Какви/кои са гостите в ДиС?

  • 3 239
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Е, за какво беше, дайте само сламка, да се сетя, може и да съм писала в нея, но да съм забравила името на авторката Thinking И по-добре на лични, че тука стана спам.

М, и аз питах, но никой не щя да ме осветли Crossing Arms

А по темата - като гост евентуално бих пуснала тема по личен въпрос, за който не желая да става достояние на познатите ми, които биха чели евентуално. Аз съм си скрита по принцип, трудно се разкривам и говоря за лични неща. Иначе когато тръгна да пиша отговор по тема, не бих се крила.

# 16
  • Мнения: 11 686
Аз си мислех, че само аз съм пропуснала Албенка  Mr. Green  Rolling Eyes

Колкото до гостите, може би се притесняват наистина от познатите им, които са във форума.

# 17
  • Мнения: 6
Една част от гостите в ДиС са постоянни потребители , които си имат причина да не искат да пишат с истинските си никове .
 Другите са така наречените "форум-тролове" .Тролингът представлява публикуване на провокативни съобщения, целящи да предизвикат ответна реакция, с деструктивна цел.Обикновено, тролът “работи” в две направления. Едното е в провокация на съвсем непознати хора, подразнили го със свои мнения по определен въпрос или позиции във форума. Неразборията във форума просто е въпрос на време. По-улегналите “знаещи” също са в състояние да се поддадат на провокации.

Повече инфо : http://bgbudo.com/st/data/ic_news/23/  Simple Smile

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 10:52 от Po3oB_3aek

# 18
  • Мнения: 3 500
Не мисля, че чак такава голяма част от темите са "пързалки". Просто у човек му е заложено да бъде мнителен. Мисля, че гостите във форума се притесняват от това, че човека за когото пишат и откъдето идва проблема може да прочете писанията им. Понякога човек иска да е анонимен, да го приемат като случай Х и да не коментират всичко останало свързано с него /защото се случва, когато авторът е познат на всички/.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 430
Има си и пързалки,но има и потребители,които ги е страх да разкриват самоличността си.
Много често госта е объркан и в действителност му трябва съвет,но понякога  "съветът"  е под формата на сарказъм и безброй подигравки.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Да, това е рискът да напишеш историята си като гост. Анонимността по-трудно поражда доверие.

# 21
  • Мнения: 2 448
Сарказмът и подигравките обикновено са провокирани, точно от начина на поднасяне на темата.
Ако гостите поне малко почетат форума, преди да си напишат проблема, ако е реален, няма да е така.
И друго забелязвам, че повечето от тях някак пускайки темата очакват само похвали и одобрение, и винаги някой друг им е виновен за цялата каша , в която са се набъркали. И ако им го кажеш започват да обиждат.
Да не говорим колко неприятно, когато повечето наистина вземат темата при сърце и отговарят, накрая автора да започне с простотиите и да се разбере, че е пълна измислица.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
................пускайки темата очакват само похвали и одобрение
Да има го и този момент.
Спомням си,как една потребителка пусна тема,колко мрази свекърва си и т.н....След като не получи на 100% подкрепа,пусна тема ,защо са толкова злобни потребителките и и дават наставления без да я познават.
Е казусът е сложен.Хем пускаш тема за съвет,хем когато не ти изнася се почва "Коя си ти да ми даваш акъл" ooooh!
Ето защо избягвам темите пуснати от "объркана","една от нас","гост" и т.н. героите са известни..........

# 23
  • Мнения: 12 669
Различни. Нормално е човек да иска да сподели някои неща анонимно.

Тази със свекървата беше регистрирана. Вчерашната също.

# 24
  • Мнения: 2 401
Различни. Нормално е човек да иска да сподели някои неща анонимно.

Мен ме отвращават обаче, анонимните лайна дето отговарят на анонимните теми (ясно е как отговарят). На тях какво им пречи да пишат от собствените си никове? Аз лично когато отговарям в някоя такава тема винаги (освен ако темата не е наистина абсурдна) пиша изхождайки от това, че е пусната от човек с реален проблем, а не е просто пързалка.  По-добре пързалящия да се похили за моя сметка, отколкото да нараня човек в момент на слабост.   Съветвам и анонимните лайна да помислят над това.

# 25
  • Мнения: 12 669
И аз пиша като гост, когато реша да съм гадничка Twisted Evil Защо трябва да показвам коя съм?

Като това например.

# 26
  • Мнения: 2 401
И аз пиша като гост, когато реша да съм гадничка Twisted Evil Защо трябва да показвам коя съм?

Като това например.

 Laughing ха, някой си признал  Laughing
Не е  само това, обаче.  Аз не мога да си представя, понеже тука съм чела доста тежки истории, що за говедо може да се гаври с човек, който е на дъното, на който са му необходими нечовешки за него самия усилия и подкрепа, за да може да се изправи..   
Ама айде да не се отплесвам..

# 27
И аз пиша като гост, когато реша да съм гадничка Twisted Evil Защо трябва да показвам коя съм?

Като това например.
Може би не се изразих  съвсем правилно. Пиша като гост когато имам мнение и ОПИТ по въпроси, на които отговорите са прекалено абсурдни / иронични и гадни отговори се получават/ за повечето хора и биха разкрили прекалено много от личният ми живот. Лично аз не смятам, че трябва да се разкривам на 100 % в нета въпреки, че всеки мод може да разбере кой кой е. Предпочитам да дам съвет като гост, отколкото да си замълча.

# 28
  • София
  • Мнения: 888
Аз не пиша като гост, ама имам две регистрации, защото понякога споделям неща, който не искам някой хора,дето познавам лично и знам,че влизат в този форум да знаят,че имам проблеми от някакво по - специфично естество:?

# 29
  • Мнения: 15 619
Аз не пиша като гост, ама имам две регистрации, защото понякога споделям неща, който не искам някой хора,дето познавам лично и знам,че влизат в този форум да знаят,че имам проблеми от някакво по - специфично естество:?
Аз засега успявам да се въздържа да пускам теми за нещо много лично, но приемам,
че понякога човек има нужда да си излее горчилката и да чуе/прочете нещо различно от това,
 което му се върти в главата....

Общи условия

Активация на акаунт