Да давам ли подсладена вода на бебе под един месец?

  • 14 333
  • 128
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 376
Моля те, не го прави!

# 16
  • Мнения: 1 910
Смени педиатърката/запуши си ушите за някои неща. Новородените/бебета не ядат от лакомия - ядат, защото са гладни.
Вода, ако го кърмиш няма нужда. Но със захар въобще пък не давай. За какво му е захар??! То за по-големите деца постоянно се повтаря да не се прекалява, да се предлага на бебета е тъпо.

(За жълтеницата - трябва да яде, не да пие. За нея каква е пък логиката да се дава вода - не разбирам.)

Моят син спря да си иска нощем към годинка и нещо. Вървеше си с тегло и височина перфектно. Имал е нужда - ял е.
Познавам бебе, което пък си беше дунда. Към година си влезе в нормата и сега даже е слабичък. Какъв е зора да се спира нощно хранене - не мога да си го обесня.

# 17
  • Мнения: 2 334
Аз също съм против слагането на захар във водата и не съм го и правила.По повод това че бебето ти се буди нощем и ти да му даваш вода според мен е много погрешно.Щом се буди детето значи е гладно ти като си гладна защо не минеш с вода -не става .Давай му на детето да си яде пък то само ще си покаже кога е готово да не се храни през нощта.Иначе след като не иска да пие вода може да пробваш с чай Peace

# 18
  • Мнения: 22 920
Иначе след като не иска да пие вода може да пробваш с чай Peace
То не е ли същото?!

# 19
  • Мнения: 2 478
Никога не бях кърмила през нощта и така докато синът ми стана на 6 м и започнаха да му растат зъбки.
Да,от тогава започнах да кърмя през нощта.И никога не съм си помисляла вместо кърма да му давам вода със захар.
Че за какво е майчиното мляко,нали за да удовлетворява нуждите от глад на бебето Wink

# 20
  • Мнения: 569
  Предостатъчно отговори са ти дали вече момичетата , няма какво да добавя, освен да те посъветвам и аз да си смениш педиатъра защото само от този съвет , който ти е дала мога да си представя какво ще те съветва от тук нататък за захранване и за всичко останало- просто съм без думи!
  Захар във водата- вредно , ненужно ,безмислено!
  Спиране на нощното хранене на тази пък и на по- голяма възраст- против естествените нужди на детето!

# 21
  • Мнения: 2 011
1.Не давай вода със захар,нито пък чай.
2.Влез в кърмаческия подфорум и поискай съвет-ще ти помогнат с конкретни стъпки как да премахнеш добавката и да си кърмиш детето.
3.Не вярвай сляпо на българските педиатри,чети,информирай се и вземай решения.

# 22
  • Мнения: 753
Това ми се струва доста остаряло като схващане - тези лекари не си опресняват знанията май  newsm78
Не бих дала.
До 6 месеца - само кърма - така казват много институции и СЗО - Световна здравна организация. То и бебетата рядко искат по мои наблюдения.
И на второто не бих дала, а със захар въобще. И зъболекарите го отричат!

# 23
  • Мнения: 1 197
Не,не подслаждай водата.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 121
чак пък за една вода със захар да сменя лекар...а то и без друго сега не може....
Но за мен е по-важно като лекар и човек как е, за захранването, майката може да прави каквото си иска и да събира сама инфо и т.н....
А педиатъра ако е добър лекар е по-важната част .....
Лично мнение....

# 25
  • Мнения: 2 172
Моето дете се отказа само от нощното хранене точно на  2 месеца.

Ако твоето не се отказва,значи има нужда от храна.Щом не иска обикновена вода,значи не е жадно,а гладно.Какъв е смисълът да се подлъгва с подсладена вода?Да,ще я изпие,но не защото е жадно,а защото си мисли ,че е храна (заради захарта в нея).И защо да го правиш?По-добре да си изпие млякото,отколкото сладката вода,която освен празни калории не му носи нищо друго.
Ако е чиста вода,да,но подсладена-няма смисъл  Peace

# 26
  • Мнения: 4 784
Не давай вода със захар и не мъчи детето, то само ще ти покаже, когато вече няма нужда от нощното хранене. Следвай нуждите на детето.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 613
Много благодаря за всички споделени мнения  bouquet  bouquet  bouquet
И моята логика беше такава- все пак тя ако не е гладна, няма да се събуди, а пък захарта не се препоръчва за големи хора, та за бебенце под месец, което досега само мляко яде newsm78
Ама нали лекарите все пак за това са лекари, уж да знаят по-добре от мен, все пак аз съм майка за пръв път....както й да е, ще направя така, както ме съветвате всички!
И аз досега така процедирах- като се буди нощем, я кърмя, тя яде, колкото яде, после заспива пак, а и обикновено се буди веднъж нощем.
Благодаря още веднъж на всички и желая приятно прекарване на празника  bouquet

# 28
  • Мнения: 22 920
обикновено се буди веднъж нощем.
Благодаря още веднъж на всички и желая приятно прекарване на празника  bouquet
Повече не можеш и да искаш,браво на бебето.
Весел празник и на вас!!! Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 12 140
чак пък за една вода със захар да сменя лекар...а то и без друго сега не може....
Но за мен е по-важно като лекар и човек как е, за захранването, майката може да прави каквото си иска и да събира сама инфо и т.н....
А педиатъра ако е добър лекар е по-важната част .....
Лично мнение....

Как може педиатърът да е добър лекар щом говори подобни глупости. Храненето е фундаментално за бебетата и малките деца, и е нелепо да се говори, че не е работа на лекаря да знае кога, как и колко трябва да яде съответното дете. аз мога да си събера и сама инфо за лекарствата, но ако всичко беше толкова просто хората нямаше да учат по 10 години, за да станат педиатри.
Безотговорният човек, с претенцията да се нарича лекар, който препоръчва захар във водата след това е също толкова адекватен и при изписването на лекарства, и при поставянето на диагнози. Не може да се поощрява практиката на хора, които не са прочели нищо от 70-та година насам. Какво да очакваме от тях - при болест да лекуват с пускане на кръв, например. Wink

Аз имах късмета да намеря свестен педиатър, но не виждам и какви са другите възможности- да стана за начало педиатър и диетолог, а после учител, треньор. Нека най- накрая да спрем разпространението на заблудата, че некомпетентността е нещо нормално и всеки от нас трябва да е пенкилер.

Общи условия

Активация на акаунт