независимост и лично пространство на семейството

  • 5 381
  • 97
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 884
Просто и вземи ключа и така ще се лишиш и от намесата и. Това обаче не решава проблема със съпруга ти, който според мен е основен.

И как си го представяи гова просто взимане на ключ?
Ами според мен не е необходима изключителна фантазия, за да си го представи човек Rolling Eyes.

# 61
  • у дома...
  • Мнения: 3 101
Просто и вземи ключа и така ще се лишиш и от намесата и. Това обаче не решава проблема със съпруга ти, който според мен е основен.

И как си го представяи гова просто взимане на ключ?
Ами според мен не е необходима изключителна фантазия, за да си го представи човек Rolling Eyes.
- насила - бой, бой, докато го даде или? Много е лесно да се каже вземи и ключа...

# 62
  • Мнения: 884
Просто и вземи ключа и така ще се лишиш и от намесата и. Това обаче не решава проблема със съпруга ти, който според мен е основен.

И как си го представяи гова просто взимане на ключ?
Ами според мен не е необходима изключителна фантазия, за да си го представи човек Rolling Eyes.
- насила - бой, бой, докато го даде или? Много е лесно да се каже вземи и ключа...
Да, явно е по-лесно да се изтипосва някой по форумите.Меслех, че за "говорене" ставаше дума.

# 63
  • Мнения: 2
Аз пък искам да попитам за сметките, която свекървата понякога плаща-какво има да си говорите и обсъждате с нея-ако имате желание-отивате преди нея и плащате.
 Сега с риск да ме оплюете, но може би говорим за различен тип свекърви /моята явно е от по-разбраните/-мечтая си, когато се прибера от работа, взела вече бебето от ясла /а петокласникът ме чака с недописано домашно/, да си видя прането изпрано , че и изгладено, свекървата да се е сетила да влезе, докато няма никой и да изчисти и подреди играчките например...но не ми се е случвало. Тя и майка ми имат ключ, защото съпругът ми често пътува и аз оставам сама, а съм страхлива, пък и не искам да звънят на звънеца и да будят бебето. Покани не отправям, който има време и желание винаги е добре дошъл. Рядко идват вече, или ако е често за момента-за по-набързо.Напоследък съм доста изморена, искам да имам подръка някоя досадно-грижовна-често идваща свекърва или майка. Дано сте ме разбрали. Това искам аз,какво иска авторката -разбрах, но не съм съгласна с всичко. Толкова забележки имаш, но на шетането реагираш спокойно, само ако може да не я забелязваш като се мотае вкъщи.Просто и вземи ключа и така ще се лишиш и от намесата и. Това обаче не решава проблема със съпруга ти, който според мен е основен.

За сметките - тя настоява да бъде организацията, каквато е в момента. До сега се мислеше и търсеше мекият вариант, без да бъде обидена и засегната да и се обяснят нещата. А поставянето пред свършен факт еднократно не мисля, че е решение на въпроса. Следващия път ще се надпреварваме кой ще успее пръв да плати ли??? Идеите с плащането по банков път са добри, защото чисто и просто ще обясним, че всички сметки сме решили така да плащаме и няма да има смисъл от досегашната организация. Ще видим, ще бъде ли успешен този ход.

По отношение на шетането - именно шетането е онова, на което не реагирам спокойно и което ме изкарва извън релси. Защото многократно и е казвано и показвано, че искаме да се оправяме с него сами. Казала съм и, че ако имам нужда от помощ, ще я помоля за такава...и за това, когато ме няма шета вкъщи сякаш това е заветната и мечта. А с това, че в първия си постинг, писах, че е приятно да ти е чисто и сготвено като се прибереш, исках да кажа, че оценявам онова, което прави, че разбирам защо го прави. Може би не си прочела всичко, изписано от мен в тази тема. Никъде не съм писала, че искам да ми готви, чисти, шета и нарежда. Напротив. НЕ ИСКАМ.

Взимането на ключът няма да коментирам. Това не е вариант за мен. Винаги може да дойде и ако щеш да си отключи с ключа, но да е звъннала една жица половин час преди това, че ще идва.  Нямам нищо против да влиза вкъщи, когато ни няма, но да не прави неща, които знае, че не искам да прави. Да ни уважава личното пространство.

Права си, че има проблем и с мъжа ми, с това, че не успява да държи твърда позиция по всички въпроси пред майка си. И това е така отдавна. Съгласен е с мен по повечето въпроси, но...търсим мекият и щадящ нея вариант да поднесем нещата...


А по отношение на твоята свекърва. Не се знае от разбраните ли е или не е. Мен ме съветват да говоря с жената и да обявя гласно какво искам и какво не. А ти направила ли си го? Казала ли си на свекърва си, че имаш нужда от нейната помощ?

# 64
  • Мнения: 884
Права си, не съм и казала, за това и не пускам тема , че имам проблем със свекърва си, за това , че изобщо не ми помага, просто защото аз проблем нямам.
 Не разбирам защо искаш съвети, след като за всички предложения намираш готов отговор, и не са приемливи за теб. Търсиш лекия и безболезнен начин да си осигуриш лично пространство-от това, което си написала разбирам, че вече си пробвала това, но то не работи!
 Тонът ти е малко рязък-ако съм те засегнала с нещо-извинявай!

# 65
  • Мнения: 2
Аз съм казвала на моята. И имам проблем. И да, опитвала съм това онова. И действа, но не напълно. За това и се изтипосвам по форумите...Не ми е любимо занимание. Темата пуснах, за да сондирам мнение, да прочета и други гледни точки. Защото вече доста време си блъскам главата, как да се справя с нещата. Може пък някакъв вариант да съм пропуснала...Всеки съвет за мен е един такъв вариант. Дали този вариант ще действа при мен или не, дали е подходящ за моята лична ситуация, гледна точка и тн. мисля би трябвало аз най добре да преценя. Едва ли някой може на 100 процента да си представи как точно би се чувствал на мое място. Просто защото е друг човек и живее друг живот. Точно поради това, когато някой ми дава съвет, аз го изкоментирвам от моята гледна точка. Не искам да обиждам никого. 

За тонът. Не знам. Виртуално понякога тонът звучи различно от реалното. Но, може и да съм била по рязка, за това извини ме ти.

# 66
  • Мнения: 884
Нямам предвид моята гледна точка, просто ми направи впечатление ,че отхвърляш предложенията. Успех все пак!

# 67
  • София
  • Мнения: 1 282
......Много е лесно да се каже вземи и ключа...
Сигурно е по-лесно да лицемерничиш с много близки отношения (наречено тук от някой "компромис") със свекърва си, а всъщност да искаш да я разкараш  Laughing

# 68
  • Мнения: 2
TIHA VODA, Ето тези не съм отхвърлила и мисля да опитам с тях:

- открит, директен разговор с мъжа ми и с нея
- заплащане на сметките по банков път или Е-pay
Даже и това не съм отхвърлила и искрено ме развесели:
- намиране на гадже на свекърва ми  Laughing

Благодаря за пожеланието!

# 69
  • Мнения: 2
Обаче ние чуваме твоята версия. За да сме обективни трябва да споменем, че може свекърва ти просто да е грижовен човек и да прекалява. Може да не се усеща. Може би трявба да изясните нещата. Разбира се първо с мъжът и, а после и тримата.

Точно такава е! Грижовна, даже твърде грижовна. И точно това прави задачата трудна за решаване. Защото тя действително прави всичко за нас и за да ни е в помощ.

# 70
  • Мнения: 2
Благодаря на всички за мненията и съветите!  bouquet

За мен темата е приключена. Прочетох достатъчно. Сега отивам да се опитам да сложа ред първо в мислите си, после в отношенията си с околните.

Желая ви успех!!! Simple Smile

# 71
  • Мнения: 2 977
Според мен жената иска  да живее "вашия живот" newsm78

# 72
  • София
  • Мнения: 13 230
Обаче ние чуваме твоята версия. За да сме обективни трябва да споменем, че може свекърва ти просто да е грижовен човек и да прекалява. Може да не се усеща. Може би трявба да изясните нещата. Разбира се първо с мъжът и, а после и тримата.

Точно такава е! Грижовна, даже твърде грижовна. И точно това прави задачата трудна за решаване. Защото тя действително прави всичко за нас и за да ни е в помощ.

Уфф, в такъв случай ще ти е трудно. А можеш ли да насочиш тази нейна енергия да се грижи за вас в друга посока  Wink или по-скоро в посока, която на теб е угодно. Един вид да й даваш задачки. Помогни ми за едикаквоси... така и тя ще е доволна, и ти. Е, разбира се човек трудно излиза от същността си, така че ще трябва да си затвориш очите за някои работи, стига да спре да прави по-фрапиращите. Предполагам, че тя не е глупава жена и можете да се разберете. Със сигурност и тя донякъде усеща нещата. Ако пък не ги усеща гговорете с нея, ама не само ти. Нека и мъжът ти се включи. Това, обаче предполага първо разговор с него насаме и спокойно  Wink
Успех! Grinning

# 73
  • Мнения: 2
Не знам дали мога.  Simple Smile За целта е необходимо да преодолея собствените си резерви и страхове, че ако я помоля за едно нещо, непременно ще направи 10 други Crazy

Трябва да опитам. Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 13 230
Не знам дали мога.  Simple Smile За целта е необходимо да преодолея собствените си резерви и страхове, че ако я помоля за едно нещо, непременно ще направи 10 други Crazy

Трябва да опитам. Simple Smile

Ооо, опитай непременно, ама покрай едното й дай и 10 други, да ти е мирна главата. А иначе наистина и ти трябва да преодолееш раздразнението си. Погледни от положителната страна нещата и ще ти стане по-лесно  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт