Фотографията, като зряла жена на 33

  • 19 535
  • 454
  •   1
Отговори
# 270
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Шоши, давай по-големи снимки;) Прекрасна госпожица имаш.

Фрий, чудесно интервю, снимките са върха, много харесвам стила ти!

вили, недей да снимаш цветето със светкавица вградена - получават се неприятни сенки. И другото, което рали ти е казала;)

И в тази връзка да си кажа за критиката - адски е полезна! Аз понеже съм малко по-деликатна понякога Mr. Green и съм се чудела на моменти някой как може на пух и прах да бъде направен заради някоя снимка. Обаче в 99% от случаите след това снимките на същия този човек са се подобрявали значително! Та, само това е начина, просто да си казваме - какво според нас не е наред... Е, понякога когато снимката наистина е хубава, ще ме прощаваш Калина, ама ахкам и охкам, защото и потупването по рамото е важно Wink. Абе айде стига съм приказвала, ето ви една снимка от днес:


http://www.flickr.com/photos/photolinda/3316770412/




# 271
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Калина, къде намери тез минзухари, разкошни са!
Нигела, това с щипките ми хареса.
Шоши, имаш интересни неща в профила. Много хубава госпожица (и снимката хубава)

От мен още малко пилци и мартенски котараци пред битка:
http://www.flickr.com/photos/27903201@N05/

# 272
  • Мнения: 1 630
Важно е и ах и ох, но дайте да не превръщаме темата само в това.
Има достатъчно други места, на които може да се прави
Тук сме някои от нас от няколко години. За това време доста полезни неща сме споделили и научили, дайте да продължим в този дух
В последно време доста от редовно пишещите почти не го правят. Мисля, че ах и ох тенденцията имат роля за това.


А който не носи на критика, просто да не пуска снимки. Изобщо не смятам да се съобразявам преди да пиша с това кой носи и кой не.


http://www.flickr.com/photos/ralitzas/3315615953/



# 273
  • Мнения: 1 117
Рали, хм, дзвинети, ама понякога без ох и ах не може просто. Като в случая. Особено пък в Случая!
Иначе съгласна.

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 22:23 от Lois

# 274
  • София
  • Мнения: 983
Резултати от гласуването за конкурса:

І място - @deni - снимка #8 - 115.5 точки
ІІ място - moby_says - снимка #1 - 87 точки
ІІІ място - petkovalilia - снимка #4 - 75 точки

Честито на @deni! Нека обяви новата тема : )

Гаргамелчо, това ти ли си (вече съвсем ви обърках кой кой е  Embarassed)


За критиката - абсолютно съгласна с Рали! Сега, ако нещо ме кефи и не мога да му намеря кусур - мога и да поахкам, нали  Mr. Green В тоя ред на мисли, това последното, Рали е абсолютен АХ!!! Отивам да си го сложа във фаворити  Heart Eyes

# 275
  • Мнения: 2 863
Аз честно казано даже отвикнах да правя коментари, сякаш загубихме този дух на темата, та Рали благодарско, че напомняш в началото какъв гърч си причинявахме, беше ултра  полезно..

# 276
  • София
  • Мнения: 1 946
На мен много ми харесва да ми бъдат критикувани снимките, а самата аз гледам да не коментирам вашите, понеже нали съм новак, всичките ме впечатляват. Старая се също да не ви занимавам твърде много с мене си, ама по 1-2 пъти в седмицата ще ви пускам по някоя снимка...  Blush То като не мога да го докарам откъм качество, поне да се науча от кой ъгъл да снимам, при каква светлина и т.н.

raly, да си призная, тая снимка с пейката и мен не ме грабва. Много е без емоция, ама нали си е мое дете, все си ми изглежда хубавичко и затова търсех кусура в пейката...  Joy  и ми е такова едно - хем не искам да я изтрия, хем нещо не ми е както трябва...

# 277
  • Мнения: 2 109
не я трий снимката. как ще я триеш. нали ти е детенце. ако само шедьоврите пазехме.. ехе... без снимки да останат децата.

повечето имаме супер много снимки, които не стават, но са си наши и любими. аз лично имам ужасно много.
показвам тези, които или знам, че ще се харесат, или закоито имам някакви питанки, конкретни. абе обикновено смао говоря.

# 278
  • Мнения: 919
Мерси, момичетаSimple Smile
Темата за следващият чалендж е Panning, В движение/In motion
Още не съм пробвала този метод, но много ми хареса Speed на Ralitza и ми се гледат още такива Mr. Green

относно критиката, правя каквото мога да не е само ах-ох, ама вие просто сте доста напред с материала и ми е трудно да намирам кусури. Няма нужда да казвам че всяка критика на мен ми е супер полезна, така че критикувайте ме на воля Grinning

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 01:37 от Гаргамелчо

# 279
  • София
  • Мнения: 7 242
Гаргамелчо, честито първо място  bouquet Може ли мъничко разяснение по темата? Какъв  този метод?
Аз съм petkovalilia Embarassed
Много бичам и нося на критика Embarassed Не, че не се радвам и на похвали, но пределено критиките са тези, които ме дърпат напред. Така че, моля не ме щадете Laughing.

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 07:45 от Лекси

# 280
  • Мнения: 2 863
Добро утро,
Ето една снимка, която аз си харесвам, но  виждам, че не се въпзприрема добре, хайде упражнете се и да видим какви са й кусурите.
Мен, което най ме дразни е позицията на ръката на детето и за това така е орязана, че иначе още повече дразнеше.

# 281
  • Мнения: 1 117
Jaly, за ръката си знаеш - изглежда много измъчено, второ много близък план, няма контекст никакъв, и трето - имаш фронт фокус върху косата. Май стига?
Много ми е лесно да правя забележки, дайте още кадри.  Mr. Green
Трудно ми е да снимам как трябва  Rolling Eyes

Относно темата за челинджа - panning се прави на сравнително ниска скорост, като имаме движещ се обект, който проследяваме с камерата, за да замразим движението му, и да размажем задния план на кадъра.
Ето инфо по въпроса panning.
Ще ми бъде интересно да видя какви кадри ще излязат. М/у другото, не е лесно  Mr. Green

# 282
  • Мнения: 2 863
Тъй, тъй, той плана не беше близък, ма нали рязах заради ръката, а тя един път не вземе да застане като човек,  та да ми стане снимката  Joy
Благодрая Лоис  bouquet

# 283
  • Мнения: 1 630
Jaly, не ме грабва
за косата и ръката е казала Лоис
Мен ми пречи и сайта, на който качваш, че ми се отварят разни реклами  Mr. Green Mr. Green
Не мисля, че текстурата в случая допринася нещо

За панинг
идеята е движещия се обект да е на фокус, фона да е размазан заради движението
Трябва ви предмет, който да се движи по предвидима траектория (тоест изключваме децата си като опция)

ръчен фокус на мястото през което ще мине,
по-затворена бленда

трябва или да се движите заедно с обекта (примерно 2 паралелно движещи се коли вие от едната снимате другата)

или да проследите движението му - с едното око  гледате през визьора, с другото гледате обекта. С плавно движение на апарата следите движението. Натискате спусъка и продължавате същото плавно движение

скоростта на апарата зависи от скоростта на обекта. В случая с моя велосипедист е 1/15сек
Добре е обекта цветово да се различава от фона за да изпъкне по-добре.

Често са снимки на коли на автомобилни състезания, тичащи кучета, коне.
Мисля, че Деси преди време беше пускала снимка снимана на въртележка, на която се качени и двете със Сара

Ето няколко примера
http://www.flickr.com/photos/gutembberg/2420384756/


http://www.flickr.com/photos/zoutedrop/2651287850/
http://www.flickr.com/photos/enzinho62/494593885/

http://www.flickr.com/photos/rafaelmiranda/2900239693/

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 12:23 от raly

# 284
  • Мнения: 11 316
Честито на Гаргамелчо, Лекси и Двойно със сметана!
Харесва ми новата тема. Миналата година си направих този експеримент, не знам дали сега ще успея да подобря опита си  hahaha
Джали, на мен ми е твърде приспиваща снимката и положението на ръката ми идва изкуствено. Можеш по-добре! Peace

Общи условия

Активация на акаунт