Фотографията, като зряла жена на 33

  • 19 542
  • 454
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 4 116
Free, какво стана с 35мм?
Дуци, ако имате от тези дъски за рисуване - големите дървените, може да метнеш отгоре плат и да го ползваш за фон. Може и въху библиотека, гардероб, каквото ти хрумне да метнеш плат.  Не е задължително фона ти да е стена  Grinning

# 196
  • Мнения: 4 371
Кой режим е смесен, ръчния ли Blush

А това с плата е хитро, мерси Simple Smile

# 197
  • Мнения: 6 911
Благодаря за идеите за отражателите, аз си взех от онези, които са 5 в 1 и в момента експериментирам с него.

# 198
  • Мнения: 2 242
Благодаря за идеите за отражателите, аз си взех от онези, които са 5 в 1 и в момента експериментирам с него.
удобни ли са? как се подпират (ако може да ги снимаш?) Аз все още ползвам сенника за кола - и двете му страни ми вършат работа, но трудно се закачва особено ако има малък терминатор наоколо
а и от както Калина ми демонстрира какъв кеф е да си разпънеш отражател на стойка .... ме сърби и се чудя за колко пари да се почеша Mr. Green

Хера бързо оздравяване  Hug

пс Веч не мога да ти хвана дирите с тези нови никове  Joy каквото те е прихванало бързо да те пуска

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 13:55 от Slavi

# 199
  • Мнения: 6 911
удобни ли са? как се подпират (ако може да ги снимаш?)
Не е особено удобно, подпирам на мебелите наоколо, което малко ме ограничава. Още като го поръчвах гледах, че има нещо като държачи, но пишеше, че ги нямат в наличност, а на мен не ми се чакаше. С тях сигурно щеше да е по-удобно. Ако искаш ще ги снимам, но нищо особено не е.

# 200
  • Мнения: 919
За отражателите, и аз си взех 5 в 1 (110см), но си е бая тежичък и щото е кръгъл обича да се мести като го подпра.. иначе върши добра работа Sunglasses
Предпочитам да ползвам една дъска за правене на табла, foam board, малко е, леко е, можеш и ти да си го държиш или да го щипнеш с нещо някъде. Миналата седмица си опаковах един кашон с бяла лъскава хартия, сега си го ползвам и него, по тежък е, но пък е голям и лесно се подпира.

Дуци, мен Калина ме светна, силната светлина от прозореца можеш да я използваш като пуснеш едно бяло перде отгоре което да ти служи за дифюзър и прави светлината по мека Peace
За фонове, всякакви платове стават супер, само оставяй достатъчно място между модела и фона! Закачам ги на два стола... или ако моделката ми е права на люлката (имам си една пълен размер в хола Crazy ) В момента експериментирам с цветна хартия, от онези които са за рисуване, големите картони Crazy много добре се получава! Според мен на всякакъв цвят стена става, па дори и нарисувана Crazy

Лекси, ако снимаш на RAW лесно се сменя температурата, уайт баланса, но ако е jpg няма да постигнеш кой знае какво подобрение. На фотошоп не знам как се прави, но на програмата която си дойде с камерата има възможност да се пипа, аз използвам най-много пикасата за бързи поправки. Пикасата е безплатна, можеш да си я изтеглиш и да пробваш, много е лимитирана, но пък за основните неща е много удобна, а и аз си я използвам да си подреждам снимките и да качвам онлайн Crazy Знам че може и на DPP-то, но още не съм му свикнала Embarassed

Препоръчвам все пак да си прочетете книжката, аз снимам на М (смесен режим) това ми е най-удобно.

Сега някой ако ми обясни как работи A-DEP ще съм много благодарна newsm78

И последно да се похваля и оплача.. дребното пропълзя, верно на зад и с присядане ама пак достатъчно за да избяга от фона където съм я подредила преди да мога да се обърна Crazy

# 201
  • Мнения: 11 320
Можете да ползвате и огледала или голям картон със залепено алуминиево фолио за отражател.

# 202
  • София
  • Мнения: 1 946
 Гаргамелчо, пропълзят ли стават много трудни за снимане.. поне с мойта яна е така... все мърда и ми бяга

# 203
  • Мнения: 405
Гаргамелчо, пропълзят ли стават много трудни за снимане.. поне с мойта яна е така... все мърда и ми бяга

 Joy нищо, тренирайте за момента в който ще проходят, и тогава минават в графата "почти невъзможни за снимане"

# 204
  • Мнения: 919
Знаете ли този сайт? и промоцията им за нови членове.. щях да го пусна при фото книгите, но съм почти сигурна че след третия месец ако не канселираш автоматично започват да си дърпат от картата членският внос Rolling Eyes

# 205
  • Мнения: 702
Много назад е избягала темата. Да я побутна напред  Wink

Малко пролетно настроение от мен Wink

# 206
  • Мнения: 4 371
http://www.flickr.com/photos/radinabambina/3311277200/ Днешната ни фотосесия започва с контражур Simple Smile
Пак не съм доволна от себе си, можеше по-добре Crossing Arms

# 207
  • Мнения: 2 697
Момичета, записвам се и аз към вашата артистична дружина Wink

Едва вчера си получих новогодишния подарък от майка ми - Canon 350d, китов обектив Sunglasses, та снощи му дръпнах голямо тестване 4-5 часа Grinning

Като начало обаче имам два въпроса, които със сигурност са малоумни, обаче Blush всеки минава през такъв период явно...Та питам аз нормално ли е да ми падне драстично батерията след 3-4 часа (не непрекъснато, разбира се) снимки? Thinking Имам резервна батерия, но някак странно ми се струва.

Още нещо: при снимки на AV режим, при по-голямо число на AV (aperture value май беше) след като щракне обективът, известно време засича докато изщрака отново (ама как обяснявам, не ми се смейте много, моля Blush) и сякаш това продължава прекалееено дълго. Чудя си се просто - все пак апаратът и обективът са съвсем нови...

# 208
  • Мнения: 702
Дуци тази ми харесва Peace и още няколко.





На другите ти е избягал фокуса или лицето на малкото сладурче не е осветено достатъчно, а стои като в сянка  Wink 

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 16:47 от шоши

# 209
  • Мнения: 1 630
удобни ли са? как се подпират (ако може да ги снимаш?)
Слави, ако има кой да го държи е удобно, иначе не
не е тежък и се носи лесно, но трябва шерп

Общи условия

Активация на акаунт