Майчинство и детски за близнаци - 2

  • 26 175
  • 401
  •   1
Отговори
# 345
estrella разгледай форума назад, прочети писмото на Марио от 19 странина на този форум и ще разбереш защо ... jazzy с кое не си съгласна и какви доводи имаш. Незнаем къде какво си писала. Ще споделиш ли с нас?

# 346
  • Мнения: 126
прочетете днешния 24 часа, това е моят скромен принос към каузата Peace Peace Peace

# 347
 Записваме се и ние Ваня Димитрова - майка на близнаци Калоян Крумов Бусаров и Крум Крумов Бусаров - родени на 10.09.2008 г.  newsm10

# 348
  • Мнения: 415
jazzy с кое не си съгласна и какви доводи имаш. Незнаем къде какво си писала. Ще споделиш ли с нас?

Доводите ми са:
1. За бъдещите близнашки (мулти Grinning)мами новият законопроект е по-изгоден.
2. За майките, на които се налага да се върнат на работа също новият законопроект е по-изгоден.
3. За майките, които ще пуснат децата си на ясла, също.

Не ме разбирайте погрешно, знам много добре защо протестирате и Ви разбирам. Но си мисля, че е много по-добре да се бориме за включването на ощетените към новият законопроект, а не за отмяната му.

# 349
Браво zoivka!! Бях започнала да губя надежда, че някои ще ни чуе! Сега може и да ни вземат предвид! Трябва да продължим да шумим по медиите! Значи са отворени за предложения. Ами дайте да им предложим писмено, ако вече някои не го е направил... Кой събира имената на мултимамите? newsm78

# 350
jazzybaby само информативно:
С 1) не съм съгласна - но това си е мое лично мнение и мога да кажа и защо: Много просто - когато близнетата (дай Боже и повече) се родят, мамите получават еднократни помощи в размер на 1200 лв. за 2009 г. ако не се лъжа (за 2008 г. бяха 800 лв., за 2007 г. - 400 лв.), детски 105 лв. всеки месец и 90 % от БРЗ всеки месец до навършване на 1 г. на децата(2009 г., за 2008 г. беше до навършване на 9 мес., а още преди това и до навършване на 6 месеца). Не казвам, че е много, но си е различно от 240 лв.
С 2) и 3) не съм съгласна, защото нямат логика. С началния си законопроект, изрично се обявява, че тези помощи се полагат на близнаци на възнаст от 0-2 години. Всеки месец. Безусловно. Няма значение дали са на детска, или родителите на работа. Може би има само значение дали мамите са по програмата в защита на майчинството, но и в това не съм убедена, че е така.
Аз така и не разбрах защо държавата е склонна да дава 300 лв. на детегладачка да ми гледа децата, а на собствената им майка и се полагат 240 лв. за това, но това е др. тема...     

# 351
  • Мнения: 183
Доводите ми са:
1. За бъдещите близнашки (мулти Grinning)мами новият законопроект е по-изгоден.
Да, до първата година и после право надолу. Да важно е да получиш подкрепа (та било накуп или разпределена по месеци), но тя трябва да дойде навреме.
2. За майките, на които се налага да се върнат на работа също новият законопроект е по-изгоден.
да онези, които могат да си позволят да се върнат на работа ще загубят половината от тези пари. А ти пробвала ли си да намериш гледачка да 2 пеленачета и знаеш ли колко струва?
3. За майките, които ще пуснат децата си на ясла, също.
Вашата ясла под носа ти ли е щото при нас най-близката ясла е на 5км, а в 15-годишния ми трудов стаж по-рано от 17,30ч. не съм си тръгвала. И въпросът е не как ще отидат на ясла, а кой ще поеме риска да ги вземе, предвид това че трудно ходят, няма достъпна обществена среда и въобще си е голямо приключение придвижването. А като започнат да боледуват едно през друго пак опираме до бавачка щото няма работодатели благосклонни към безкрайните болнични.

# 352
  • Мнения: 541
Нека и аз да се запиша, казвам се Мариана Георгиева с близнаци Явор Петров Георгиев и Александра Петрова Георгиева родени на 28.11.2007г.

# 353
  • София
  • Мнения: 803
zoivka страшна си  Hug Hug Hug

# 354
  • София
  • Мнения: 1 849
Добавете ни и нас: Таня Николова Илиева с близнаци Кристиян Александров Величков и Ясен Асександров Величков, родени на 27.09.2007

Узи, zoivka, браво на вас! smile3501

http://www.24chasa.bg/Default.asp?statid=123256&rubr=0&i … id=03&iy=2009

# 355
  • Мнения: 34
ПОЗДРАВЛЕНИЯ СТРАХОТНИ СТЕ smile3501 newsm10!Ако се наложе да се събирате за протест или нещо такова пишете и този път ще направиме всичко възможно да доидем!

# 356
  • Сандански
  • Мнения: 5
Запишете  ни  и нас Румяна Христова Кацарска.Близнаците са Христо Бориславов Кацарски и Весела Бориславова Кацарска -родени на 09.01.2008г.

# 357
И аз се присъединявам към мнението на останалите -  да го направиме общо .
mdraganov нали няма да те затрудни да го редактираш вече като ние Laughing Laughing Laughing


А оттук отварям списъка с имената :
Петя Йоцова Цветкова-Иванова  - майка на близнаците
Кубрат Боянов Иванов и Тервел Боянов Иванов родени на 07.12.2007г

Даниела Методиева Вълкова-майка на близнаци                                                                      Николай Бойжидар Вълков и Моника Бойидар Вълкова родени на 04.12.2007г

# 358
  • Мнения: 359
аз също подкрепям jazzybaby!  Не защото тепърва ще раждам и ми е по-добре да взема парите сега накуп. Няма и да ги откажа, но теи пари са нищожно малко за нашето семейство.

Предпочитам ги през първата година, защото: тогава ще си купя количка близо 2000 лв, детска стая, кошчета за кола, и всичко необходимо за новородените. За мен  сега са големите разходи.

Някой беше сметнал "детски на месец 105лв", 90% от заплатата ...от осигурителния доход го наричам аз, защото като кажат заплатата не е коректно....
Та исках да кажа, че след 1вата година, колкото и да ми се иска, ще си ползвам и натрупания платен отпуск, някой друг болничен...и ще се върна на работа. Не, защото няма да искам да съм при децата, ами защото е такъв живота. В САЩ се връщат 12 седмици след раждането. Тук сме в Рая, ако трябва да сравним условията.

За мен е все тая как ще го приемат закона, няма да ме огреят тези 2400лв, при условие че ипотечния ми кредит на месец е повече дори.

Това което е дразнещото, е че приемат едно, а после се опитват да го изменят ! Ето за това не ми е все тая, но те идват избори!

# 359
  • Мнения: 415
tommy__, за съжаление, мисля че парите са само за майките, които не се връщат на работа. Със сигурност ги губиш, ако се възползваш от програмата "асистент на близнаци" (и аз не разбирам защо е по-хубаво някой друг да отглежда децата ми, ама това е друга дълга тема). А по новият законопроект ги взимаш при всички положения.
Не мога да разбера как може някой да предпочете да взима парите на порции и със закъснение, вместо по-рано и на куп. Замислете се, най-малкото, внесете ги на влог и си ги изтеглете с лихвите през втората година, ако тогава ще са ви нужни повече.

mamaV007,  на някои майки им се НАЛАГА да се върнат на работа. И проблемите с детегледачки и ясли са валидни в пълната си сила за тях. И защо според теб тези майки трябва да загубят половината от парите? Според новия закон и те ще ги получат. 

Пак казвам, основният ми довод е, че за бъдещите майки, новият закон е по-добър. За всички бъдещи майки на близнаци и такива, родили вече през 2009. Затова съм твърдо убедена, че по-добрата стратегия е да се акцентира върху проблемът на ощетените, тези които вече трябваше да взимат помощите. Не да се атакува нещо добро.


Общи условия

Активация на акаунт