Майчинство и детски за близнаци - 2

  • 26 142
  • 401
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 34
Между другото детските ги преведоха на десети!

# 16
  • Мнения: 60

  Не разбирам  newsm78,да не би да имаш в предвид майчинството или детските,обикновенно тях превеждат между 15-20 число.
Имам предвид детските. Да! Grinning

# 17
  • Мнения: 60
Между другото детските ги преведоха на десети!
Аз за януари месец все още не съм получила нищо. Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 1 844
Днес отидох да подам заявление и аз в Лозенец. Като видя за какво става дума, жената възкликна "Ама вие майките полудяхте" Явно вече прави впечатление. Приеха ми го, въпреки че в началото не искаше, защото всеки момент чакали да получат формулярите и трябвало пак да ходя. На въпроса ми какви формуляри, тя каза за да ви изплатят сумите наведнъж  Shocked Дано не съм права, ама май вече е предрешено  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 4 306
Момичета, има ли някоя мама, която я хваща 410 дни платено майчинство, заварен случай да са й платили майчинството за януари цялото?
На мен 315 те дни ми изтекоха на 7 януари и са ми платили само за няколко дни. Подала съм всичко, което трябва, но не знам дали счетката е задвижила нещата.

# 20
  • София
  • Мнения: 803
tanini,liddi браво на вас  smile3501 разбили сте ги  Peace
Това ме навежда на мисъл , че ще има реакция от министерството, каква обаче .... ще видим
Обръщам се към всички мами 2007, да продължават със входирането на Заявленията , искрено се надявам да се разминем само... Laughing Wink с нов правилник и изплатени на куп пари  Peace

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 18:59 от pitia

# 21
  • Мнения: 119
От Варна съм и този месец нито майчинство, нито детски са ми превели. Сега на 21.02. ми изтичат 410 дни.

# 22
  • Мнения: 4
И аз се записвам да следя темата.Днес ходих до социалните  в Бургас и оттам ми дадоха да попълня молба-декларация(за детски),защото нямали формуляри още.

# 23
Момичета, има ли някоя мама, която я хваща 410 дни платено майчинство, заварен случай да са й платили майчинството за януари цялото?
На мен 315 те дни ми изтекоха на 7 януари и са ми платили само за няколко дни. Подала съм всичко, което трябва, но не знам дали счетката е задвижила нещата.
Моите бебета са на 7 месеца и на 13.02 ми преведоха 105лв детски  





# 24
Майчинството също ми го преведоха за януари,на 03.02

# 25
  • Мнения: 55

  Това, което искат да приемат сега е следното:

Майките на близнаци, независимо дали са осигурени или не, ще получават помощ за отглеждане на близнаци не от 1г до 2г. на детето, а от раждането до навършването на 1 година, като ще получават помощта ЕДНОКРАТНО.
Тоест вместо всеки месец да взимат по 100 лв на близнак, ще взимат едноратно при раждането 1200лв на близнак.
Това е различна помощ от еднократната помощ при раждане и си е само за близнаци.

Лошото е, че закона ще влезе в сила със задна дата от 1.01.2009г и съответно всички, на които децата им са между 1 година и 2 година и са разчитали тази година да вземат помощи просто няма да ги получат .





Привет,  това значи ли, че след като моите деца са на 7 м. трябва да взема още 1200 лв. остатък?

# 26
  • Мнения: 154
Момичета, има ли някоя мама, която я хваща 410 дни платено майчинство, заварен случай да са й платили майчинството за януари цялото?
На мен 315 те дни ми изтекоха на 7 януари и са ми платили само за няколко дни. Подала съм всичко, което трябва, но не знам дали счетката е задвижила нещата.
Вера,на мен ми преведоха цялото майчинство за януари на 10.02 Сигурно в Нои пак са се объркали,сега докато влязат в час.Предполагаме че ще ти го изплатят,но със закъснение.

# 27
# 28
Аз съм от Велико Търново, но ще участвам с каквото мога.

# 29
  • Мнения: 139
Момичета, има ли някоя мама, която я хваща 410 дни платено майчинство, заварен случай да са й платили майчинството за януари цялото?
На мен 315 те дни ми изтекоха на 7 януари и са ми платили само за няколко дни. Подала съм всичко, което трябва, но не знам дали счетката е задвижила нещата.

Вера децата ни са на една и съща възраст доло- горе на мен също ми преведоха за януари малко пари. Обаждах се в НОИ и мй казаха че другите пари ще ги прибавят към февруарските. Така че няма страшно.
Само едно не мога да разбера още ние ще трябвали да подаваме някаква декларация.
Полагат ли ни се някакви пари? Просто не можеш да разбереш какво става в тази държава.

Общи условия

Активация на акаунт