Потни кръгчета!

  • 20 819
  • 123
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Според мен, ако си переш тениските и въобще бельото след всяко носене, а не да чакаш две три носения, и търкаш мястото и със сапун, проблемът ти ще изчезне.
Въпросът е  не  в марката прах за пране, а в честотата на изпиране на дрехите. Peace

Абсолютно.

Бельото (а и всички дрехи, които имат пряк досег с тялото) пера след всяко обличане. Специално за бельото - бяло на 90 градуса, цветно на 60 градуса, с предпране, ползвам различни прахове (Ариел, Тайд), а омекотителят ми е Ленор или Коколино (харесвам цветните аромати).

Купувам само памучно бельо (материята също е важна - изкуствените тъкани запарват и задържат миризми).

# 16
  • Мнения: 342
Според мен, ако си переш тениските и въобще бельото след всяко носене, а не да чакаш две три носения, и търкаш мястото и със сапун, проблемът ти ще изчезне.
Въпросът е  не  в марката прах за пране, а в честотата на изпиране на дрехите. Peace
Съпругът ми е маниак на тема чистота- зодия Дева  Grinning. Поради това, вярвайте ми пера на ден по две перални само наши дрехи, а когато е топло и повече...
Наистина смятам да натъркам преди пране с някакъв сапун. Между другото Labrador ме навява на мисълта за рол-он-а   newsm78

# 17
  • Мнения: 1 949
Съпругът ти ползва ли дезодорант-стик (или някакъв друг п/в изпотяване)? Понеже ние и двамата ползваме и отдавна не ми се е случвало да ми замирише на пот някой от нас  Flutter А, и остава условието за смяна на бельото всеки ден и естествените материи  Peace

# 18
  • Мнения: 3 294
Не ми се е случвало досега .. пробва ли с омекотител , освен праха  newsm78

# 19
  • Мнения: 12 667
По-дълга програма, повече градуси. И дезодорант. Бих предложила и обезкосмяване, но не знам как ще се приеме.

# 20
  • Мнения: 342
Абсолютно всеки ден сменя бельото, ако имаше вариант щеше да е по два пъти на деня  Laughing Ще пробвам с друга програма на пералнята, смятах тази за подходяща, но явно не е така. Все пака блодаря на всички, които се опитаха да ми помогнат   bouquet

# 21
  • Мнения: 342
По-дълга програма, повече градуси. И дезодорант. Бих предложила и обезкосмяване, но не знам как ще се приеме.
Е не сме привърженици на маймунското облекло!

# 22
  • Мнения: 958
Аз рядко се потя, много съм зиморничава, но на мъжът ми тениските понякога намирисват.
Пера с Ариел, или със Сано, бебешкият прах. Много е хубав. И задължително омекотител.
Никога не съм вадила миришещи дрехи.
Защо не пробваш, да изпереш тениската на ръка и да видиш дали пак ще мирише  newsm78

# 23
  • Мнения: 2 401
Въпросът е  не  в марката прах за пране, а в честотата на изпиране на дрехите. Peace

О, това е уникално просто.  Нашите мъже са егати и мърльовците.. ooooh!  Чистофайнички..  Stop
Според мен проблема е или в праха или в пералнята/програмата.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 362
Момичета , може и да е от самото потене . Аз преди да родя почти не се потях . Сега се потя ама точно като мастодонт . И пак всеки ден душ , всеки ден аромат ,  изключително висока хигиена на тяло и бельо  и пак понякога след работен ден , дрехата ми е потна , и неприятна .

# 25
  • София
  • Мнения: 346
При мен се получава подобна странна миризма при дрехи от изкуствена материя, ако не са простряни веднага, а са престояли цяла вечер в пералнята или нагънати в леген. Миризмата не е от пот, защото тези дрехи преди изпирането не са миришели така гадно. За съжаление се налага повторно изпиране, но то решава при мен проблема.

# 26
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Стара, изпитана бабешка рецепта - изпотените под мишниците дрехи от естествена материя се третират със силно разреден амонячен разтвор, плакнат се и после се перат по обичайния начин.

# 27
  • Мнения: 4 965
А дали в пералнята ти не е проблемът? newsm78

# 28
  • Мнения: 1 761
Нашата стара пералня вмирисваше дрехите така-преди прането миришеха по-хубаво,отколкото след.Някакво чудо вътре се беше повредило и отделяше миризлива вода...И памучните и изкуствените материи миришеха гадно.Слава Богу,тази повредена  част не можеше да се смени.Купихме си нова пералня и проблема изчезна.
Сега пера с Вениш много упорити петна и течен препарат за нормално замърсени дрехи.Всичко мирише на цветя.

# 29
  • Мнения: 24
Аз също имам подобен проблем и той се появи от 3-4 месеца. Всяка дреха се носи веднъж и е за пране след това. Ставам сутрин, удрям душ, слагам дреха, която предния ден съм свалила от простира - ефекта е все един и същ, дрехата мирише все едно е носена поне 4 пъти и не е прана. Бях на Персил, от вчера купих Сано /не съм прала още с него/, винаги слагам омекотител. Започнах и да пускам допълнително изплакване, защото реших че има някакво значение. Единственото което за момент не мога да сменя е простира. Тъй като нямам простир навън, дрехите се сушат в къщи, когато има слънце - изкарвам простира навън на двора. Вече сериозно мрънкам на мъжа ми да измислим нещо и да направим на двора нещо.
И при мен също се появи по-обилно потене след като родих, а то и преди това не си беше малко, но такова чудо с прането - не съм видяла до сега.
Ще следя темата, може да науча някой чалъм.  Peace

ПП: При новите ми дрехи се получава същото, явно не е от това колко стари са дрехите.

Общи условия

Активация на акаунт