Бебешка близнашка тема ХІIІ

  • 15 791
  • 309
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 306
Аз държа да се похваля, че моята мързелнка най-накрая се обърна от гръб по корем newsm35.

Слончи, ми гладен е човекът значи Mr. Green.
Аз пък почнах да им давам през нощта малко чайче, като примрънкат и така си осигурявам сравнително по-спокоен сън. Почваха да ми се будят в 4,30 за мляко  Shocked

Lale32 , дано скоро се повлияе от лечението. То и студът усложнява нещата, сухият въздух в къщи също. А пролетттаааааааааа... нещо се бави.

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 13:46 от *vera

# 61
  • Мнения: 3 638
Чак сега намирам време да вляза  Tired Деси, получаваш и моята морална подкрепа, макар и отдалеч  Hug Италианците имат една поговорка, че се брои за добро всичко, което завършва добре  Simple Smile А по въпроса за близнашкия синдром наистина нямам думи. Не стига, че човек вече се притеснява заради проблемите си, ами околните вместо да му помогнат ръсят глупости  #2gunfire За да продължа с поговорките само ще кажа, че във всички езици имат и поговорка, че нещастието никога не идва само и сигурно не е измислена заради близнаците  Naughty
Както и да е, отсега нататък само камари хубави неща!!!  Heart Eyes

Аз от отдавна не съм писала, нещо все не ми остава време. Не знам дали бях споменавала, че и двете изкараха една седмица с разстройство, направо ми се разказа играта, още повече, че накая и мен не ме подмина  Sad Добре че ги кърмя още, бяха минали почти изцяло на кърма, та мисля че поне по-леко се размина, защото все пак поемаха достатъчно течности с кърменето и не се обезводниха.
Както и да е, сега сме вече добре и бърборят все повече  Simple Smile По цал ден не спират да им мелят устите - жени  Crazy

slonchetka
, според мен е по-добре да им даваш нещо по солидно за ядене преди лягане. Т.е. следобеда нещо по-лекичко и преди лягане каша или ДК, така че да са им пълни стомахчетата и по-добре да спят. Моите от доста време ядат към 19 -19.30 и ги слагам да спят към 20.30 като им предлагам все още да сучат, но постепенно вече не искат мляко преди сън.

Миенето на зъбите и при нас е голямо приключение  Whistling Напоследък обаче сякаш свикнаха и даже като им кажа че отиваме да миеме зъбките идват много щастливи. Дано продължаваме така  Praynig Но като им никнат зъби явно ги боли и става мисия невъзможна.

# 62
  • Мнения: 3 376
Здравейте и от мен  Hug Добре дошли на всички завърнали се, и дано трудностите да са отминали   bouquet Аз изкарах 3 седмици сама, без бабешка помощ, и вече имам самочувствието на квалифицирана близнашка мама  Laughing Трудно е, но има много предимства  Naughty А бабите определено допринасят много за това майката да се чувства постоянно на тръни, несигурна и виновна. Свекито откак си тръгна преди 3 седмици със сълзи на очите за горките й внуци, не ми е звъняла да ме пита как са...  Whistling Ех, ама ми се приисква да има на кой да оставя децата веднъж в седмицата за няколко часа, а аз да се дигна на кафе или по магазините с приятелки  Blush

# 63
  • Мнения: 519

  Тъкмо моя случай  Grinning.Изстрелях децата при свекито и сега съм САМА. Но се заех с пренареждане на гардероби и основно почистване днес,за да ми е свободен ден утре.Дано само не вали,с моя късмет.

# 64
  • Мнения: 3 376
Браво Мая, възползвай се пълноценно от свободния ден утре  Peace

Аз обаче споменах излизането за няколко часа като невъзможен блян за сега  Laughing Бабите ни са далеч в провинцията и не са налични за уикендите...

# 65
  • София
  • Мнения: 1 844
Излизането за няколко часа при мен не важи откакто са се родили малките. Нон стоп съм с тях  Rolling Eyes

Лелее какви са тези деца, дето си лягат в 8 часа, напрово ме убихте. Моите си лягат в 22, като чета май сме единствените. Аз им давам към 19 ч. супата от ДК, после АМ, така издържат до сутринта. Зъби не мия още, откакто направиха годинка им изкараха един куп зъби, сега са с по 14, гледам че са тръгнали и последните кучешки, като избият и те ще ги пробвам, че не ми дават да им бъркам в устата.

# 66
  • Мнения: 541
tanini   моите от две седмици някъде спят само по един път на ден и също си лягат в 7.30 -8.00. Пък ако спят два пъти тогава малко по късно , но не по късно от 8.30-9.00.

Миенето на зъбите е мисия невъзможна, но имат само по 6 зъба, май трябва да настоявам повече.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 711
Ние не сме имали проблеми с миенето на зъбите, освен в началото Дани искаше да облизва и смуче четката, вместо да му мия зъбите. Явно му хареса пастата.
lorraine и аз отначало не бях много стриктна (мием се от около 2-3 месеца). Докато пиехме мляко след млякото ги водех в банята по пижами, слагах им чорапки и стъпили на тоалетната чиния се миехме. Понякога и в леглата, то за сега май няма как да ги накараш да си плакнат устите. Понякога обаче от лигите докато седят с отворени усти тече, та в банята е по-удобно. Аз им давах да държат сами четките, когато вече сме приключили с миенето, поиграят си малко, взимам ги, измивам и прибирам. И да реват, няма повече Simple Smile Можеш да действаш като didka_2, с 2 чифта четки, а може да използваш да ги учиш сами да се мият. Смисъл да държат четките и ти да им показваш какво да правят. Постепенно ще свикнат и дори ще им харесва. Аз като кажа "Айде да ходим да се мием" и зарязват всичко и тичат в банята. Когато се къпем (през ден) ги мия директно в коритото. Не се притснявай и бъди по настоятелна, ако се миете всеки ден, ще им стане като ритуал и даже ще те подсещат Simple Smile

А за миенето на четките, аз ги мия хубаво с топла вода и после прибирам в чашката при нашите Simple Smile

# 68
  • Мнения: 1 069
Олеле, Деска, аз сега чак разбирам  Hug Hug Hug Нацелувай юнаците - а от мен имаш положителна енергия!

За миенето на зъбките, на нас много ни харесва, ама аз си признавам, че в последните два месеца не съм ги виждала преди заспиване (даже не ги виждах изобщо - тръгвах на работа докато те спят и се прибирах - когато вече спяха). Важното е, че приключи тази моя епопея, та сега се виждаме. Викаха ми ТАТИ първите дни  hahaha Не е смешно, направо е трагично - ама пуста й работа...

# 69
  • Мнения: 623
Нели,честно казано  засега не си представям как ще се справям като почна работа  Rolling Eyes. Вижда ми се много натоварващо  работа + деца + голямото дете(тати) Simple Smile + домакинство    #Crazy.......
Тази еманципация май мъжете са я измислили...шегувам се  Simple Smile.Аз си обичам професията,работи ми се ,защото това еднообразие е съсипващо,но все пак с другите ангажименти си става тежичко.Както  Фата споменава поговорки, и аз се сещам за една - магарето носи толкова,колкото го натоварят, та сигурно ще се справя някак.

Четките за зъби мия с вода .Между другото нашата педиатърка каза,че до 3 годинки не било толкова важно миенето на зъби - най-много да им стане досадно и да не искат занапред.

Деси,как сте?
 Hug

# 70
  • Мнения: 517
Излизането за няколко часа при мен не важи откакто са се родили малките. Нон стоп съм с тях  Rolling Eyes

Лелее какви са тези деца, дето си лягат в 8 часа, напрово ме убихте.

Моите си лягат към 7 часа, но те са още малки. Той обаче не е от те3и, които обичат да спят. Все се буди пре3 нощта, треска си главата в таблата на кревата, чай не Ще да пие вече, а само сок, иска и да гледа пре3 про3ореца...  ooooh!

# 71
  • София
  • Мнения: 1 711
Нели,честно казано  засега не си представям как ще се справям като почна работа  Rolling Eyes. Вижда ми се много натоварващо  работа + деца + голямото Между другото нашата педиатърка каза,че до 3 годинки не било толкова важно миенето на зъби - най-много да им стане досадно и да не искат занапред.

С това не съм съгласна. Аз питах моя зъболекар и той каза, че е важно да се започне миенето на зъбите от рано, защото първо хигиената на млечните зъби оказва влияние и върху постоянните и е важно от сега да им се създаде навик да си мият редовно зъбите. Той има дете на 4-5 години и каза че е много изненадан колко много деца има в групата му с пломби и развалнеи зъби, което за едно дете на 4-5 години говори за лоша хигиена, не толкова че ядът сладко.

# 72
  • Мнения: 2 950
Таня, моите също заспиват към 20-21 ч. Имаше един период, в който ни правеха луди и заспиваха към 23 ч. Но на мен ми писна и след няколко вечери рев (аз бях писала за това тук) в 19 започваме - къпане, преобличане, ядене и по леглата. Стана им навик и вече не протестират. Така си гледам съпругите или анатомията на грей с кеф.  Joy

Дидка, благодаря.  Hug Добре сме. Днес бяхме на превръзка на пръста. Видях, че иглата стърчи от палеца, но явно така ще я извадят по-лесно. Лекарката каза, че пръстчето се развива супер. В понеделник пак на превръзка. А господинът с тестиса е на контролен преглед след 3 седмици за ехограф.  Laughing И двамцата извадиха голям късмет с лекарите. Христо вече се хили на докторката, а Йордан почти заспива, като започне доктора да му опипва шкембето.  hahaha

За зъбите, ние мием всяка вечер.  Peace

# 73
  • Мнения: 623
Деси,радвам се, че звучиш бодро.Само така - бързо да се оправят нещата и оттук нататък единствено хубави работи. Heart Eyes
Аз пък рядко се уреждам с филм.Всеки път като се настроя,че ще гледам и заспивам заедно с малките. Sad

hellche, също не съм съгласна....но от педиатрите какво ли не можеш да чуеш Peace.Затова ви давам поредния пример. Simple Smile
 

# 74
  • София
  • Мнения: 1 727
Офф, аз пак съм несериозна - още не сме почнали да мием зъбите, ама нали имаме малко, и все отлагам. Малко ме досрамява, като ви слушам какви примерни майки сте. Ма да ви дам и моите деца, като сте чак толкоз оправни  Joy

Деси, желая ти да си все така смела и хладнокръвна!!!

За протокола, моите заспиват към 21:00, и сутрин към 7:30 са на крак - още една положителна страна на яслата. През деня спят само веднъж, но пък за сметка на това понякога откарват и по 3 часа. Само дето нощем ставаме по 3-4 пъти с писъци, ама се надявам да отмине.

Абе, момичета, на някой да му остана един стикер "Близнаци в колата"? Че имаме нова (стара) кола, пък си нямаме стикер.

Общи условия

Активация на акаунт