Да давам ли подсладена вода на бебе под един месец?

  • 14 350
  • 128
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 2 613
И аз така процедирам, ако се събуди през нощта, я кърмя, предлагам вода, тя обаче когато усети, че е вода започва да я плюе, максимум няколко глътки да й се събират. Така, че аз най-вече ще се ръководя от нея самата.
Благодаря за споделените мнения и отзиви!

# 91
  • Мнения: 682
Тая лекарка е за  #2gunfire. Какво е това махане на нощно хранене на бебе, по-малко от месец. На твое място, бих се ръководила от детето. Ако се буди нощем и иска да хапва - слагай я на гърда първо и след това, ако е още неспокойна можеш да предлагаш АМ. Колкото по-често го правиш, толкова по-добре(слагането на гърда имам в предвид). Опита ли някакви начини за стимулиране на кърма? Даването на подсладена вода на гладно бебе би довело до нежелан резултат - ненаддаване.
Да ти е здрава и весела малката Йоанка Hug

# 92
  • Мнения: 1 558
Аз не съм се опитвала да спирам нощното хранене,камо ли да го замествам със вода Naughty В интерес на истината и нашия педиатър ме караше да замествам нощното хранене с вода,но не го послушах BlushВсе си мисля ако съм гладна да не би да пия вода???????Децата сами си се отказаха от нощното хранене във 2-я месец Peace

# 93
  • Мнения: 96
Моето дете беше на кърма и  NAN до 6 месец.Едва ,когато тя спря да се кърми започна да пие вода.Съвет от стари акушерки, който аз спазвах ,е да й давам вода колкото да си изплакне устата от храната за да не получи афти.Опитах с подсладена вода ,но тя категорично отказа да я пие, и от десетият ден след нейното раждане до ден днешен тя пие преварена вода без подсладител.Не се безпокой детето само ще те ориентира от какво има нужда.

# 94
  • Мнения: 668
И аз не слагам захар във водата, може би затова пие по 100мл. за 3 дни Thinking

# 95
  • София
  • Мнения: 23 124
И аз не слагам захар във водата, може би затова пие по 100мл. за 3 дни Thinking
Не мисля, че точно това е причината. Моята дъщеричка изпива по 300-400 мл вода без захар на денонощие!

# 96
  • Мнения: 668
И аз не слагам захар във водата, може би затова пие по 100мл. за 3 дни Thinking
Не мисля, че точно това е причината. Моята дъщеричка изпива по 300-400 мл вода без захар на денонощие!
Предполагам, че тя яде и по различна храна от АМ, моят за сега е само на мляко и не иска вода, колкото и да му я предлагам

# 97
  • София
  • Мнения: 23 124
И аз не слагам захар във водата, може би затова пие по 100мл. за 3 дни Thinking
Не мисля, че точно това е причината. Моята дъщеричка изпива по 300-400 мл вода без захар на денонощие!
Предполагам, че тя яде и по различна храна от АМ, моят за сега е само на мляко и не иска вода, колкото и да му я предлагам
Винаги е пила много вода, дори и когато пиеше само АМ (особено лятото в жегите)  Grinning

# 98
  • Мнения: 668
Да, може би си зависи от детето  Peace

# 99
  • Мнения: 292
В никой случай.
Захарта е вредна. До годинка поне по-добре да минете съвсем без нея...във вода пък да не говорим.
Щом детето се буди и иска да яде знячи е гладно, нищо по-естествено от това да го нахраниш, ако не беше гладно нямаше да се буди. Просто е.
Няма защо да го залъгваш със захар.
Коремчетата са им малки, нормално е да не издържат по много....
Детето само ще си откаже нощното хранене когато е готово за това.....
Коремчето няма нужда от почивка, а от храна.
Пробвай ти да си отлагаш храненето като огладнееш с вода и захар, дали ще ти е добре????



от това по точно изказване не мога да намеря. Подкрепям напълно.   newsm10

# 100
  • Мнения: 3 929
Не те съветвам да даваш. Напълно е излишно. Води се по самото дете, то ще ти покаже от какво има нужда. Обикновено нуждата на едно толкова малко бебе, будещо се посред нощ, е от кърма или мляко, т.е. да се нахрани, защото е гладно, или просто от майчина прегръдка.

# 101
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Нощното хранене по-добре не махай. Щом се събужда значе бебето е гладно. Аз съм давала подсладена вода и на двете си деца.

# 102
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Остави си детенцето да суче, когато иска. Подсладена вода не съм давала никога, Симона до 6-ия месец изобщо вода не поиска, беше на кърма. Peace

# 103
  • Мнения: 489
Аз съм против даването и то на подсладена вода. Синът ми изобщо отказваше да пие вода и сокчета почти до 1г. а малката пие понякога, но в никакъв случай подсладена, само преварена или чайче.

# 104
  • Мнения: 2 587
На твое място не бих давала подсладена вода.Моята дъщеря до пет месечна не е пила вода,макар че съм предлагала.

Общи условия

Активация на акаунт