Да давам ли подсладена вода на бебе под един месец?

  • 14 353
  • 128
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 212
И нашият педи ме кара да давам на ден по 250 мл. преварена вода с 1/2 ч.л. захар, бебчо упорито отказва да пие дори и по 50 мл. За това съм решила да му предлагам само чиста преварена вода, а то ако иска ще пие. Ние сме на кърма, така че не смятам да го насилвам с водата!

# 106
  • Мнения: 166
Такава тлупост за първи път чувам ,,Да не се дава вода на детето,,ами яжте вие само храна и не пиите вода няколко месеца.

# 107
  • София
  • Мнения: 44 283
Такава тлупост за първи път чувам ,,Да не се дава вода на детето,,ами яжте вие само храна и не пиите вода няколко месеца.
това важи само и единствено за децата хранени(кърма или АМ) на поискване....понеже доста голям процент от млякото е вода, това задоволява достатъчно нуждите им и те сами отказват водата, когато започне захранване с твърда храна ест почва да се предлага вода, но кога ще пропие отново е въпрос  на желание в детето.

# 108
  • Мнения: 288
Аз никога не съм давала подсладена вода и не бих го правила,щом бебчето ти не иска да пие вода не го насилвай и не мисля че му е време да му махаш нощното хранене много е малка още.
Такава тлупост за първи път чувам ,,Да не се дава вода на детето,,ами яжте вие само храна и не пиите вода няколко месеца.
Колкото до това кърмата  е 80% вода,невиждам защо трябва да се дава допълнително,когато се дават други храни да, но ако е на кърма няма смисъл

# 109
  • Мнения: 242
Не,
на мен също още в родилното ми препоръчаха да давам вода съз захар,но тя така и не я пиеше,спрях да слагам захар и тя пропи водата  Peace
 Съгласна съм с мненията и аргументите  на повечето момичета

# 110
  • Мнения: 4 555
Такава тлупост за първи път чувам ,,Да не се дава вода на детето,,ами яжте вие само храна и не пиите вода няколко месеца.
Това, че го чуваш за пръв път, е твой личен проблем с неинформираността ти по отношение на бебешкото хранене.

# 111
  • София
  • Мнения: 1 508
това важи само и единствено за децата хранени(кърма или АМ) на поискване....

Именно, ако е на поискване. Ако е по разписание, е хубаво да се дава вода допълнително, поне по една глътка. Като беше бебе, дъщеря ми никога не е пила повече от 30 грама на ден, и никога не съм я насилвала да пие, ако не иска.

При всички случаи, няма еднакви деца, всички имат свои нужди, понякога различни. Една майка най-добре ще усети от какво има нужда детето й, независимо от различните теории, навъдили се напоследък.

# 112
  • Мнения: 1 835
един от най-добрите начини да стимулираш лактацията си е да кърмиш през нощта (ако искаш да кърмиш, полезна информация има в библиотеката на кърмаческия  Peace). Ако искаш предлагай вода, но според мен не трябва да я подслаждаш. Аз лично не съм давала вода първите 6 месеца, оцеля детето

# 113
  • Мнения: 5 393
Такава тлупост за първи път чувам ,,Да не се дава вода на детето,,ами яжте вие само храна и не пиите вода няколко месеца.

Ти въобще прочела ли си темата? Видяла ли си за каква възраст на бебето говорим? Ама кво се учудвам.  "Чукча писатель....."

# 114
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
He

# 115
  • Мнения: 168
стига бебето да иска да пие иначе няма проблем ние не пиехме вода въобще

# 116
  • София
  • Мнения: 276
Слагам захар във водата. И сега и с предишното ми дете. Захарта храни мозъка и затова педиатрите я препоръчват.Не мисля, че в такова минимално кол-во е супервредна.

# 117
  • Мнения: 567
ние сме на 4 месеца  и не съм давала вода. Добре сме си и се храним само с кърма. Даже нашата лекарка не дава да и давам вода. Добре сме и си надаваме добре

# 118
  • Мнения: 468
Явно моята беба е опърничава до сбъркване Joy, щом пие по 200-250 мл вода на денонощие. На АМ сме, педито каза, че ако изпива много голямо количество вода значи е гладна. Увеличих й "дозата", сега даже яде колкото двумесечно бебе и на всичкото отгоре се храним не само в 12, ами и в 3 през нощта, иначе ореваваме света и пак си пием много вода. Направо ще се побъркам, незнам какво да го правя това дете.... newsm78

# 119
  • Мнения: 215
До 6тия месец дъщеричката ни беше само на кърма, от скоро започнах да й давам вода. Не й давай подсладена вода, разваля зъбчетата, дори да не са тръгнали още. а когато се събуди вечер - можеш да го кърмиш, не е необходимо да му давдаш вода, с времето коагто вече няма нужда от хранене, сам ще се откаже, да не говорим че вечер се произвежда повече кърма.

 

Общи условия

Активация на акаунт