Проверка на водомер

  • 43 444
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 78
като средства за търговско измерване водомерите подлежат на периодичен контрол съгласно чл. 43, ал. 4 от Закона за измерванията (обн. ДВ, бр. 46/2002 г.). Срокът за периодичните проверки се определя от Държавна агенция за метрология и технически надзор. Заповед № А-412 от 16.08.2004 г. променя този срок от 6 на 5 години.

Регистрация на водомери се извършва от:
    „Софийска вода” АД - към някой от Центровете за услуги на дружеството, тел. 812 21 21;
   ЕТ „Аква билдинг” – ул. „Перник” до блок 11-12, тел. 929 16 63 или 920 01 93 (само водомери монтирани или проверени от тях);
   АС „Бояна” – бул. „Братя Бъкстон” № 85, тел. 915 57 13.

За метрологична проверка на водомери са упълномощени следните лаборатории:
•   „Техенерго” ЕАД, ул. „Козлодуй” № 14, тел. 931 17 38;
•   „Бруната България” ООД, бул. „Братя Бъкстон” № 85, тел. 915 57 70;
•   „Енбра тест” ЕООД, бул. „Европа” № 142, тел. 930 60 29;
•   ЕТ „Аква Билдинг”, ул. „Перник” до бл. 11-12, тел. 929 16 63.

# 16
  • Мнения: 1 878
Мдаа, при нас дефакто документа е от Енбра тест, а комплексната услуга (така се водело цялата процедура накуп) я извърши друга фирма,  която открихме покрай Енбра, защото  лабораторията само е проверила за годност водомера. Трябвало да се прави на 5 години ама досега не сме го правили (живеем в това жилище от 11 г.  newsm78) но пък и никой не го е искал, или сами трябва да се слагаме в норми  Rolling Eyes 

Както и да е де, на нас ни се размина лесно, като прочетох из нета какви случки има.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 163
Sunnily* , ти си попаднала на доста изгодна оферта, аз сега звъннах на една друга фирма и 26 лв искат за водомер, като идват взимат го и го връщат на следващия ден, в цената е включено всичко, та сигурно ще звъня на тел. дето си дала.

# 18
Аз също имах проблеми с водомерите.След като се порових малко в Интернет попаднах на един сайт www.vodomer.bg, свързах се с тях и дойдоха, взеха водомерите, провериха ги и ми ги върнаха на следващия ден. цената беше 20лв. на водомер и 6 лв.
Може би има и други фирми но аз нямах време да се занимавам с това и в крайна сметка ми свършиха работа.

# 19
Аз също имах проблеми с водомерите.След като се порових малко в Интернет попаднах на един сайт www.vodomer.bg, свързах се с тях и дойдоха, взеха водомерите, провериха ги и ми ги върнаха на следващия ден. цената беше 20лв. на водомер и 6лв за пломбата на софийска вода.
Може би има и други фирми но аз нямах време да се занимавам с това и в крайна сметка ми свършиха работа.

# 20
  • Мнения: 947
Емануела, много ти благодаря за инфо-то. звъннах във фирмата на vodomer.bg - казват се "Б-Корект-І" ЕООД. да кажа на всички, че супер съм доволна - много бързо се отзоваха, много любезно обслужване - направо сякаш не си в България...Отърваха ме от много ангажименти, защото направиха всичко наведнъж. не ходих да търся кой да ми пломбира, да ми проверява и тн глупости. а и цената е много добра за всичко това- заслужава си! Simple Smile радвам се, че на пазара вече има и такива фирми и горещо я препоръчвам, ако ви се наложи!

# 21
  • Мнения: 1 878
20 лв. ми взеха заедно с пломбата, общо за 2 дена от заявката, но пък Etigra какво като си платила 6 лева повече и 26 лв. не е толкова повече, нали сте приключили бързо  Hug Иначе и твойта фирма я прозвънявах ама открих и другата та така...............сигурна съм че има и други и други и..... Crazy


Наистина частните фирми като че ли работят вече доста по-добре от тромавите монополисти. Сега остава и за ЧЕЗ да измислят конкуренти, че ....... Twisted Evil

# 22
  • Най-зеленият остров
  • Мнения: 50
Привет и от мен.
Дори не знаех, че има и такава тема. Браво на вас.
Да се включа и аз с малко информацията. До тук прочетеното разбрах, че в София ви задължават да си поставите сух водомер. Не купувайте най-евтините водомери. При закупуването му изисквайте от продавача Документ, че средството за измерване е от одобрените типове от ДАМТН или на циферблата е изписан голям епсилон с съкращението на държавата, която го е одобрила и цифри /инд. номер на проверителя/. Също така проверете и пломбата на водомера - желателно е да пише 09, т.е. следващите пет години няма да подлежи на проверка, а чак през 2014г.

# 23
  • Мнения: 2
Тук форума се спами явно от някои от тези фирми, които дават "доброжелателни" насоки.
Най-добре е да се сложат нови водомери, малко по-скъпо е но и няма риск да платите и да ви кажат просто че стария е негоден. А още по-евтино е да не пускате инкасаторката в къщи, знайте че вече звънят и късно вечер, толкова са освирепели. Слушах и Кърлев по телевизията, че водомерите макар и в апартамента се поддържат от Софийска вода, спечелили дело за това, но не съм много на ясно.

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Б-Корект-І" ЕООД  и аз ще им звъня в скоро време...
Изглеждат коректни.

# 25
  • Мнения: 1 677
Според мен няма смисъл да се проверява водомера от лицензирана фирма, защото - проверката, монтажа и демонтажа струват пари. По-добре е да си купиш един нов водомер и да ти си подмениш стария. Ще ти излезе може би с двайсетина лева по-скъпо, но поне ще имаш нов водомер.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 742
Ако ще сменяте вдомера изчакайте и след нова година си купете.Но гледайте датата на водомера,за да имате по дълъг срок.Защото сега ако смените водомера ще изгубите една година от следващата проверка.А иначе можете да купите водомера без холендрите и така да спестите5-6 лева. Grinning

# 27
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Според мен няма смисъл да се проверява водомера от лицензирана фирма, защото - проверката, монтажа и демонтажа струват пари. По-добре е да си купиш един нов водомер и да ти си подмениш стария. Ще ти излезе може би с двайсетина лева по-скъпо, но поне ще имаш нов водомер.

Ти наясно ли си, че новият водомер, след 5 години също подлежи на проверка, или предлагаш да си ги сменяме през 5 години  Shocked

# 28
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Според мен няма смисъл да се проверява водомера от лицензирана фирма, защото - проверката, монтажа и демонтажа струват пари. По-добре е да си купиш един нов водомер и да ти си подмениш стария. Ще ти излезе може би с двайсетина лева по-скъпо, но поне ще имаш нов водомер.

Ти наясно ли си, че новият водомер, след 5 години също подлежи на проверка, или предлагаш да си ги сменяме през 5 години  Shocked

А може би, това е смисъла на закона? Да се движи бизнеса с водомери и през 5 години да ги сменяме... А народа да махне с ръка и ще си даде поредната лепта.

# 29
  • Мнения: 1 047
...По-добре е да си купиш един нов водомер ...
Нашия е нов - на 5 годинки.
Интересното е, че от всички 17 апартамнета във входа инкасатора като е идвал е връчил бележка за проверка само на 2, защото са си били у тях. Другите са липсвали и бележка до ден днешен нямат. Минаха вече 5-6 месеца.
Имахме срок от 2-3 месеца да го тестваме или сменим с нов, иначе начисляват служебно, като с всеки месец се качва с по кубик сумата.
Свалих го сутринта, занесох го в ембра тест на сливница, вечерта си го взех (8лв), монтирах, заявих пломба (2-5лв.) и 5 години напред съм рахат.
Тестват се само сухите водомери. Мокрите трябва да се сменят.
Също така интересно ми се стори, че колеги не бяха чували за подобен тест през живота си.
Явно скоро е измислено това чудо.

Общи условия

Активация на акаунт