ЮНСКИ мами 2009! Тема № 32

  • 13 463
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
здр и от мен   Hug

малко се розагубих  че полежах в болницата на системи и инжекции за задьржане че имах контракции и 1 прьст разкритие но вече ме изписаха и сьм по добре!сега трябва много да се пазя и да лежа!

искам да питам дали някоя от вас има  разкритие или е имала  с предишна бременност - нека да сподели че много се притеснявам

бузанка наистина много сьжалявам за загубата ти

# 16
  • Germany
  • Мнения: 7 947
А много ли е кофти ако количката е  с малки задни колела,все такива ги намирам ?

Проблема е когато отпред са големи, а отзад са малки, като при тази която аз съм харесала. Тогава трудно се качваш при бордюр и трудно завиваш. Става по трудна за управление количката. Иначе най добре е да са големи всичките колела, но тогава става много тежка...

# 17
  • Мнения: 136
Леле, като чета какви проблеми имат някои от нас, направо настръхвам. Силно се моля оттук нататък да няма повече лоши новини и все по-малко мами да се оплакват от контракции, разкритие, болки и т.н.  Praynig   

Междудругото, може ли по някакъв начин самите ние да усетим, когато имаме разкритие или само лекар може да установи това? Имам предвид дали това разкритие е съпроводено с контракции, чувства ли се някакъв лек отвор отдолу? Може глупаво да ми звучат въпросите, но наистина идея си нямам как се установява нещо тревожно...

# 18
  • Мнения: 167
за съжаление само с преглед от гинеколког и вагинален ехограф може да се види състоянието на шииката.Разкритието съпроводено с контракции е много лошо и мойе да предизвика преждевременно раждане-не го пожелавам на никоя от нас........Незнам само дали тези леките,подготвителни контракции могат да предизвикат това разкритие

# 19
  • Мнения: 167
"ЦЕРВИКАЛНА ИНСУФИЦИЕНЦИЯ

Определение:
Цервикална инсуфициенция означава неспособност на маточната шийка (цервикс) да задържи плода до края на бременността. Понякога по време на бременността вагиналната част на матката – маточната шийка – се скъсява, изглажда и разширява, като този процес не е в резултат на маточни контракции, а проява на структурна слабост на шийката. Това състояние се нарича цервикална инсуфициенция (недостатъчност) и може да се дължи на ред причини, повечето свързани с травми или вродени дефекти на шийката.

Описание:
Когато маточната шийка е наранена, тя не може да задържи бременността. Шийката се разширява без маточни контракции и без болка, като понякога това разширение е пълно. В резултат на това плодният мехур излиза през отвора на маточната шийка и може да се спука, често преди бебето да е в състояние да оживее извън матката. Това предизвиква маточни контракции и води до преждевременно раждане или аборт. В много случаи диагнозата се поставя твърде късно, когато процесът е напреднал и не може да бъде овладян. Поради цервикална инсуфициенция около 15 – 20 % от всички бременности се губят във второто тримесечие на бременността.

Причини:
Рисковите фактори за цервикална недостатъчност  са: цервикална инсуфициенция при предишна бременност, травми, операции и анатомични дефекти на маточната шийка, употреба по време на бременност на забранения вече препарат диетилстилбестрол от майката на бременната жена. Предишни аборти или кюретажи с диагностична цел например могат да увредят шийката. Други причини за цервикална слабост включват цервикална каутеризация (обгаряне на шийката) и конизация (изрязване на част от шийката под формата на конус) с цел профилактика и лечение на рака на маточната шийка. Преди бременността и по време на първото тримесечие обикновено няма метод, чрез който да установим дали евентуално ще се развие цервикална недостатъчност.

Симптоми:
Жените с цервикална недостатъчност обикновено идват на преглед с минимални оплаквания (със слаби маточни контракции) между 16 и 28 гестационна седмица. Дори при значителна цервикална дилатация (разширение) – 2 см и повече - те имат малко оплаквания. Когато цервикалното разширение достигне 4 см и повече, могат да се появят активни маточни контракции или да се спука околоплодния мехур.

Диагноза:
Диагнозата се поставя въз основа на анамнезата (предишни проблеми) и чрез поредни гинекологични и ултразвукови прегледи. В моята практика в клиника Торакс – Пловдив съм се уверил, че серийните ултразвукови изследвания с вагинален трансдюсер са отличен метод за ранна диагноза на цервикалната инсуфициенция. Едновременно с това изключвам наличието на аномалии на плода.

Лечение:
След като се постави диагнозата цервикална инсуфициенция, се прилага оперативна процедура, наречена серклаж. Около маточната шийка се поставят един или няколко шева, които я задържат плътно затворена. Това се прави обикновено от 14 до 18 - 20 гестационна седмица, но не се прилага, ако има спукан околоплоден мехур или възпаление на околоплодните обвивки. Правят се микробиологични и серологични (кръвни) изследвания. След серклажа бременната се наблюдава внимателно за наличие на маточни контракции или инфекция. Първите часове след оперативната процедура бременната трябва да прекара на легло; 24 часа след това може да бъде на свободен режим. На 48 – я час може да бъде изписана и да води нормален живот. В следоперативния период се прилагат лекарства, отпускащи маточната мускулатура. Серклажът се маха две седмици преди термина."
 
 

# 20
  • Мнения: 136
safira, благодаря за инфото  Peace  Звучи ужасно, да чукаме на дърво да не ни се случва. Трябва обаче по-оптимистично да мислим оттук нататък.

В тази връзка пак да отворя темата за курсовете за родители - мислите ли да записвате и ако да, съответно кога и къде? Ще се радвам, ако се сформираме групичка и ходим някъде заедно. Мисля, че най-късно към края на март е хубаво да сме се ориентирали, ако ще ходим.

Аз ще проверя за училището за родители "Аз, ти, то" и ще ви кажа от кога ще започва нова група. Според сайта им курсът там е 120 лв., дават и DVD Fitmamma  Mr. Green  Ако имате други предложения, моля, казвайте  Laughing   

Със сигурност ще мина и курса към Майчин дом, нали там ще се мъча, живот и здраве....

# 21
  • Мнения: 43
Относно прах за пране-аз още от първото си  раждане ползвам Сано Сенситив и съм много доволна.Става за алергични хора,бебета и е много икономичен.Струва около11-12лв,НО може да се пуснат 35перални,защото е по-концентриран(има си мерителна лъжичка).

За училището за родители- първият път ходих на училището за родители към сп.9 месеца и ми беше много приятно.Беше безплатно,лекциите бяха полезни и всеки получаваше  или шише на Авент,или някое друго бебешко аксесоарче като подарък.

# 22
  • Мнения: 35
И аз да се включа: за ЖК - ходя всяка втора сряда на месеца Laughing,като там ми мерят кг,обиколка корем,размери на матката и нищо друго.В тъпата поликлиника дори няма ехограф.Ама ходя,за да ми вървят безплатните изследвания по ЗК Peace Иначе ходя на частно при същата док от ЖК и при още един/за сравнение/.

petia,как разбираш,че бебчето хълца newsm78.Стана ми много интересно и досега не бях чувала,че се разбира такова нещо.

Лелееее как съм се зарибила с "Отчаяните съпруги" - вечер лягам с тях,сутрин ставам пак с тях.Сега мисля да изгледам още няколко серийки tv

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 15:19 от lili_to

# 23
  • Мнения: 0
И аз съм ЗА курсовете за родители и ще се запиша, но все си казвам, че още е рано и на съм се ровила из нета. Но, Gydelichkova , присъединявам се към таб за формирането на една групичка Peace

# 24
  • Мнения: 69
За жалост ще се размина с курсовете, защото са все  над 400лв, а сега ни предстои голям ремонт, а и парички ще трябват за раждането и особено за след раждането Simple Smile Предпочитам да се образовам с книги, с опит на мами и със собствен опит Simple Smile Но ако ми падне някой по-евтин курс, няма да го откажа  Simple Smile


За училището за родители- първият път ходих на училището за родители към сп.9 месеца и ми беше много приятно.Беше безплатно,лекциите бяха полезни и всеки получаваше  или шише на Авент,или някое друго бебешко аксесоарче като подарък.[/color]
ето това е добър вариант, но трябва да съм в майчинство вече, защото май са през деня и са през седмицата

# 25
  • София
  • Мнения: 2 658
lili, ами представи си, че бебето те рита силно на едно място и ритмично и все едно кънти из целия ти корем. Продължава 15-20-30 минути. Това е дихателна гимнастика, скоято бебетата се подготвят да дишат самостоятелно. А когато започнат да ти правят записи, ще се отразява и там.

# 26
  • Мнения: 136
Половината лекции на сп. "9 месеца" май вече ги изпуснахме, а на мен ми се иска да премина цялостен курс.

Ооо, 400 лв. никога няма да дам. "Аз, ти, то", за който ви говоря, е 120 лв. целият курс, мисля, че включва и гимнастика, а има и съкратен - за 60 лв. Звънях днес там, но ми казаха, че детайлите може да ми ги обясни единствено преподавателката и ми дадоха мобилния й, но чакам да мине 16 ч., за да й звънна и да я разпитам, че може да си почива жената  baby_neutral   Иначе се насочих натам, защото прочетох много положителни отзиви за него, както и ми хареса уикенд опцията на лекциите (дано я има още).
 

# 27
  • София
  • Мнения: 592
mim4eto_t , радвам се, че драсна някой ред.
Моля те, обясни с подробности какво си чувствала, че аз нещо съм се шашнала. Хем знам да очаквам някакви подготвителни контракции, хем ми се е свило сърцето от вчера насам. Стяга ми се коремът, втвърдява се за няколко минути по нколко пъти на ден.

# 28
  • Мнения: 13
Gydelichkova аз също рових преди месец за училище за родители. В Център съвременни родители е 400 лв курса - 18 лекции с включена един час гимнастика преди това. Аз също се чудих за Майчин дом там е две нива, долкото разбрах, по 50 лв нивото.

Ще чакам да споделиш инфо и за "Аз, ти, то" ...

Най-веоятно и аз ще се включа в курсовете, така че може би ще се съберем хубава дружинка Simple Smile

# 29
  • Мнения: 79
Виждам че вече сте в нова тема Иви благодаря ти  bouquet
Момичета тези подготвителни контракции сега ли започват,изобщо не са ми ясни нещата

Общи условия

Активация на акаунт