добър гастроентеролог в София

  • 566 646
  • 822
  •   2
Отговори
# 735
  • Мнения: 57
Елица 2007,аз не разбирам,защо полип,какъвто и да било той не е премахнат ,а е взета само биопсия
Може би е добре да помислите да се консултирате и с друг лекар.

Има един добър гастроентеролог,който прави колпоскопии и гастроскопии.Работил е в Онкологията,Токуда,сега май е в др.болница.Казва се Саджаклиев.

# 736
  • София
  • Мнения: 6 265
Моля ако някой е правил гастроскопия и колоноскопия скоро във ВМА да ми пише на ЛС, бих искала да попитам някои неща. Благодаря!

И търся мнения за д-р Попадийн от ВМА.

# 737
  • Мнения: 1 907
Здравейте,  най - накрая днес махнахме полипа на съпруга ми, за който писах по - рано. Интересно ми стана, че доктора каза, че след 6 месеца пак трябва да направим колоноскопия,  а после след 2 години.  Има ли някой от вас подобен опит, странно ми е защо толкова скоро пак трябва да го повторим, при положение,  че няма вече полип, а принципно и оплаквания.
Иначе ми направи впечатление,  че при отстраняване на полип колоноскопията минава малко по- тежко, отколкото, когато не се отстранява нищо.

# 738
  • Мнения: 856
За да няма рецидив, затова проверяват.

# 739
  • Мнения: 1 907
При изследван доброкачествен полип може ли да има рецидив?
И принципно на какъв период от време се прави колоноскопия?
Благодаря ви предварително!

# 740
  • Мнения: 856
Елика, може да има рецивид, случва се. Затова проверяват. Зная от д-р Кацаров (от болница "Здравето", там работи), че на 6 месеца може да се прави колоноскопия. Има пациенти, които редовно така им се налага да правят. Други - всяка година.
Също, наведнъж се махат най-много по 2 полипа, да не стане някоя беля. И после д-р Кацаров дава диета и никакви физически тежести и работа минимум 2 седмици. При мен така беше.

# 741
  • Мнения: 1 907
А може ли някой да каже ориентировъчен хранителен режим след махане на полип, че нищо не ни казаха от болницата или поне кои храни да се избягват? И да попитам колко болничен се ползва при такава процедура?
Благодаря ви предварително!

# 742
  • Мнения: 1 013


И търся мнения за д-р Попадийн от ВМА.

Много е рязък и безскрупулен. На мен ми изстреля с едно изречение диагнозата на мъж ми (най-тежката). Не, че трябва да ме жали де, но може един лекар да е малко по-деликатен и човечен. Мъж ми каза, че и по време на престоя му в гастрото на ВМА е бил брутален.
Май се води за добър специалист в отделението на Кацаров - ВМА.

# 743
  • Мнения: 856
А може ли някой да каже ориентировъчен хранителен режим след махане на полип, че нищо не ни казаха от болницата или поне кои храни да се избягват? И да попитам колко болничен се ползва при такава процедура?
Благодаря ви предварително!
Да няма фибри. При мен д-р Кацаров, не е от Вма, а от б-ца "Здравето" ми даде листче с написано какво Да и какво да Не се яде.
Да, помня - бели макарони, бял хляб, ориз, картофи, банани, обикновени бисквити, бамя, тиква, тиквички. Такъв ред неща, пиле месо. Само варено или задушени. Студено-пресован зехтин.
Не- никакви тежки меса и колбаси, никакви подправки, черни хлябове, газирано, алкохол, плодове и зеленчуци - това, което дразни стомаха и червата. Никакви печени на скара, пържено и подобни неща. Не - какао, кафе, цигари.
2 седмици общо, също и никакво вдигане на тежести през това дреме, не повече от 2-3 кг.
Аз по принцип си карам на малко неща, които ям и спазвам и досега.

# 744
  • София
  • Мнения: 6 265


И търся мнения за д-р Попадийн от ВМА.

Много е рязък и безскрупулен. На мен ми изстреля с едно изречение диагнозата на мъж ми (най-тежката). Не, че трябва да ме жали де, но може един лекар да е малко по-деликатен и човечен. Мъж ми каза, че и по време на престоя му в гастрото на ВМА е бил брутален.
Май се води за добър специалист в отделението на Кацаров - ВМА.

Направо ме застреля Sad От контакта с него останах с други впечатления. Сега ме стресира.

# 745
  • Мнения: 1 907
Искам да ви попитам и за мнение за изследването колонография,  някой правил ли го е и може ли да се разчита на него, като по щадящ метод за откриване на полип?

# 746
  • София
  • Мнения: 3 611
Откриха ми при изследвания на кръв високи стойности на хеликобактер, но нито гастроентероложката, нито джипито ми казаха как да се лекувам. Само разбрах, че мноого хора я имат тая гад и се лекувала с антибиотици, но после пак се появявала. Някой преборвал ли се е и как?

# 747
  • Мнения: 672
Откриха ми при изследвания на кръв високи стойности на хеликобактер...

А съпровождащите оплаквания какви са? Язва или гастрит има ли? Правена ли е гастроскопия да се види състоянието на стомаха и лигавицата? Тук във форума мисля, че имаше тема за хеликобактера. Лечението е с антибиотици, да, но след задължителна консултация с лекар. Не е шега работа, може да изпише и три антибиотика по схема, разпределени в две седмици. Месец след това се прави контролно изследване, като през това време не се пият инхибитори на протонната помпа. И задължително изследване на цялото семейство, иначе ще продължавате да си я разменяте, ако някой я има, а е останал нелекуван.

# 748
  • София
  • Мнения: 6 265
Откриха ми при изследвания на кръв високи стойности на хеликобактер, но нито гастроентероложката, нито джипито ми казаха как да се лекувам. Само разбрах, че мноого хора я имат тая гад и се лекувала с антибиотици, но после пак се появявала. Някой преборвал ли се е и как?

Аз я преборих миналата пролет. Задължително се пият АБ. По схема, 3 броя. Плюс инхибитор. Контрола след 2 месеца, като 2 седмици преди това се соира инхибитора.
Гастроентеролог трябва да ти предпише схемата.

Аз изследвах фецес обаче, така я открих, по същия начи и контрола.

# 749
  • Мнения: 1 907
Здравейте,  да попитам на някой след отстраняването на полип изписвали ли са му лекарства,  защото на мъжа ми му изписаха  Дицинон, и се чудя дали заради колоноскопията го изписаха или  за хемороиди

Общи условия

Активация на акаунт