Настъргана ябълка

  • 2 715
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 149
Започнах да давам пресни плодове на 6 месеца. Започнах с ябълка, не е имало проблем.
Да и аз,с единствената разлика,че малката не я хареса и я смесвах с други плодове,с банан и круша Peace

# 16
  • Мнения: 405
Сурови плодове вече може да даваш спокойно. Ябълка чиста не харесва мойта, затова я предлагам пасирана в комбинация с други плодове.

# 17
  • панагюрище
  • Мнения: 179
Дадох пресни плодове в 9 месец. Първо банан намачкан с вилица и след това пасирана ябълка. Не е имало проблем досега.

# 18
  • Мнения: 150
Давам точно от 7-ия месец настъргани плодове, никога не съм забелязвала нещо подобно в акото. Shocked Защо не питаш педиатъра си? Simple Smile
Иначе и аз стържа на най-ситното ренде, става като пюре. Ако се притесняваш да не е едро, можеш да добавиш малко банан и да го пасираш.
Peace

# 19
  • Мнения: 2 960
Може би му е раничко-ние започнахме към 8-9 месец! Hug
и аз дадох тогава на малкия за първи път Peace

# 20
  • Мнения: 31 183
Без проблем могат да се дават някои сурови настъргани плодове след 6 месец.

# 21
  • Мнения: 48
Сурови плодове дадох някъде към 7-8 месец, само че ги пасирах. Любимото и беше пасиран банан с авокадо.

# 22
  • Мнения: 3 034
настъргана ябълка дадох някъде на 9 месеца, доколкото си спомням. нормално е не всичко да е каша при изхождането.

# 23
  • Мнения: 107
След осмия месец пробвахме много ни хареса.Не съм забелязала промяна в акото.

# 24
  • Мнения: 1 080
Все още я пасирам ябълката. Много рядко я дава само настъргана и то на най малкото рендде - да стане като каша.

# 25
  • Мнения: 469
Преди годинката не искаше да яде сурови настъргани плодове освен банан. Сега вече яде и ябълка сутрин смесена с малко пюре или йогурт.

# 26
  • Мнения: 14 489
Сурови пасирани плодове се дават след 6 навьршени месеца.


според мен пък след 8-мия. след 6-тия тепърва трябва да започваш да захранваш и пресния плод е меко казано агресивен вид храна.
настъргана ябълка преди 1 г. е прекалено рано. най-малкото, защото детето може да се задави. давала съм пасиран банан, но ми се стори, че разхлабва дъщеря ми повечко и спрях; като навърши 10 месеца пак ще пробвам

# 27
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
По-ситно я стържи.

# 28
  • Мнения: 2 374
Никога не съм давала настъргани плодове.
Настържи я на по-ситното на рендето или я пасирай.

# 29
  • Временно
  • Мнения: 788
Сурова настъргана ябълка съм добавяла 2 пъти само към кашата й.
Иначе я варя във вода или на пара и я смесвам с банан(него винаги съм го давала суров) и овесени ядки или грис.

Общи условия

Активация на акаунт