Не е ли излишен разход "Зеленото училище"?

  • 10 104
  • 135
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Именно де, като са деца да не би точно техните интереси да са преден план?
Иначе на всеки е ясно- хубаво е децата да ходят на екскурзии. Кофти е когато това е задължително и е обвързано с непосилна за всяко едно семейство сума.

# 16
  • Мнения: 183
Именно де, като са деца да не би точно техните интереси да са преден план?
Иначе на всеки е ясно- хубаво е децата да ходят на екскурзии. Кофти е когато това е задължително и е обвързано с непосилна за всяко едно семейство сума.

Точно за това и на мен не ми харесва, ама никак  Peace Peace

# 17
  • Мнения: 8 999
Къде е задължително, бе хора??!! В нашето училище е по желание. Ако искаш и можеш - пращаш детето си, ако не ти е по джоба, си го държиш вкъщи.
А вие, ако решите да заведете децата си за няколко дни извън града, в бордей ли ще се настаните? Или смятате, че ще ви излезе по-евтино от 250 лв. на човек пътят, спането и яденето?
И съвсем нормално е учителките да взимат процент от фирмите. Та на тях кой им плаща допълнително за отглеждането на 20 деца и денонощната грижа? Вие, ако сте учител, бихте ли поели такава отговорност безплатно?
Аз лично не бих. А също и няма как да заведа детето си за тази цена, дори и на квартира и да го изхраня по ресторанти. Затова за мен този вариант е добър. Дори е евтин.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 861
Струва ми се, че не можем да говорим за „Зелено училище” по принцип. Много зависи как е организирано. При нас „зелените училища” винаги са били „тематични” – или са били свързани с посещение на места с историческо значение или с някаква друга тема, свързана с материала по „Човекът и природата”. И никога не са били задължителни. Винаги съм пускала детето си с удоволствие, колкото и голяма да ми се вижда сумата. Все пак, колкото и да ми се иска, нямам възможност да заведа децата си навсякъде, където си заслужава. Пък и освен природа, чист въздух и т.н. мисля, че е от полза за децата да общуват помежду си и извън училище.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Това си е чиста екскурзия. Само дето офертите им много шарени, че да се омагьосат нещата. Това, което ме притеснява е, че първо, могат да забият децата в най-кофти стаи, да им сервират кофти храна и изобщо отношението да е кофти просто, защото възрастните в БГ никога не са имали особено добро отношение към децата в ролята на клиенти. Единственото, заради което може би си заслужава е децата да се почувстват по-самостоятелни и отговорни за себе си.

# 20
  • Мнения: 183
Къде е задължително, бе хора??!! В нашето училище е по желание. Ако искаш и можеш - пращаш детето си, ако не ти е по джоба, си го държиш вкъщи.
А вие, ако решите да заведете децата си за няколко дни извън града, в бордей ли ще се настаните? Или смятате, че ще ви излезе по-евтино от 250 лв. на човек пътят, спането и яденето?
И съвсем нормално е учителките да взимат процент от фирмите. Та на тях кой им плаща допълнително за отглеждането на 20 деца и денонощната грижа? Вие, ако сте учител, бихте ли поели такава отговорност безплатно?
Аз лично не бих. А също и няма как да заведа детето си за тази цена, дори и на квартира и да го изхраня по ресторанти. Затова за мен този вариант е добър. Дори е евтин.
Задължава те съвестта,защото от 22 деца като отидат 19 какво трябва да направиш освен да го запишеш за там  Peace
На почивка ли са тръгнали или на "училище" newsm78  ето в това е смисъла
Значи за да ги заведа за един уикенд извън града трябва да си приготвя 1000лв така ли  newsm78  Laughing
Ами незнам колко е евтин при положение,че един хотел  предлага за ОК-18лв на дете 22лв на възрастен -3 звезди за възрастен  Laughing

# 21
  • Мнения: 2 716
Нали 175 за 4 дни? Защо станаха внезапно 250?
Не е чак толкова скъпо. Включва храна и хотел.
И се случва само на начален курс. Винаги можеш да си заведеш детето на село при баба без пари.
Зависи от джоба де.

# 22
  • Мнения: 24 467
Като бъде оповестено, че няма да има учебни занятия, защото 90% отиват там, остава неразрешен въпросът какво правим с останалите 10 %, това е учебно време, не просто екскурзия. Не смятам, кое ще ми излезе по- евтино, смятам, че не всеки може да си позволи 2 х 250.00 годишно за това начинание.
За децата си лично аз организирам почивки и на по- високи цени, на екскурзии също ходят, но не в това е въпросът.
Не говорим за екскурзии, поне аз така разбрах автора. За последните си има дни, които не са учебни.

# 23
  • Мнения: 2 716
Не ми се е случвало до сега да освобождават тия, които няма да ходят на Зелено.
Ако са десетина, ги водят някъде из София - паркове примерно.

# 24
  • Мнения: 183
Нали 175 за 4 дни? Защо станаха внезапно 250?
Не е чак толкова скъпо. Включва храна и хотел.
И се случва само на начален курс. Винаги можеш да си заведеш детето на село при баба без пари.
Зависи от джоба де.
Занато ,забравяш за таксите за посещение  и други работи както и джобни   Peace
Колко мислиш че ще станат....180  Laughing

# 25
  • Мнения: 183
Като бъде оповестено, че няма да има учебни занятия, защото 90% отиват там, остава неразрешен въпросът какво правим с останалите 10 %, това е учебно време, не просто екскурзия. Не смятам, кое ще ми излезе по- евтино, смятам, че не всеки може да си позволи 2 х 250.00 годишно за това начинание.
За децата си лично аз организирам почивки и на по- високи цени, на екскурзии също ходят, но не в това е въпросът.
Не говорим за екскурзии, поне аз така разбрах автора. За последните си има дни, които не са учебни.


То въприса е ясен ИМА ЛИ СМИСЪЛ от това по добре да ходят през седмица на екскурзии за по ден-2 отколкото на такова у-ще,за мен това е излишно,загуба на учебно време  Peace и на разходи  Peace Peace

# 26
  • Мнения: 2 716
4 дни на първолак - по 2 лв на ден = 8 лв + 3 музея х 5лв (макар, че имат намаление)= 15
Всичко 23  +175= 198...200 Къде ги прасна тия 50 кинта "за всеки случай"

# 27
  • Мнения: 183
4 дни на първолак - по 2 лв на ден = 8 лв + 3 музея х 5лв (макар, че имат намаление)= 15
Всичко 23  +175= 198...200 Къде ги прасна тия 50 кинта "за всеки случай"

Ма не е първолак а са 2-и и 6-ти клас  Laughing
 Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Абе добре така ги сметай ти  Laughing  Какво ще дам на госпожата 25 лв и ще кажа треба да ви стигнат  Wink

# 28
  • Мнения: 24 467
 Laughing Още в І клас хлапетата вадят по екскурзии по 20.00 лв. минимум само джобни за храна и боклуци. Като ги спестиш на твоето хлапе, то не е в най- изгодната позиция, но както и да е.
Ако ще е "училище"- нека си остане училище в училището, щом не могат да се предоставят условия, приемливи за всички, да се учи навън. Иначе- нека си е просто една извън учебна екскурзия.

# 29
  • Мнения: 2 829
Да Гили, като имаш двама ученици, си става сериозна сума. Но идеята е добра, друга тема е, че ние не получаваме толкова колкото трябва, за да им осигурим тези дребнички екстри  Twisted Evil
Освен това за 3-4 дни с каквото и да ги хранят все от глад няма да ги уморят, а впечатленията, въздуха, емоцията са незаменими за мен.

съгласна съм Peace Peace
особено за първолаците ще е страхотно изживяване




в училището на сина ми от 1 до 4 имаха зелени училища
по желание!
децата ,които оставаха  в София ги събираха в един клас и си караха някакви часове---ужSimple Smile

В училището на малката се очаква да има зелено училище след края на учебната година--по желание.
Тематично ще е ,свързано с народни обичаи и посещаване на музе и и тн

Общи условия

Активация на акаунт