Несебър Маре или Бей?

  • 5 129
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 969
Само да попитам - Палас е с 5 звезди, а другите два са с 4, така ли?
Точно така да

# 16
  • Мнения: 674
А кой от всичките е с най-добър СПА комплекс - най-голям закрит басейн най-голяма сауна парна баня и такива глезитииииииии......??? Grinning  bouquet

# 17
  • Мнения: 3 423
Ние бяхме миналата година там от 16 до 29 юли.Бяхме в Маре.Там реално се настаняват повечето семейства с деца и затова лично аз мисля ,че навярно в Бей ще е по тихо.Защото децата масово тичат по коридорите,дивеят ,натискат всички копчета на асансьорите.........нормално деца са.
Иначе анимацията е и на български .Аниматорките са страхотни.Имаха различни креативни дни ,в които децата рисуват,изработват неща,правят си маски,гримират ги,рисуват си тениски.Страхотно се забавляваше моето детенце. Имаше персонално внимание към него.Знаеха му името всички .Той направо се влюби в една от каките  Wink Купихме си диска ,на който танцуваха на детските дискотеки и в къщи нон стоп звучи вече ,колко месеца.
Реално за дете имайте предвид,че отиват още по към 50 лв на ден.Примерно в креативен ден с рисуване на тениски ,да си нарисува детенце тениска струва 25 лв.После им ги връчват тържествено под ръкоплясканията на родителите на вечерната дискотека(реално имаше две дискотеки и следобед и вечер)
Тоест няма как тия пари да ги спестяваш,щото не може твоето дете да не получи тениска на дискотеката.Затова аз продължавам да смятам,че олла в Турция излиза по изгодно,но пък там няма анимация на български.А детето ми макар и  да ходи на инглиш още не е на такова ниво да разбира в такава степен.Затова и за мен приоритет е анимацията на бг.
Плащаха се и гипсовите фигурки,водното колело вечер,фрешовете,количките изобщо има доста допълнителни атракции за дечицата.
Храната бе перфектна(аз мога да правя сравнение защото от 10 години активно почивам в чужбина в хотели висока категория )Имаше риба разбира се.Имаше си рибен ден .Имаше тематични дни в ресторанта,редуваха се на 7 дни(то 5 дни ква почивка е изобщо ).Единствения минус бе,че персонала на ресторанта бяха някакви местни навярно ученици в хранително вкусово училище или нещо такова.Преди да разберат,че съм българка ги чувам че се басират от къде съм,закачат се,говорят ми на ти..............Ми не е нормално сутрин,като отивам да си сложа закуска младежът дето прави палачинки да ме пита на ти "Как спа?"...........
Иначе територията също е прекрасна.Има много зеленина и дървете пазещи сянка.Териотрията е обща и на трите комплекса.Всичко се поддържа.аз се чувствах прекрасно.Освен нас май мернах 2 бг семейства.
По горе писаните коментари за "наглите чужденци "предпочитам да не коментирам,това са комплекси.Нищо им нямаше на чужденците,стига предразсъдъци.
Басейните са големи,чисти,шезлонги има за всички.Детския център е перфектен.
Спа центъра Роза(май Роза се казваше) е в Палас.Вътрешните басейни не са силата на комплекса,той е за лятото,реално вътрешните басейни не могат да поемат капацитета на гостите,но и ние не сме имали нужда да ги ползваме в разгара на лятото.
Дотам съм доволна ,че тази година пак сме там и пак миналогодишната стая(на всички ви препоръчвам стая изглед море ,другите са с кофти гледка към шосето)Нашата бе изглед море и изгледа истаята бяха готини...Обядвах миналата седмица с тур агентката и тя ми каза,че ако искам да разнообразя за бг ми препоръчва и Мирамар,но при него липсвала частта със зелената градина.
По пощата ми пратиха Мас карта от Испания с малък реверанс ,като клиенти на веригата с различни правещи приятно впечатление жестове (например късно напускане на стаята в деня на заминаване,преса в стаята и т.н.) ,което ми направи добро впечатление.


# 18
  • София
  • Мнения: 969
Благодаря на Мила мама за подробната информация.  Затова този хотел ми е фаворит за тазгодишната почивка. Но още не можем да резервираме със сигурност, защото не се знае дали ще стигнат финансите.

# 19
  • Мнения: 71
И ние тази година сме в Маре. Горещо ми го препоръчаха. Надявам се да оправдае очакванията

# 20
  • Мнения: 1 014
Mila mama, инклузива в Турция също не включва рисуването на тениски (там е 25$), рисуването на гипсови фигурки и др. подобни. Казвам го от собствен опит в 5* и 4 * хотели. Фреша също се плаща, дори и сутрин на закуска, освен ако не си например на супер ултра космически инклузив, при който си го платила предварително в десеторен размер. Така, че това не бих го посочила като минус.
За мен като минус е например, че в България нямат навика да подгряват сутрин водата в басейните, както правят например в Турция, която е къде-къде по-на юг от нас, но не си спестяват този харчлък. Особено за детските и тези с водни пързалки. И, пак го повтарям, но по времето, когато ние бяхме там, бесейните не бяха кристално чисти. Оправдаваха се с дърветата, но аз си мисля, че имаха проблем.
Искам да те попитам на кой етаж беше стаята ви и в кой край гледано от морето. Нашата беше на 7-мия етаж, вляво над ресторанта и надвечер миришеше на манджа от вентилацията. Sick Ако повторим тази година ми се иска да избегнем тази екстра.

# 21
  • Мнения: 3 423
azira аз съм почивала в Анталия наистина на ултра олл инклузив  в 5 *хотели в Белек и нищо допълнително не съм заплащала ,камо ли пък фрешовете.Също в единия от тях бях през юни и басейните не се подгряваха сутрин,в другия бяхме в топ сезона и нямаше нужда от подгряване.
И в Сол Несебър бяхме в топ сезона и басейните бяха достатъчно топли и сутрин.
Ние бяхме в стая 626 (сега пак нея съм резервирала аз съм си консерва) падаше се над ресторанта.Не е миришело на манджа никога.
Пратиха ли ти Мас картата  Simple Smile
Благодаря на Мила мама за подробната информация.  Затова този хотел ми е фаворит за тазгодишната почивка. Но още не можем да резервираме със сигурност, защото не се знае дали ще стигнат финансите.
О няма защо радвам се да съм полезна,ако още нещо ви интересува питайте, аз съм много подробна.
Успех с финансите и весели празници   bouquet

# 22
  • Мнения: 1 014
Е, ти си случила на инклузив. Ние само на една от почивките имахме и включен фреш портокал. А за затоплените басейни - чудничко е да се отпуснеш сутринта в бълбукащите части на басейна (като локални джакузита), това в началото на юли. Следващата почивка, пак по това време на годината, незнам дали са подгрявали сутрин, но в ранния следобед към 14-15 часа беше толкова топъл басейна, че изсипваха ледени топки за разхлаждане, беше супер яко изживяване - падаше голяма  игра, особено децата.
Ако става въпрос за глезене в Турция - в един от хотелите ни раздаваха (пак в ранния следобед на басейна) и охладени ароматизирани мокри хавлийки за освежаване на лицето, а една мацка от анимацията бършеше слънчевите очила на гостите - това не знам да го има в някой инклузив по българските земи.
Ти ме подсещаш за тази карта, в хотела не я попълних, но се регистрирах в интернет, не знам дали и кога ще ми пратят на хартия/пластика - пише, че мога да си ползвам преференциите веднага.
Извинявам се, че оспамихме темата

# 23
  • Мнения: 3 423
Че ние не спамим.Всъщност това ,което аз искам да кажа е ,че реално макар и детската анимация да е в цената ,всъщност всеки ден се заплаща .Дадох примера с тениските .Деня е за рисуване на тениски .Ако някой не купи тениска на детето си, то то ще се чувства зле...............Значи примерно минимума за деня е още 25 лева за тениска.Тениската се рисува бързо  Simple Smileпосле детето иска да нарисува и гипсова фигурка и така и така и така всеки ден.Ние приблизително платихме още към на око 700 лв за тез детски радости.Бяхме 14 дни и пакета настаняване и храна ни бе към 4000 лв ,сложи и още 700 за дечко,сложи и пътя,сложи и паркинг,сложи и фрешове ,сложи и не малкия разход за плаж(чадър и шезлонг,като ние макар и да стояхме до обяд плащахме за цял ден,но не помня колко беше май 17 лв на ден.
Докато в Анталия всичко в детските клубове си бе в цената,тоест нямаше никакви допълнителни изкушения.За единия хотел  5 *\в който фрешове от всякакви плодове имаше в течение на целия ден| ,платихме някъде към 600евро на калпак(самолет в цената, чадъри шезлонги тоже,никакви пари за паркинг,всъщност там не сме плащали нищо освен процедурите ми в  спа центъра и за някакви играчки, които бяхме забравили в бг за плажа(които не бе и нужно да купуваме ,после видях ,че от детския център ги дават за плажа на всяко дете )
Та ако сметнем грубо Анталия ми излиза по изгодно или еднакво .В тоз ред на мисли мисля,че ще е по коректно да няма чак толкоз неща за допълнително заплащане в детския център в Сол Несебър и затова го посочвам ,като минус.
Миналата година почивахме два пъти в чужбина и веднъж в бг.Сега с тая криза сигурна ми е само почивката в бг и съм наистина напълно доволна от Сол Несебър (макар и отчитайки тез минуси горе)и пак ще сме там.

Общи условия

Активация на акаунт