Голяма "нухална транслуценция".

  • 53 520
  • 233
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 445
Мисля, че в МД процедурата е безплатна, но се плаща избор на екип и игла. Да не би да ти е казал кой ще ти я прави или самият той да се е нагласил за това (той също прави) Не ми се вярва иглата да е 100лв. Аз съм чела, че горната граница е 3мм. Иди на още един специалист. Аз лично бих се посъветвала с някой от Фемина и бих направила амниоцентеза.
Тук някъде съм чела пост на едно майче с подобни на тези размери и всичко беше ОК при нея и бебчо. Не се притеснявай излишно предварително.

# 16
И аз съветвам да потърсиш второ мнение, да не се окаже наистина, че докторът се гласи за парички нещо... не си заслужава заради това да рискуваш живота на детето си, според мен... И наистина смятам, че си в нормата и едва ли има за какво да се тревожиш. Давай го по-спокойно, за да е наистина здраво бебчето ти, то усеща всичките ти емоции и мисли.   bouquet Успех и нека всичко да е наред при вас!

# 17
  • София
  • Мнения: 12 554
Позволявам си да копна част от разказ на бъдеща мама на близнаци

"Бяхме при д-р Марков, който видя ясно, че съм развила Т-синдром. Това беше възможно най-лошият сценарий и надеждите ни бавно угасват".

За да не ти копирам 12 страници тема - да ти кажа - бебетата се оказа, че НЯМАТ Т-синдром т.е поредната грешна диагноза на този лекар. Само дето майката преживя ужасни дни и нощи заради него.

Така че моля те отиди на втори преглед!

# 18
  • Мнения: 2 746
Потърси второ мнение, но задължително при доказан специалист. На твое място, независимо от вторто мнение бих направила и амниоцентеза. Иначе не виждам как ще изкараш спокойна бременност докрая.
Успех!  bouquet

# 19
  • Мнения: 2 270
Биа, отиди във Фемина при Димитрова и кажи че е спешно!
Когато Марков откри проблема при моето бебе със съпруга ми тръгнахме да обикаляме специалистите - никой не ни върна, като разбра за какво става въпрос!
Пиша ти това, тъй като часовете са заети за месеци напред, а дамите на рецепциите не са от най-услужливите и да отидеш на място е единствената възможност!

# 20
  • Мнения: 2 865
И какво точно се очаква от втория специалист? Да измери по-различно ли?
Според мен трябва да си направи БХС.
В темата "Как да установим аномалии и заболявания на плода" имаше подобен случай и май всичко е наред с бебето.

# 21
  • Мнения: 150
Потърси и второ мнение, а ако трябва и ако искаш направи и амниоцентеза. Hе слушай и не чети какъв бил риска, достатъчно притеснена си и без това, просто ако се стигне до амниоцентеза иди при добър специалист, не при някой, който ще се учи върху теб. Моля се с бебчето ти всичко да е наред  Praynig опитай се да не се съсипваш с отрицателни мисли.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 227
Биа, отиди във Фемина при Димитрова и кажи че е спешно!
Когато Марков откри проблема при моето бебе със съпруга ми тръгнахме да обикаляме специалистите - никой не ни върна, като разбра за какво става въпрос!
Пиша ти това, тъй като часовете са заети за месеци напред, а дамите на рецепциите не са от най-услужливите и да отидеш на място е единствената възможност!
Peace
Димитрова е добър избор. По - добре е да не се доверяваш на мнението на само един специалист. Успех Praynig.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Аз ще те посъветвам същото, отиди и при друг лекар  за второ мнение след седмица. При мен сценария беше лош, но няма да разказвам, за да не те притеснявам, само да ти кажа че в 12та седмица имаше съмнения, а в 13та вече се виждаше доста по-добре т.е. задължително отиди до седмица и за второ мнение. Всичко ще бъде наред, стискам палци и успех. Peace

# 24
  • Мнения: 405
Моля те направи втора независима консултация при специалист Praynig. Пожелавам ти успех Hug

# 25
  • Мнения: 636
И какво точно се очаква от втория специалист? Да измери по-различно ли?
Според мен трябва да си направи БХС.
В темата "Как да установим аномалии и заболявания на плода" имаше подобен случай и май всичко е наред с бебето.

Да, наистина може да измери едно и също, но пък може да се окаже, че и да измери същото няма да дава съвети за амниоцентеза. Биа, нямаш много време. Успех!

# 26
  • Мнения: 1 354
Потърси и второ мнение, а ако трябва и ако искаш направи и амниоцентеза. Стискам палци всичко да е наред Praynig
УСПЕХ!

# 27
  • София
  • Мнения: 2 227
... Да измери по-различно ли?....
Всъщност и това е възможно.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 235
Биа', надявам се, че всичко с бебчето ще е наред и ще имаш една спокойна бременност и живо и здраво детенце.  Hug Heart Eyes Пиши какво става.

# 29
  • Мнения: 149
Ти си в допустимата граница - тя 3 см. Потърсивторо мнение. Прави амниоцентеза само в краен случай. Стискам палци всичко да е наред.

Общи условия

Активация на акаунт