Баница с готови кори.

  • 153 712
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 786


И аз и аз!!!!
 много ни харесва Simple Smile

# 16
  • Под звездите
  • Мнения: 1 298
Аз изкам да ви попитам ползвали ли сте домашно точени кори на сач,колко бройкиса и дали става за вита баница

# 17
  • Мнения: 2
  chefВита баница с готови кори.
Аз ползвам,точени Белла,но не мисля,че има голямо значение.
Продукти:пакет кори,кисело мляко,5 яйца,1ч.л. сода,1\2 чаша газирана вода,половин чаена чаша олио,2 супени лъжици брашно,сирене-300 гр.
Приготвяне.В съд се смесват всички продукти \ не забравяйте да сложите брашното преди сиренето!\ Simple SmileВсяка кора са намазва с тази смес,навива се и се слага в намазана с масло тава.Добре е да останат от сместа 2-3 лъжици,тогава добавяте още 1\2 чаша газизана вода,разбърквате добре и заливате.
За да се надуе баницата се пече на 180 градуса около 35-40 мин.В предварително загрята фурна!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 124
не съм правила баница до сега, Embarassedно днес ще се пробвам.голям избор на рецепти  Thinking за което благодаря после ще споделя резултата  chef

# 19
  • Мнения: 1 425
И от мен един глас за баницата на Морена Peace.....невероятна.....заповядай визуално..... Peace

# 20
  • Варна
  • Мнения: 124
привет  Hugрецептата за баница се получи от всички писали в темата по малко ,а от мен кашкавал....само майонеза не сложих,но баницата стана супер омете се веднага за което благодаря   bouquetна всички писали тук  bouquetи ето снимкa

Рецепта приготвена от  форума винаги ми се получава за което трябва да благодаря на целия готварски форум  chef  Hug  bouquet
Берина твоите локумки се правят редовно у нас   bouquet

# 21
  • Мнения: 491
 Ах на каква хубава тема попаднах тази сутрин . Момичета тъкмо печа баницата  Hug

# 22
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Ето още две предложения за лесна баница с готови кори :


http://aelisaelis.blogspot.com/2010/06/blog-post_22.html
http://aelisaelis.blogspot.com/2010/05/blog-post_10.html

Времето се разхлади, ще взема да спретна една Wink.

# 23
  • Мнения: 22 867

Да припомня и тук фантастичната баничка на Морена, много вкусна! Heart Eyes  bouquet


# 24
  • Мнения: 3
Да споделя и моя опит- каквито и да са готовите кори, на 400 грама кори слагам: 3-4 яйца, 200-250 грама сирене, 3/4 чаена чаша олио, 2 чаени чаши вода. Навивам всяка кора на руло, нареждам в тава и пека на 200 градуса. /Ако ми е останало от плънката- поръсвам отгоре./ Да не ви притеснява многото вода- тя попива добре и като се изпече, баницата изглежда като с кори, точени "на ръка". Изпечената баница обръщам върху 3 купички да изстине. Ще повторя Шайн- тайната е в обръщането. Ако ползвате тава с незалепващо покритие, не я обръщайте- готовата баница няма да може да се задържи  в обърнатата тава и ще се разсипе.
Преди години правех и баница с домашни кори- печени предварително. Всяка кора лекичко се полива на чешмата и оставя настрани в друга тавичка, докато в тавата за печене се реди предишната мокра кора и се поръсва с плънката. През това време намокрената кора омеква достатъчно и става еластична. След изпичане и тази баница е добре да се обърне, за да изстине.

# 25
  • Мнения: 0
Iskam da pitam , nqkoi pribvali e da pe4e  taka...
pravi6 po syha plunka ( bez kiselo mlqko)  pe4e6 i kato sa se poizpekli korite pravi6 zalivka (mlqko, gazirana voda  i t.n.) i doizpi4a6 .
Obi4am syhite mazni i po hrypkavi bani4ki no mnogo 4esto mi davat stranen privkys (o6te ne moga da ystanovq  za6ti, no se e sly4valo s ravi4ni marki kori i razli4ni prodykti) a banicite sus zalivka (predi pe4ene) gi haresvam samo topli,   kato poistinat, vse mi davat nedope4en vkys v sredata ( sly4alo mi se e i s doma6ni banici  i s kypeni ot bani4arnica  ). 
Ta si misleh dali 6te se poly4i da izbegna straniq vkys na 1-ta i nedope4eniq vkys na vtorata ako peka taka.
Probvali li ste?

# 26
  • Мнения: 31
Здравейте реших и аз да се включа в тази тема за баничките, вкъщи много ги обичаме и винаги правим такива неща. Party Моята рецепта е от тревненско, прабаба ми я правеше и се казва щирник. Това е баница с тревата щир, но става и с лапад и спанак, каквото имате подръка.
Нужни са 1 пакет кори. 4-5 яйца, 2-3 с.л. кисело мляко, 200-250 мл газирана вода, 1 пакетче масло, олио, сол и "трева" на око.
Изпържвате зеленчука в част от олиото и го смесвате с яйцата, киселото мляко, 2/3 от газираната вода и 1/2 от разтопеното масло. Редите кора-масло-кора-плънка до изчерпване. Накрая завършвате само с кора, полейте я обилно с масло. Пече се до готовност, вади се и се напръсква с останалата газирана вода, оставя се да почива 20-30 минути завита в хавлия или друг плат.
Дано ви хареса.

Общи условия

Активация на акаунт