Сълзи едното оченце

  • 4 247
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Алек имаше подобен "проблем" като бе на 3-4 м .Единственото което ме посъветва педиатърката е да поддържам оченцето чисто и да го промивам с марличка преварена вода само това , нищо повече !!! След време всичко отшумя  Peace

# 16
  • Мнения: 117
След снощното почистване бебчо спинка спокойно и днес беше малко по-добре.
Капнах ме и кърма.Ще видим резултата.
Но наистина трябва редовно почистване.

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 17:17 от tinita77

# 17
  • Мнения: 292
Имах подобен проблем с дъщеря ми.Едното и оченце отделяше жълтеникав секрет,понякога ако спи и залепваше,но след като го почистех с тампонче напоено с преварена вода се оправяше.Ходих при педиатърката и тя каза,че няма нищо претиснително и че е нормално.Препоръча,при друг подобен случай да и капвам по една капка физиологичен разтвор в очето.Е от тогава не ни се е налагало.Мина от самосебе си.
За да си по-спокойна потърси още едно лекарско мнение!  Hug

И моята принцеса беше със същия проблем и физиологичният разтвор беше единственото което ни помогна.

# 18
  • Мнения: 1 558
Моят син беше на 20 дена,когато му се появи  жълтеникав секрет от едното оченце.Педиатъра каза,че сигурно е запушено каналче.Впоследствие се прехвърли и на другото око и ходихме на детски очен лекар.Правихме изследвания,изписаха ни някакви силни капки(за деца над 1г)и след 2 седмици се оправи.Искрено се надявам да не се налага да минавате през всичко това Peace

# 19
  • Мнения: 3 929
Мисля, че е достатъчно да промиваш оченцето с отвара от лайка 3 пъти дневно, като всеки път приготвяш нова. Също можеш да го промиваш с физиологичен разтвор. Потапяш памуче в отварата или физиологичния разтвор и измиваш оченцето отвън.

# 20
  • Мнения: 227
Имах подобен проблем с дъщеря ми.Едното и оченце отделяше жълтеникав секрет,понякога ако спи и залепваше,но след като го почистех с тампонче напоено с преварена вода се оправяше.Ходих при педиатърката и тя каза,че няма нищо претиснително и че е нормално.Препоръча,при друг подобен случай да и капвам по една капка физиологичен разтвор в очето.Е от тогава не ни се е налагало.Мина от самосебе си.
За да си по-спокойна потърси още едно лекарско мнение!  Hug

Да.. и на нас ни се случи веднъж...взех физиологичен разтвор..и капех капки...за два дена се оправи.  По-късно като проходи и си търка очите пак има вероятност да се замърсят, така 4е за всеки случей винаги имам под ръка такъв разтвор....  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 325
По добре да отидете на очен лекар. Много често възпаленията на очетата стават хронични.

# 22
  • Мнения: 117
Да личната докторка тези дни ще ни даде направление за очен.
Ще отидем да видем какво ще ни каже и той.
Продължаваме да почистваме с разтвор.

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 17:18 от tinita77

# 23
  • Мнения: 668
И ние бяхме така правих масажче, и му капех "сребърна вода" убива бактериите. На мен личната ми каза да не капя кърма защото е сладичка и бактериите се хранят с нея. Лайката е хубава, но задължително да е в пакетче за да не попадне част от билката на марлята и от там в очето. Ще се оправите  Peace

# 24
  • Мнения: 681
Не се притеснявай миличка и моята дъщеря беше така.Капехме капчици,почествах с тампонче напоено с лайка и правих масажчета.Оправи се,но 2-3 пъти ставаше така,даже и очето и секретираше.Но се оправи,израстна го.Много бебчета имат частично запушени слъзни каналчета,повечето си се оправят с малко копки,масаж и почистваане,така,че няма страшно  Peace

# 25
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Има много време да се оправи детенцето ти Peace Ние имахме много проблеми и с 2те очи .И 2те сълзяха много и излизаше секрет.Колкото повече растеше дъщеря ми,толкова повече се влошаваха нещата.Мазахме с какво ли не,капехме какво ли не,масажи и т.н.Направихме 1вото сондиране на 9 месеца,но за съжаление се оправи само 1то око.След 3 месеца направихме 2ро сондиране и всичко приключи  Peace Успех и дано мине от самосебе си!

# 26
  • Мнения: 468
И нашите оченца сълзяха в болницата, чак ми се накараха, че съм заразила бебо, аз им казвам, че така беше и с баткото с едното оче докато не го сондираха на 6-м, ама кой ти слуша. Сега слагаме капки Тобрекс и е много по-добре, не е отминало напълно, но ще видим, ако не мине, пак ще има сонда. Не е приятно, но какво да се прави. Стикаме ти палци.

# 27
  • Мнения: 165
Ние също имахме големи проблеми и с 2те очички,  сълзяха и излизаше гноен секрет. Мазахме с какво ли не,капехме какво ли не,масажи, но очната не ни пусна изследване на секрета и капките Тобрадекс, които капахме впоследствие се оказа, че изобщо не действат на микроба. Направихме 1вото сондиране по спешност, когато беше на 20 дни, оченцето й се беше подуло колкото билярдна топка, но за съжаление се оправи само 1то око. На 6 месеца направихме 2ро сондиране в частна клиника и всичко се оправи, лошото беше само, че и двата пъти й слагаха пълна упойка, но самата манипулация е лека и бърза. Дано да мине от самосебе си и не ви се наложи сондиране, но за всеки случай, настоявайте да се изследва секрета, ако се появи такъв!

# 28
  • София
  • Мнения: 1 139
И моят бебо имаше този пролем.Промивах с разтвор на лайка,няколко пъти съм капвала и кърма.Редовно правех масажчета и един ден просто спря да сълзи.Но целия процес доста се проточи във времето.

Общи условия

Активация на акаунт