Фотографията, като зряла жена на 33

  • 19 554
  • 454
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 919
Бухтичка, пробвай да намалиш f-to и не се страхувай да увеличиш исото

Дуци, до колкото си спомням сме с еднакъв апартат.. за да промениш точката на фокуса натисни копчето със лупичката за увеличаване после със стрелкичките избираш точката която искаш да ти фокусира. Не натискай set защото ще се върне на централната точка, директно почваш да снимаш!
Ако всички точки светят, това означава че си на ауто фокус и ще фокусира на най близката точка..

Другият начин е от стрелка на дясно, където пише AF да избереш ONE SHOT, после фокусираш на обекта си и като задържаш шътер бутона за да запазиш фокуса, преместваш камерата така че обекта ти да е на мястото където го искаш Peace Това последното не е много подходящо за мърдаши обекти.
Другото което ми хрумва е че снимаш на твърде ниска шътер спид

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 16:41 от Гаргамелчо

# 166
  • Мнения: 6 915
Бухтичка, пробвай да намалиш f-to и не се страхувай да увеличиш исото
Намалило съм го, на най-ниското снимам - 5,6 Sad Исото на 800 на светло през деня май не шуми, но на лампа вечер са си доста шумни, така че гледам да снимам на 400.
Все се надявам, че с по-хубав обектив ще са по-добре нещата.

# 167
  • Мнения: 919
намали зума на минимално (18mm) и пробвай пак да намалиш f-то
Да, с по добър обектив е по лесно

сега видях че сме с еднакъв апарат, на 18мм ф-то е 3.5

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 16:52 от Гаргамелчо

# 168
  • Мнения: 2 818
Веч, ето изходната снимка. Трябваше ми доста време, за да я "видя" как да я обработя...

# 169
  • Мнения: 6 915
Е да, на 18 мм е по-добре скоростта, но тогава пък трябва да се вра в детето и рискувам да ми бърка с пръсти в обектива...нямам угодия, ще си чакам обективите Rolling Eyes

# 170
  • Мнения: 11 322
Мактуб, така и предположих за изходния материал, затова и попитах. Щерка ти има страхотна коса! Използвай я още.
Гаргамелчо, смъкването на скоростта не е добро решение, особено ако са ти треперливи ръцете. Там трябва статив задължително. А статив и малки деца -  Crazy
Затова най-доброто решение е светлосилен обектив.
Бухтичка, ти с тая бленда няма да докараш никога на тъмно безшумен кадър. Трябва ти под 4.
Ето нещо от последната сесия, но с баткото.

# 171
  • Мнения: 919
аа Вечи, не съм казала ниска скорост Peace

Бухтичке, хрумва ми че можеш да използваш светло отразители за да хванеш светлината от прозореца newsm78 но нов обектив е най-добрия вариант

Maktub newsm20

# 172
  • София
  • Мнения: 7 242
Веч, много ми харесва!
Шоши, прекрасна  е черно-бялата портретна!

Момичета, на дисплея ми излиза съобщение "change the battery pack". Трябва ли да разбирам, че трябва да сменям батерия? Имам апарата от два месеца, само веднъж е "излизал" на студено...  Предполагам още е в гаранция, ако това има значение... Канон 450Д е . Сега зареждам батерията, дано помогне.

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 19:09 от Лекси

# 173
  • Мнения: 919
това означава да заредиш батерията Wink

# 174
  • София
  • Мнения: 7 242
това означава да заредиш батерията Wink
hahaha Joy Благодаря Embarassed

# 175
  • Мнения: 919
една случайна..

# 176
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Гаргамелчо, случайна, но прекрасна! Много добра конверсия в ч/б!
Дуцка, дай снимка "не на фокус" да видим какъв би могъл да е проблема.
Вечи, текстурата през лицето ми идва малко силна.

# 177
  • Мнения: 4 371
Гаргамелчо, благодаря, ще пробвам утре.

Линда, ето от тук до края на албума: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10750339

# 178
  • Мнения: 1 639
Дуци на автофикус ли са обективът  и тялото?
Приличат ми като заснети  на ръчен фокус. Thinking

Бухтичка, с този обектив трудно се снима у дома. Можеш да отразиш светлина или да ползваш светкавица.

# 179
  • Мнения: 4 371
Обективът е на автофокус, а тялото мисля, че не е Rolling Eyes Не знам всъщност какво ме питаш и къде да гледам(за тялото) Mr. Green Blush

Общи условия

Активация на акаунт