дано не е късно вече!
Аз и друго не разбирам - това дете според мен би трябвало да е в кувьоз още - родено е 32 седмица и с увреждания - как се е справило само?! Струва ми се невероятно просто! Но така само гадаем!
Дано се намери информация!

# 25
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Нещо ново?

Аз и друго не разбирам - това дете според мен би трябвало да е в кувьоз още - родено е 32 седмица и с увреждания - как се е справило само?! Струва ми се невероятно просто! Но така само гадаем!
Дано се намери информация!

Права си, много странна работа  Rolling Eyes Но ако пък бебенцето е родено 8 седмици по-рано, това значи в 7 месец, вероятно е постояло малко в кувьоз и са го изписали. Не съм чувала седмачетата да стоят два месеца в кувьоз след като са се родили. Сигурно и това така.

# 26
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Нещо ново?

Аз и друго не разбирам - това дете според мен би трябвало да е в кувьоз още - родено е 32 седмица и с увреждания - как се е справило само?! Струва ми се невероятно просто! Но така само гадаем!
Дано се намери информация!

Права си, много странна работа  Rolling Eyes Но ако пък бебенцето е родено 8 седмици по-рано, това значи в 7 месец, вероятно е постояло малко в кувьоз и са го изписали. Не съм чувала седмачетата да стоят два месеца в кувьоз след като са се родили. Сигурно и това така.

malko tarpenie oshte momicheta........
ima malka iasnota,no nishto ne e 100% potvardeno.

# 27
  • Мнения: 457
Честно казано не ми се вярва. Да отиде жена и да поиска раждане в 32 г.с. и лекарите веднага се съгласяват ooooh!
Жената отива да ражда, защото решава, че не иска да доносва болно дете.Подписва документация, че иска да роди преждевременно, като всички смятат, че бебето е толкова болно, че няма да живее много. Освен хидроцефалия се оказа, че има и хидронефроза, както и хромозомни проблеми.

Днес ходихме да го видиме в кое отделение е, но не го намерихме. Отидохме едва днес, защото ни трябваше нужната информация.
После разбрах, че е починало. Cry Преживяло е 23 дни. Било е момченце.
Лека му пръст!
Тази история ме грабна, защото въпреки всичко детенцето е имало жажда за живот и се е преборило в началото, освен това нещата не са били непоправими от гледна точка на здравословното му състояние. Тук обаче се е намесила хромозомната аномалия и така се е стигнало до трагичния му край.

Имам думата от въпросната акушерка, че ако се появи бебе с проблеми и ако няма кой да се погрижи за него/роднини/ или нямат възможност/бедни, неуки/, да ни викне и да ни запознае на място с проблема и тогава Лавендър официално да поеме случая.

# 28
  • Мнения: 5 577
Поклон пред малката душица...

# 29
  • Мнения: 46 518
Да почива в мир малкото човече .........

Общи условия

Активация на акаунт