Има ли смисъл от теста за овулация

  • 20 392
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 348
Аз я мерех преди ставане сутрин с дигитален термометър в устата. Но при мен варираше много малко и почти невъзможно беше да разбера. Дано се включи някой, на който този метод е помогнал.

# 16
  • Мнения: 1 775
Извинете че се намесвам, но може ли да ми обясните как мерите базалната температура? Къде? С какъв термометър?  newsm78
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 797&Itemid=13

Аз лично меря ректално с живачен термометър всяка сутрин в 7:00 часа преди ставане.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
На мен ми помогнаха тестовете, защото след месеци неуспешни опити ми показаха, че овулацията ми е след 20-ия ден.
На втората засечена овулация забременях, за съжаление бременността не се разви. Сега и аз трябва да чакам след кюртажа, после започваме пак.
На мен меренето на БТ ми идва много натоварващо и не искам да ползвам този метод.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 774
И аз мисля, че има полза от тестовете. Аз забременях точно така, друг е въпроса, че нещата после не се размиха добре. Следващият пътмисля отново да ги ползвам. Успех!

# 19
  • Мнения: 79
Привет на всички! wavey
Аз  декември месец мерех базалната темперетура следях церивикалната слуз а също и се ориентирах по фази на луната.  smile3529  IllЗа съжеление без успех.  smile3518Е научих повече за цикъла си но не това беше крайната цел! Сега мисля да пробвам със тези тестове за овулация и с фоликометрията а също и с билкови чайове.   Nerd.........Но ще опитам пък каквото стане![smilie=smile3506.gif] smile3503

# 20
  • Мнения: 579
Аз забременях от първия опит,като овулацията си я смятах в средата на цикъла,без да съм сигурна,че така трябва.Сега 3ти месец се мъча с тестове,единият път отчетоха,но нищо не стана.Сега изкарват,че нямам овулация.  Tired

# 21
  • Мнения: 1 335
just_an_ODDalisque, ето тук всичко за БТ
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20668.0
Малко е объркващо в началото, но ще му хванеш цаката  Peace

# 22
  • Мнения: 452
Има смисъл !миналата година си купиж тест и на третия месец оцелих овулацията - благодарение на това сега си гушкам една малка феичка
ако не бях взела тест -кой знае колко шяхме да се мъчим да уцелим точния ден
с две ръце съм ЗА!!!!!!!!!!!!!!

# 23
  • Мнения: 2 110
При мен метода с температурата не се получаваше.
Тестовете за овулаця много ми помогнаха .

# 24
  • Мнения: 9 973
4м. празни опити,на 5-я взех тест и веднага забременях

# 25
  • Мнения: 205
Нека да споделя и аз един по-различен опит. Мерих БТ, ползвах тестове за ову, по едно време ходех на фоликулометрия, слядях ЦС, накрая точно определях сигналите на тялото си и знаех кога ми е овуто. Е това не ми помогна да забременея, въпреки правенето на секс точно когато трябва. Това продължи 2 години.

В последния цикъл за който бях сигурна, че няма ову, че имам киста, в който не ползвах тестове за ову (беше ми писнало да спонсорирам производителите на тестове), не мерех БТ, дори няма ясно изразена ЦС, резултата се появи. дори и аз не знам какво и как се случи.

Естествено не отричам ползата от тестовете, просто при мен няма никакъв ефект.

# 26
незнам дали тук точно трябва да попитам, но ще се радвам ако ми отговорите. Значи по калкулатора овулацията ми трябваше да е точно на 8.03-правихме опити за бебе тогава. На следващия ден си направих тест за овулация и имах2 блееееда чертичка. Та въпроса ми е: може ли все пак да съм забременяла?
Цикъла ми е доста нередовен в последно време и явно калкулатора отпада, но с бледа чертичка дали имам шанс?

# 27
  • София
  • Мнения: 6 011
незнам дали тук точно трябва да попитам, но ще се радвам ако ми отговорите. Значи по калкулатора овулацията ми трябваше да е точно на 8.03-правихме опити за бебе тогава. На следващия ден си направих тест за овулация и имах2 блееееда чертичка. Та въпроса ми е: може ли все пак да съм забременяла?
Цикъла ми е доста нередовен в последно време и явно калкулатора отпада, но с бледа чертичка дали имам шанс?
Втората чертичка на теста трябва да стане наситена колкото първата или по-наситена. Не трябва да е бледа.
Овулацията настъпва от 24 до 48 часа след като се насити втората чертичка!
Щом ти е нередовен цикъла е добре да си купиш поне  2-3 опаковки /10-15 теста/, да започнеш да си ги правиш според инструкциите на кутийката всеки ден, да кажем от 8-9-ти ден след началото на цикъла и да видиш кога ти е овулацията наистина.
Успех ти пожелавам!

# 28
  • Мнения: 57
И аз да споделя, въпреки че моят опит е съвсем малък. Работим за бебе от януари. Тогава само си мерех БТ и изчислих овулацията в средата на цикъла - горе-долу съвпадна и с графиката. Тогава не се получи.
Февруари вече си купих и тестове за овулация и отново мерех БТ. Бях почти сигурна , че ще стане, но уви отново нямахме успех. Сега предстои трети месец опити, отново с БТ и тестове - да видим какво ще стане  Wink
Стискам палци на всички бъдещи мамчета!

# 29
  • Мнения: 693
Правих тестове, не ми отчете овулация нито един от тях, но въпреки това забременях  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт