клизмата

  • 41 222
  • 178
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 013
Благодаря ви за отговорите,май ще се вслушам в съветите ви и ще оставя тази работа на персонала там.Иначе също ме интересуваше дали не мога да се прочистя с някои от хапчетата който са по аптеките.Ще раждам нормално.
Mopsi сигурно си права ,че клизмата ще е най-малкия ми проблем,но ми е някакси притеснителна.

Мила,аз също се притеснявах и срамувах от този момент.Все си мислех че ще "измия очите" на този,който ми я прави или нещо подобно, от което да умра от срам  Embarassed
Е,нямаше нищо такова!
Чесно ти казвам,връщайки се назад към раждането,клизмата ми се видя най-приятната и лесна част!
В онзи момент и при болките от контракциите,ни за срам се сещах,ни за друго.Слушах ги какво ми казват и изпълнявах,исках да ми помогнат,исках по-бързо всичко да мине.
Сама ще се убедиш в думите ми като се започне!
Успех и много леко раждане!  bouquet

# 16
  • Мнения: 2 172
Еми аз уж си правих у нас,ама нищо не направих,само се попре..бах .Естествено и там ми направиха клизмичка и то супер ефективна  Wink Няма нищо страшно,не се занимавай вкъщи,може въобще да не се получи,а и защо да си губиш времето,като там така или иначе ще ти направят  Peace

# 17
  • Мнения: 4 335
Не са ми правили клизма,раждах секцио по спешност.

# 18
  • Мнения: 164
Но знам, че ако отидеш с 9-10 см разкритие избягваш тез убавини Simple Smile)))
А за секцио също правят Wink
с 8 бях и не оттървах.Не е кой знае какво тая клизма.Защо всички се плашат?
В болницата в която раждах второто си дете не правят клизма.

# 19
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Мисля, че дори да си я направиш у дома, в болницата пак ще те подложат на това нещо. Но може вече да има болници, където не правят.  Thinking Ако е прием по спешност със сигурност никой няма да има време да се занимава с клизма. Но ако е при нормални обстоятелства, почти навсякъде я правят.

# 20
  • Мнения: 6 274

Но знам, че ако отидеш с 9-10 см разкритие избягваш тез убавини Simple Smile)))
 

Да, както винаги си права, Ангелче...   bouquet
Аз отидох с 10см. и ми се размина...  Party
Към авторката - както и всички преди теб, които се шашкаха какво ще правят с тази клизма  ooooh!, после се върнаха от родилното и разказаха, че сега им се струват смешни страховете им...  Laughing
Просто на фона на това това, че ще родиш детето си, клизмата е една толкова незначителна процедура, че после и ти ще се смееш на себе си, как си могла да се шашкаш заради нея...  Wink
Не се тормози и не си я прави вкъщи, защото ще ти направят със сигурност...
Освен, ако не отидеш с пълно разкритие като мен...
Но, като гледам - това ти е първо раждане и едва ли ще си изчакаш разкритието у вас...
Късмет, леко раждане и помни, че клизмата ти е най-малкия проблем...
  Wink

# 21
  • Мнения: 195
Чесно ти казвам,връщайки се назад към раждането,клизмата ми се видя най-приятната и лесна част!
В онзи момент и при болките от контракциите,ни за срам се сещах,ни за друго.
И при мен беше така още повече, че дежурния и акушерката се шегуваха докато правеха клизмата Wink

# 22
  • на края на света.....
  • Мнения: 46
Не се притеснявай изобщо.При първото ми раждане не ми правиха клизма ,но от само себе си в къщи бях ходила поне 100 пъти.Сега втория път  вечерта преди да тръгна да раждам така се бях натъпкала ,че чак ми беше тежко.Санитарката която ми прави клизмата ми каза така"Мила не се притеснявай това е най-приятната част от цялата работа". Така и беше.

# 23
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
Да  съгласна съм ,че тялото  самичко се изчиства .С  първата бременност  не можах да изляза от тоалетната цял ден.Но  въпреки всичко сега отново  се притеснявам за това ,че  в нашата  болница  не правят  клизма Thinking.Но  знам ,че като му дойде времето ,това ще  е последното нещо за което ще мисля.

# 24
  • Мнения: 574
На мен там ми я направиха. Не е болезнено. Просто е неприятно.

# 25
  • GYM
  • Мнения: 814
За болезнено- не е. Дори, мисля, не е чак толкова неприятно. Спомняйки си за раждането, клизмата е нещо, за което досега не се бях сещала.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 508
Значи, тая клизма е голям ужас за всички, а всъщност не е нищо особено! Сядаш на един стол, пъхат ти една тръбичка в дупето и го пълнят с вода! Голямото чудо... Нищо страшно!!! Hug

# 27
  • Мнения: 8 999
Не знам, дали ако кажеш, че си си правила вкъщи, ще ти повярват. Най-вероятно в болницата също ще ти направят и ще бъде много неприятно. От друга страна, повярвай ми, когато тръгне раждането, със сигурност няма да ти е до клизми у дома.

# 28
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Здравейте,ще ме прощавате ако е имало такава тема,но търсих и не открих.
Във 38г.с съм вече,с две думи чакаме събитието всеки момент,това което ме вълнува е дали мога да си направя клизмата в домашни условия?
Някой от вас правил ли я е,и с какво,и как?

Честно да ти кажа, според мен е излишно (а и може би опасно) да се мъчиш.
Защото, най-вероятно, в болницата пак ще ти я повторят!
Пък и, ако ще раждаш нормално, как ще знаеш кога точно да си я направиш???
Тя се прави непосредствено преди раждане..

# 29
  • Мнения: 1 740
За болезнено- не е. Дори, мисля, не е чак толкова неприятно. Спомняйки си за раждането, клизмата е нещо, за което досега не се бях сещала.
Леко раждане.

Общи условия

Активация на акаунт