Разстройство при малко дете???

  • 134 685
  • 89
  •   2
Отговори
# 15
  • на пистата
  • Мнения: 5 840
Защо не пробваш лечебната хумана, може да помогне
Ами детето е на 1г. и 3 месеца. На тази възраст ядат ли още лечебна хумана? Не помня, отдавна беше, но май не.
ядат ядат,като няма друг начин.моят така го оправям по принцип

# 16
  • Мнения: 4 784
Защо не пробваш лечебната хумана, може да помогне
Ами детето е на 1г. и 3 месеца. На тази възраст ядат ли още лечебна хумана? Не помня, отдавна беше, но май не.
Ядат, даже на опаковката пише, че и за бебета и за възрастни става - http://www.humana.bg/hn/heilnahrung_mct_3d.html.

# 17
  • Мнения: 17 546
Ами децата пораснаха и съм забравила. Ще ми простите!  Grinning

# 18
  • Мнения: 647
Здравейте, майки!

Искам да ви помогна малко с избора на лечение при разстройство при малки деца.

Първо, трябва да се направи разлика от какъв характер е разстройството - вирусен, бактериален или от настинка. Разстройство децата получават и след лечение с антибиотици, когато ние, медицинските специалисти, не сме съобразили много дозировките или пък сме прекалили твърде от даването на антибиотици.

Независимо от причината, първото нещо, което можете и трябва да направите, е да се консултирате с наблюдаващия ви лекар. Не ви препоръчвам "прегледи" по телефона - медицината е приложна наука, в която докторът трябва да види детето с очите си: как изглежда, какъв е цветът на лицето му, как се държи...

Независимо от това, при диарийния синдром има няколко важни неща:

1. При диария детето губи много течности и СОЛИ, затова трябва да се прави рехидриране. Това можете да правите, като давате на мъника течности - колкото повече, толкова по-добре. За предпочитане са пресни сокове от кисели плодове- кайсии, компот от дюли, моркови, джанки. От чайовете добра работа вършат чай от жълт кантарион,  чай от бял равнец, чай от джоджен, чай от дюлеви листа. В аптеките се продават едни прахчета - Хидратин алфа - те съдържат необходимите за организма соли и е редно да ги включите заедно с дажбата на течности. Няколко препоръки- не наливайте детето да изпива много течности наведнъж - децата имат малък обем на стомаха и това може да доведе само до повръщане - дава се на често по лъжичка или по колкото детето може да изпие само.

От готовите продукти можете да давате сока на ХИП - ORS, рехидриращите прахчета на Хумана, както и самата Лечебна хумана при по-малки деца.

Чайовете не ги варете - тези, които ви написах, само се попарват в порцеланов съд и след като изстинат, се прецеждат с тензух или пластмасова цедка- не ползвайте метални цедки.

2. При разстройство се спират всякакви източници на захар- мед, захар в чая, вафли, бисквити, сладкиши, бонбони и прочее. Обратно, преминава се на сухари, препечен хляб, солети, коричката на хляба. Много добра работа върши вареният ориз - давайте на детето варен ориз с малко сол. Можете да ползвате и детските каши с ориз, понеже са овкусени малко по-добре от простия бял ориз.

Също така, трябва да се изключат мазнините - маргарин, масло, олио, понеже те самите имат слабителен ефект.

3. По принцип, лекарства при  малки деца не ви препоръчвам, освен ако лекарите не решат, че е много наложително. Има една група препарати, които са практически безвредни за децата - Ентерол прахчета, Смекта прахчета, Био-гайа капки, Ентеросан таблетки, Лактофлор таблетки и капсули, Линекс капсули. Това са пробиотици- служат за нормализиране на чревната флора и по този начин регулират преминаването на храната през червата. Те са абсолютно-задължителни препарати, когато причината за разствойството се очаква да е от силни антибиотици.

4. При силни, воднисти разствойства, се включват и прахчетата Хидрасек - те са два вида - 10мг (за кърмачета и до 30 месеца) и 30мг - за по-големи деца. При доста по-силни състояния се включва лоперамид (имодиум, лопедиум, стоперан, диаростад). Последният препарат се дава само под лекарски контрол при малки деца!

Надявам се да съм ви бил полезен!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 19
  • Мнения: 17 546
маг.фарм. Антон Вълев, много са полезни съветите ви! Благодаря! И в други теми съм ви чела винаги с приятно изложено и компетентно мнение.

Значи за Смекта все пак съм права.  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 57
 Относно отварата от нар- ефекта и при нас беше моментален! : Peace Сега винаги сме запасени с изсушена кора. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 673
  Само искам да споделя , че водораслите на Аквасорс също имат вълшебен ефект.
   Когато малкия ми син беше на 1,4 мес лежахме в Инфекциозна / не е истина просто ,че може да съществува такава мизерия в ХХІ век, в европейска държава/ именно заради разстройство и повръщане, вследствие на ентеровирус. Правихме всичко ,което е описал маг.фар Антон Вълев , но положителните резултати идваха много бавно. Детето се оправи след като започнах да му давам от тези водорасли , към които признавам си, преди бях доста скептично настроена.

# 22
  • Мнения: 647
  Само искам да споделя , че водораслите на Аквасорс също имат вълшебен ефект.
   Когато малкия ми син беше на 1,4 мес лежахме в Инфекциозна / не е истина просто ,че може да съществува такава мизерия в ХХІ век, в европейска държава/ именно заради разстройство и повръщане, вследствие на ентеровирус. Правихме всичко ,което е описал маг.фар Антон Вълев , но положителните резултати идваха много бавно. Детето се оправи след като започнах да му давам от тези водорасли , към които признавам си, преди бях доста скептично настроена.

Като изключим някои суперлативи за Аква сорс, можете да считате, че те са добри имуностимуланти и като цяло спомагат на организма да се справи със заболяванията, при това са безвредни.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 23
  • Мнения: 351
Много благодаря за компетентното мнение на маг.фарм. Антон Вълев. А да попитам за едно трънче, което също е против разстройство става ли за малки деца. Аз не го намерих по билковите аптеки, но ще си набера и изсуша да си имам. Аз съм го пила преди доста време и ефекта е моментален.
А лечебната Хумана и под формата на каша и мляко не иска да я приема моята кокона.

# 24
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Видях, че вече е писано, но да споделя- напоследък при всяко разстройство давам на дъщеря си Био Гайа (аз давам таблетки) и съм много доволна.
Когато изпишат АБ, задължително заедно с него започвам Ентерол или Био Гайа.
За кора от нар също съм чувала и имам, но още не съм пробвала.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 554
Защо не пробваш лечебната хумана, може да помогне
Ами детето е на 1г. и 3 месеца. На тази възраст ядат ли още лечебна хумана? Не помня, отдавна беше, но май не.

Ядат, ядат  Mr. Green А и при такова разстройство трябва да се спре изцяло другата храна. Да остане на лечебната хумана и да се захранва внимателно.

# 26
  • Мнения: 17 546
Обясниха ми два пъти вече, bowuu

# 27
  • Мнения: 647
А да попитам за едно трънче, което също е против разстройство става ли за малки деца. Аз не го намерих по билковите аптеки, но ще си набера и изсуша да си имам. Аз съм го пила преди доста време и ефекта е моментален.

И, кое е трънчето? Че, все очаквах да ми кажете името му, но останах прехласнат, като не видях какво ме питате Simple Smile

# 28
  • Мнения: 4 784
Много благодаря за компетентното мнение на маг.фарм. Антон Вълев. А да попитам за едно трънче, което също е против разстройство става ли за малки деца. Аз не го намерих по билковите аптеки, но ще си набера и изсуша да си имам. Аз съм го пила преди доста време и ефекта е моментален.
А лечебната Хумана и под формата на каша и мляко не иска да я приема моята кокона.
Пробвай с Милупа или Аптамил. Те също имат такива лечебни млека.
Тръна го знам, но и аз в момента не се сещам за името. По принцип помага, но моя син отказва да пие каквото и да е, освен вода и АМ, когато е с разстройство, така че за малки деца не мога да кажа колко е резултатен.

# 29
  • на пистата
  • Мнения: 5 840
Обясниха ми два пъти вече, bowuu
...

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 01:18 от дявол-жена фатална

Общи условия

Активация на акаунт