на 3,5 месеца-по колко пюре да давам

  • 4 861
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8
аз и не мисля ,че двете неща имат нещо общо,но и не мисля,че не съм го захранила правилно.и аз започнах с по 2-4 лъжички не съм знаела,че му е рано защото със всички приятелки,които имат деца съм говорила и те са започнали горе долу на тази възраст.
Правилното захранване няма нищо общо с кърменето.Съвсем приятелски те съветвам да прочетеш малко информация от библиотеката на този подфорум.

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 22:22 от ge4e

# 16
  • Мнения: 4 434
Е ти вече си го захранила,поне не бързай заместването на едно хренене.

# 17
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Можеш преспокойно просто да спреш до тук. И да започнеш отново с предлагането на твърда храна когато стане на 5-6 месеца. Това е по-добрия вариант и не мисля, че ще му навреди.
И сега не ми казвай, че си е свикнало детето и му е вкусно! Това не минава!  Wink

# 18
  • Мнения: 146
Тук сме да си помагаме а не да се нападаме.Всеки си има глава на раменети и си преценява кое е най добро за детето му!   Naughty А за темата са ти казала ли по колко и как да даваш.  Peace

# 19
  • Мнения: 3 993
И после да чакаме следващата тема"Алергично или злоядо ми е детето,защо така"
Това е култово!   thumbsup
По-добре казано не бих могла да измисля!  Peace

# 20
  • Мнения: 1 512
Стореното - сторено,но изчакай със заместване на млечно хранене.

# 21
  • Мнения: 770
Малко остро нападнахте момичето, но това си е нормално!Всеки си има мнение по въпроса и това, че е различно от друго не значи, че не е правилно!Трябва да се уважаваме и да си помагаме, каквато е целта на форума!
Така аз съм пълен неутрал, относно режими, захранвания, проходилки и т.н. по всички спорни теми!Конкретно в случая за захранването - не приемам за нормално захранване на месец със сокчета и захранване след 6,5-7месеца!Прави ми впечатление (от приателки), че който не се интерисува от дпълнителна литература си захранва както педи каже, след 3ти месец!
Захранила си добре, но както вече са те посъветвали не бързай да заместваш хранене!Бебчетата си покриват главно нуждите с мляко, което трябва да бъде около 650-950мл на ден!Води се по-това и гледай да осигуряваш поне минимума!Това може да правиш като добавяш мляко към пюренцето, или да правиш кашичката с АМ/кърма - като я въведеш и т.н.

# 22
  • Мнения: 2 447
И после да чакаме следващата тема"Алергично или злоядо ми е детето,защо така"
Това е култово!   thumbsup
По-добре казано не бих могла да измисля!  Peace
Аз пък не го намирам за много култово!Нито ми алергично,нито ми е злоядо детето!
Каква е гаранцията, че като е захранен по-късно няма да е алергичен или злояд като знам доста случаи на такива деца,захранени доста късно???
Нека не се нападаме!

# 23
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
adi_v4,не е късно да стане.Не ти го пожелавам естествено.
Не нападам никой,но останах с впечатлението,че потребителката пуснала темата не е запозната с препоръките на СЗО.Затова я посъветвах да прочете малко,а след това тя САМА да избере как да продължи.

# 24
  • Мнения: 2 447
Разбира се,че не е късно!Но също така не е изключено и дете,което захранено късно,пак да е злоядо или алергично  нали??В крайна сметка никой не е застрахован!Не ме разбирай погрешно не се заяждам! Hug

# 25
  • Мнения: 8
Благодаря много за съветите!Сега,обаче съм съвсем объркана,но наистина най добре да не замествам още хранене.За сега не съм имала никакви проблеми с малкия,нито колики е имал,нито е злояд и се надявам да не става!

# 26
  • Мнения: 529
Добре си решила да не заместваш хранене още.Не гледай другите майки по градинките,прочети библиотеката там има много полезна информация.

# 27
  • Мнения: 681
Когато прецениш да захранваш си вземи от малките бурканчета с пюре.Започни с няколко лъжички и постепенно увеличавай  Hug

# 28
  • Мнения: 47
Не мога да разбера защо някои са толкова груби - момичето зададе въпрос, но понеже това, което е направила не съвпада с вашето мнение, се нахвърлихте толкова яростно. Направила е това, което и е казала педиатърката. Кое ви дава право да оспорвате лекарската преценка-купищата прочетени книги ли. По колко деца изгледахте и на колко години са вече та давате толкова компетентни мнения и чак осъждате. Голямаат ми дъщеря е на 10 и е захранена рано - тогава беше - след 2-я месец сок от морков и ябълка, след 3-я плодово пюре, след 4 -я зеленчуково, след 5-я местно и след 6-я -детска кухня. Ами трябва да ви кажач, че детето нито е злоядо, нито съм имала проблеми с колики или каквото и да било.
Ако нямате желание да отговаряте на въпроса, просто не се заяждайте и толкова ожесточено да налагате виждането си. Не искам да се заяждам с никой-просто всеки има право на мнение, а това че то не съвпада с вашето, не означава, че е грешно

Общи условия

Активация на акаунт