Пластамасови съдове от меламин?

  • 13 871
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 376
Не е само той е вреден,с всички изделия от пластмаса трябва да се внимава.

Честно да ти кажа не бих използвала такива съдове.

Пластмасовите шишета влияят на водата,образно погледнато тя не се задържа много в бутилката,но е факт.Така че всеки може сам да си направи изводите.

# 16
  • BG
  • Мнения: 1 900
И аз ползвам такава купичка и чашка-не са ни навредили.

# 17
  • Мнения: 1 691
Ползвам меламинови, защото не смея да сложа нищо чупливо до моя дивак. Той дори и от меламиновите успя да строши две в пода. Все пак не ги слагам в микровълновата и гледам да не сипвам много горещи неща в тях.

# 18
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Не ползвам такива съдове, точно заради съставките. По принцип избягвам да ползвам пластмаса за децата си. Имат красиви порцеланови или керамични съдинки и в тях се хранят. Както и сребърни прибори. Не е въпрос на маниащина от моя страна - приборите ми са наследствени, а съдинките не струват кой знае колко, за да не може човек да си ги позволи. По-здравословно е по този начин, а и аз съм спокойна, че децата ми не поглъщат химикали от и без туй достатъчно тъпканата с химикали храна, която се продава по родните ни магазини.

# 19
  • Мнения: 53
Аз имам две такива купички. И на двете изрично пишеше, че не трябва да се ползват в микровълнова.
Нищо не слагам в тях, само ги ползвам като трябва да го забавлявам, като яде. И най-обикновената порцеланова или стъклена чинийка вършат по-добра работа, защото са безопасни.

# 20
  • Мнения: 35 967
винаги препочитала порцеланови съдове - рискът от счупване не ме притесняваше

# 21
  • София
  • Мнения: 17 592
Ползвам такива. Топля в тях. В МВ на мощност за "размразяване". Достатъчно е за количеството храна за едно бебе-хранене. И не, няма опасност от отравяне. Дали има някаква хипотетична опасност от отдалечен ефект... не знам, а и няма да е известно в близките 20-на години.

# 22
  • Мнения: 4 555
И аз ползвам такава купичка и чашка-не са ни навредили.

От меламина не се хваща настинка и не се вдига температура  Peace

# 23
  • Мнения: 11
Продуктите от меламин имат и предимства и недостатъци.Не трябва да се ползват в микровълнова но пък са устойчиви  на чупене и могат да се мият в миялна машина. Wink

# 24
  • Мнения: 1 512
За да не си блъскам главата вредни ли са или не храня в порцеланова купичка.А пласмасовите използвам за да си играе с тях ( не че няма играчки,но и харесва да си играе с такава купичка и лъжичка)

# 25
  • Мнения: 53
Честно казано, след всичко, прочетено дотук (не само в този форум, а и от други източници) ще си ползвам само меламиновите лъжички - много са ни удобни за хранене. За купичките - придържам се към порцелана  Peace Колкото до пластмасите - няма начин човек да ги избегне изобщо. Просто редуцирам това, което мога и зависи от мен  Laughing

# 26
  • Мнения: 840
И аз използвам меламинови лъжички. Много са ми удобни за хранене Peace А като купички предпочитам порцеланови или стъклени. Поне на този етап, когато детето все още не се храни само и няма вероятност да ги счупи Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Ползвам. Няма по- хубаво нещо. И да ги събаря, няма проблем.
Практически всички съдове са направени от материали, които никой не би ви препоръчал да използвате за основна храна. Точно това се е случило с дечицата в Китай... е не е едно и също, нали?..

# 28
  • Мнения: 8 999
Изпитвам погнуса към всякакви пластмасови прибори и съдове. Все имам чувството ,че не са се измили добре - стоят ми мазни и непрекъснато надушвам дъх /от вчерашното ядене/ в тях. Пластмасови са били само шишетата за млякото и водата. Оттам насетне, ползвам само порцеланови съдове за сервиране /или метални - на Цептер/ и метални прибори за ядене.

# 29
  • Мнения: 69
Не ползвам и нямам меламинови купи4ки . не умишлено а просто си имам дуралексови и порцеланови. но сега ве4е няма и да си купя...

Общи условия

Активация на акаунт