Движение на българските майки ПЛОВДИВ-20 тема-БЛАГОТВОРИТЕЛЕН МАРТЕНСКИ БАЗАР

  • 15 053
  • 335
  •   1
Отговори
# 270
  • Пловдив
  • Мнения: 2 218
Да, преместен е концерта в Панаира, дъщеря ми ще ходят цялото училище, тя учи в ЕГ и организираха този базар до Общината, с направени от тях неща, отделно събираха парички да помогнат, дано се съберат достатъчно Praynig

Вчера ходих до помощното училище и се видях с едно от момичетата от Асеновградския дом, тя учела там и си пътувала всеки ден, пита кога ще ходим да празнуваме рожден ден  Crazy

# 271
  • Мнения: 302
Здравейте, малко извън темата,

Да се отчета какво купих с парите, които са в мен. След проведен разговор с директорката на Наречен, пожелаха да им се купят нови, порцеланови комплекти за хранене - купа, чиния и чаша. Досега, както знаете децата се хранят в метални съдове.
Така че, купих 46 комплекта включващи - 

46 бр. к-т купа с подложна чиния Мечо Пух и приятели,
46 бр. чаши (10 бр с Принцеси и 36 бр. с Мечо Пух и приятели),
10 бр. чинии Маргаритка Снежанка,
37 бр. чинии (5 бр. с Принцеси, 16 бр. с Мечо Пух, 16 бр. с Мики Маус)


Всичко на обща стойност - 706 лева. Другата седмица ще им ги занеса.
Ето ги:



# 272
  • Мнения: 903
При мен има още 35 билета за концерта. Ако някой желае можем да се видим направо в панаира....

# 273
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
mamaT , много са хубави комплектите, браво  bouquet
Завърши инициативата на Бизнес парк http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=378802.msg10460923#msg10460923 . сЪБРАНИТЕ НЕЩА ЩЕ СА ПРИ НАС ДО КРАЯ НА МЕСЕЦА И ЩЕ ТРЯБВА ДА СЕ РЕЗПРЕДЕЛЯТ И ЗАНЕСАТ ПО ДОМОВЕТЕ.
Тони, ще можеш ли да ги изчакаш и да отидем да занесем всичко на веднъж? Има и други приготвени неща за Нареченски бани.

пп. Да ти е жива и здрава рожденичката! Много да те радва!  bdbaloni

# 274
  • Мнения: 302
Ами, аз със сигурност ще отида в Наречен в понеделник или вторник, защото после ще заминаваме извън страната. А и багжника на колата ми е изцяло запълнен с тези сервизи, единствено в купето мога да сложа нещо.

Благодаря за пожеланията, рожденият ден е утре Laughing

# 275
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
mamaT  Hug комплектите са прекрасни!

# 276
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Тони, от къде са тези красоти. Искам и аз да взема на Нели такова комплеткче за хранене. По единични бройки продават ли се.

# 277
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Пловдив, чета фирма за пренос-превоз откривате  Mr. Green
Браво, а ние мислехме тези дни за товароразтоварваческа дейност да открием, та може да с комбинираме  Joy   bouquet
По този повод, някой има ли път скоро по линията Пловдив-София, че има документи за изпращане?

# 278
  • Мнения: 302
Днес видях, че сте забравили у нас един чувал олекотени завивки и един чувал плюшени играчки, явно за Калофер.

Комплектите за хранене ги продават в голямата търговия на Брезовско шосе, склад 311, павилион за домашни потреби. Аз ги взех направо от фирмата-вносител от С-я, голям късмет, че имаха път към П-в и ми ги донесоха. Има и комплекти, може и по единично да се купуват. Наистина са много хубави, ето тук може да ги видите по-подробно -
http://www.zora99bg.com/02/938-13-62/products/view.html?iid=355& … 51&subcid=350

Ще имам път към С-я другата седмица, но незнам кой ден ще е.

# 279
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
mamaT до ти е жива и здрава рожденничката!

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Ходихме с Еми и Ели до семейството с 5-те деца. Нека другите момичета да кажат впечатленията си, че аз не знам какво да кажа.
Ще помогнем на семейството с дрехи. Аз при мен имам едни, ще ги сортираам да видя има ли нещо подходящо. Еми също ще провери. Бистре, ти ще имаш ли време да подготвиш нещо?
Ето и размерите:
Момиче на 1година и 4 месеца-размер 96,98, обувки №21
Момиче на 2 години и 4 месеца-размер 102, обувки №25
Момче на 4 години-размер 116, обувки №30
Момче на 13години-размер 164, обувки №38
Момиче на 18 години
Майката-размер L, обувки № 37

# 281
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Не че аз имам какво да кажа, явно е че и трите бяхме шокирани. Отидохме без предупреждение и без да са ни очаквали и затова видяхме самата истина и реалния им начин на живот. Тези хора освен, че живеят бедно и мизерно, явно са свикнали с това съществуване. Ели беше казала, че нямат течаща вода, оттам и двете малки деца бяха мърляви, с неизпрани дрешки, стаята беше занемарена. Не зная как издоржат така. Но на майката това не и прави впечатление, свикнала е според мен и не я дразни.  Надява се от другия месец да започва работа, но това едва ли ще промени начина им на живот съществено.
Според мен също освен с дрехи за децата и някои дребни неща от първа необходимост за малките с друго не можем да сме полезни. Ще отделя дрешки за двете малки момичета и за по-малкото момче от това, което имам при мен. Може да купя пакет памперси и кърпични, или разни такива неща.

# 282
  • Пловдив
  • Мнения: 2 218
Не че аз имам какво да кажа, явно е че и трите бяхме шокирани. Отидохме без предупреждение и без да са ни очаквали и затова видяхме самата истина и реалния им начин на живот. Тези хора освен, че живеят бедно и мизерно, явно са свикнали с това съществуване. Ели беше казала, че нямат течаща вода, оттам и двете малки деца бяха мърляви, с неизпрани дрешки, стаята беше занемарена. Не зная как издоржат така. Но на майката това не и прави впечатление, свикнала е според мен и не я дразни.  Надява се от другия месец да започва работа, но това едва ли ще промени начина им на живот съществено.
Според мен също освен с дрехи за децата и някои дребни неща от първа необходимост за малките с друго не можем да сме полезни. Ще отделя дрешки за двете малки момичета и за по-малкото момче от това, което имам при мен. Може да купя пакет памперси и кърпични, или разни такива неща.

За съжаление, такива хора не се променят, а кой ще й гледа децата като започне работа ooooh!


Тони, сервизите са страхотни, дано оцелеят Peace

# 283
  • Мнения: 2 484
Доника е уцелила, че такива хора не се променят,или са свикнали и са се примирили,или незнам,отстрани погледанто има възможност да изчисти поне Shocked

Доника тя каза че децата тръгват на ясла,градина, от другия месец и тогава ще почва работа,наистина бяхме шокорани и трите,двете малките бяха боси и голи,с по една блуза и по памперс,двете момчета големите бяха облечени мърлявко, но облечени,а мъничките още не могат сами и бяха голи,при положение че бях занесла 4 чанти с дрешки,имаше и чорапогащници,да не ги облече  Rolling Eyes незнам,луда работа ooooh!
И като каза че сутринта това голото ходи така с нея да пълнят печката паднах ooooh!това каляване ли е незнам,ама се шашнах,още не мога да го проумея,пък да няма дрехи ли newsm78
П.С.Не можах да си позная дрехите,не се виждаше цвят само мръсотия  Sad,сигурно ги носят и после хвърля като няма вода #Crazy
Кажете когато тръгвате да посъбера и аз нещо,може и да дойда с вас ако не съм заета ooooh!

# 284
  • Пловдив
  • Мнения: 706

Момиче на 1година и 4 месеца-размер 96,98, обувки №21
Момиче на 2 години и 4 месеца-размер 102, обувки №25
Момче на 4 години-размер 116, обувки №30
Момче на 13години-размер 164, обувки №38
Момиче на 18 години
Майката-размер L, обувки № 37
Тук съм объркала Миленче, като ти казвах размерите- за най-малкото май е 86 р-р за 1г и половина. Но то е доста едричко за възрастта си.
Другото, по-голямото  момиче на 2,4г е по-слабичко и дребно.
Аз отделих една огроооомна торба с дрехи, тип чувал  Mr. Green ,  за двете малки момичета и за по-малкото момче за пролет-лято. Наблегнах на панталонки и чорапогащници, а и Ели  като казва че е занесла, май наистина не проумявам и аз защо бяха боси- мислех че няма за тях дрехи.  Трябваше Ели да попитеш майката защо не е сложила някакво панталонче от твоите. Едни маратонки 30номер и едни бебешки пантофи също има.
Мисля, че няма нужда да ги затрупваме с повече, ако нещо потрябва допълнително тогава - евентуално като тръгнат на градина и ясла.
За големия батко заделих едно пролетно яке. 
Ако някой има дрехи за него и за голямата кака или майката да добави.

Общи условия

Активация на акаунт