Потни кръгчета!

  • 20 929
  • 123
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 25 345
Никога не пера на повече от 40 градуса и такъв проблем не съм имала. А пера с най-обикновен Тест (ръчно) и Бонукс (пералня). Странно ми е, нямам обяснение защо не излиза миризмата.

# 46
  • Мнения: 342
Така - ето резултата от днешното пране: събрах всички тениски на съпруга ми и напръсках подмишниците с разтворен Вениш за цветно,  след което ги сложих на 60 градуса с течен РЕКС. Резултаът : миризмата на пот изчезна УРАААААААА, само, че прането мирише на неприятно. Честно казано от известно време мирише така и аз мислех, че е от праха, сменях прахове, омекотители, програми ... Винаги съм завиждала на някой, като се доближа до него и ми мирише на прано, но мислех, че вината е в мен, да в мен е - за потните кръгчета - махна се тази миризма, но.... цялата дреха мирише не на прах, а на гнило  #Cussing out
Ако сте прави за пералните Уирпул, значи скоро трябва да й търсим заместник  newsm78

# 47
  • Мнения: 301
Може просто да трябва да се измие ваничката, в която се сипват препаратите.
Също и гумените уплътнения на вратичката. Там се задържа вода и прах и ако не се почиства - мирише си на застояло.

# 48
  • Мнения: 12 695
И да източиш водата и да почисиш филтъра.

# 49
  • Мнения: 301
И да източиш водата и да почисиш филтъра.

тъкмо да се допълня и ме изпревари

иначе и моята пералня е Уърпул, но нямам вашия проблем.

# 50
  • sofia
  • Мнения: 8 959
Наистина смятам да натъркам преди пране с някакъв сапун. Между другото Labrador ме навява на мисълта за рол-он-а   newsm78
От сухите дезодоранти и рол-он-а с времето остават петна, но никога не са ми мирисали дрехите.

# 51
  • Мнения: 342
Течният прах го слагам директно в барабана, но виж за това да източа водтата  newsm78-колко често го правите това, през какъв период от време?

# 52
  • Мнения: 12 695
Не го правя често, но не съм имала проблем с миризми. Ваничката може да е мръсна отпреди. И друго - ако слагаш директно  в барабана, може пералята да го изхвърля преди основното пране.

# 53
  • Мнения: 342
....... И друго - ако слагаш директно  в барабана, може пералята да го изхвърля преди основното пране.
Пробвала съм и във ваничката и с течния и със сух прах, резултата е един и същ. Между другото забелязвам, че при изкуствените материи миризмата на прах се задържа повече, но това никак не ме радва. Сега започвам да правя ленински съботник на пералнята  Laughing Ако има резултат ще се похваля! Иначе, благодаря, че ми помагате с идеи!!!

# 54
  • Мнения: 2 401
Каквато и да е причината нямам никакво намерение да се занимавам с предварителни обработки на дрехите, освен това и при детските дрехи положението е същото.  Най-мразя глупости да ми нарушават комфорта, ще я разкарам.

# 55
Pri prane na visoka temperatura - 90 gradusa-belyoto ponyakoga stava sivo-byalo..i teniskite ne tryabva da se perat na takava temperatura..pri tyah e dostaticno dori i 40 gradusa..i ka4estven prah za prane.Ne znaya dali v BG ima OMO ..Pere i pri 30 gradusa..i drehite stavat kato novi..Osven tova za potta..napravi izsledvaniya na mija si..tezi koito imat diabet ili sa s bolni bibretsi se potyat osobenno i potta e s dosta silna mirizma, koyato po trudno se otstyanyava. bowuu

# 56
  • София
  • Мнения: 71
Според мен, ако си переш тениските и въобще бельото след всяко носене, а не да чакаш две три носения, и търкаш мястото и със сапун, проблемът ти ще изчезне.
Въпросът е  не  в марката прах за пране, а в честотата на изпиране на дрехите. Peace
newsm10

# 57
  • Мнения: 25 900
Течният прах го слагам директно в барабана, но виж за това да източа водтата  newsm78-колко често го правите това, през какъв период от време?

Пусни първо една празна пералня с разтвор на белина и изкарай целия цикъл. Нищо чудно да имаш завъдени плесени или други подобни и оттам да се вмирисват дрехите.

# 58
  • Мнения: 342
Според мен, ако си переш тениските и въобще бельото след всяко носене, а не да чакаш две три носения, и търкаш мястото и със сапун, проблемът ти ще изчезне.
Въпросът е  не  в марката прах за пране, а в честотата на изпиране на дрехите. Peace
newsm10
Благодаря, мислех че дрехите се перат в месеца веднъж!!!
Естествено, че ги перя след всяко носене!

# 59
  • Мнения: 599
Аз пера максимум на 40 градуса и нямам такъв проблем.С течен персил.
Може наистина да е от пералнята.Дано се справиш с проблема баз да ти се налага да я сменяш.

Общи условия

Активация на акаунт