Не е ли излишен разход "Зеленото училище"?

  • 10 134
  • 135
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 716
Бях обвинена от щерката, че ако не я пусна, ще проваля екскурзията на ЦЯЛОТо училище  ooooh!
Ясно е, че е подход на учителите и се подразних. Въпреки че съм с две ръце "за", такива неща ме карат да се замислям.
Може и да "проваля" туй-онуй  Twisted Evil

# 76
  • София
  • Мнения: 62 595
Май вече окончателно се навих да ги пусна. Майка ми снощи ми припомни, че съм била трети клас, когато за пръв път съм се отделила от тях и съм отишла на лагер за 15 дни и съм била най-малката. А тогава нямаше мобилни телефони, спяхме в една стая по 10-15 деца, че и тоалетните дори са бяха външни и по думите на майка ми накрая съм била много доволна. Щом аз съм оцеляла, значи и децата ще се справят за 4 дни. Те са толкова развълнувани, че сърце не ми дава да им откажа.

# 77
  • Мнения: 21
При нас зеленото уч-ще е в х-л Бор на Пампорово.5 дена-120лв.Не съм чула да има предвидена екскурзия до Смолян,но още е далеч и дори капаро не сме събрали.Има време да поразпитам.С такова желание дъщеря ми го чака този момент,че не мога да си представя да я лиша от него.Разбира се ,че се съобразявам и с цената,а тя ме устройва.Веднага беше проучила за хотела в интернет и понеже не беще разбрала къде точно ще бъде остана изумена ,че има не знам си колко хотела с това име.Е,вече уточнихме кой от всичките е.Вече знае   с кои приятелки ще бъде в стая-ние още пари не сме дали а те дружките имат и програма за престоя си.  bigdance2

# 78
  • Мнения: 80
Детето ми ходеше на зелено училище до 4-ти клас. Като се върнеше не можеше да се нахвали, толкова преживявания, страхотни впечатления. Голяма радост е за децата. Но истински съчувствам на учителите. Голяма отговорност си е. Сега когато е 6 клас не радвам, че нямат зелено ,училище. Вече ме е страх да го пускам.  Embarassed. Вярна е приказката малко дете малки проблеми....

# 79
  • София
  • Мнения: 1 654
В нашето училище не е имало организиране на "Зелено у-ще" Confused. Предполагам, че бих пуснала детето си.

# 80
  • Мнения: 61
Работя в хотел,посещаван редовно от ученически групи.С изключение на две от тях,"грижите"на учителките просто ме изумяват.Децата са затворени вечер в хотела,а те -в ресторанта,никой не ги поглежда с часове.Ние се превръщаме в пъдари по етажите.Имам дете в първи клас,не знам дали въобще някога ще го пусна на екскурзия,само ако аз съм там.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 2 378
sisillia, сигурно има и такива. Всяко стадо... Дай  координатите, да ви дойдем на гости, пък да видиш и другата страна.  Hug Wink

# 82
  • Мнения: 11 607
Аз все още съм скептичтно настроена към т.нар. зелени училища.......

Идеята е хубава, да се посетят красиви места, да бъдат заедно с връстниците си, но за съжаление тази хубава идея според мен е опорочена.....

За мен това е само възможност повечето(не всички, има и много съвестни!)учители да си изкарат екскурзия без пари(или със символична сума)...

# 83
  • София
  • Мнения: 62 595
За отговорността, която носят учителите по тези няколкодневни екскурзии, нямам нищо против не само без пари, ами и да им платим за това, че ще се грижат за децата. Не е лесно да се накарат толкова деца да вървят заедно, без да се изпотрепят, а какво остава за дисциплина през цялото време.

# 84
  • Мнения: 11 607
Че ако става въпрос те отговарят за децата ни и в училище...Означава ли това,че и там трябва да им плащаме? Ами в детските градини? Там са цял ден.......

Общо взето за това и на екскурзиите трябва според броя на децата да има и съответния брой учители.

Бях на екскурзия с големия син, наглеждах децата, помагах колкото мога, но и ст. не съм взела. Защото осъзнавах,че тръгвайки с тях, волю или неволю ще трябва да им хвърлям по едно око на децата. А понякога гледах и хвърлях повече от едно око......

Бях свидетелка как екскурзоводката злоупотребяваше, не посетиха всички места по план, шофьора също пестеше нафта, и как се съшиваха с бели конци оправдания. Но след това не се върнаха пари. А същата екскурзоводка бе тръгнала с куп предмети, които трябваше да слага пред икони в различни църкви. И...един град не бе предвиден, но ние минахме от там...защото имало икона, пред която тя трябвала да сложи нещо на свои близки......Нямам против услугата...но не на гърба на децата и това си е лична работа...Няма нищо общо с организирана ученическа екскурзия....Или тя се прави за да се обиколят обектите, които иска екскурзоводката не само без пари, но и друг да и плати.....

И каква отговорност...То учителката не можа да излезе на глава с децата......И аз с някой от тях - също. Нищо,че се познаваме, че живеем едва ли не на една улица с тях, пораснаха пред очите ми, а там......все едно не бяха същите деца. Учителката си приказва, те си правят каквото искат. Ще ги накаже - и после родителите какво ще кажат?

Момичетата изкъртиха бравата на вратата, основна част платихме аз и госпожата....Родителите казаха,че не е вярно и не дадоха пари после....Децата излъгаха, прехвърляха вината от един на друг......

Тази екскурзия ми потвърди мнението, че децата ми ще ходят на екскурзия с ...мен. А и госпожата на големия син - 6кл. - каза, че ще ги заведе някъде само ако има още 3 родителя с нея........Или....Другият вариант, който осъществихме миналата година - аз и баща им ще ги заведохме по стъпките на 100-те национални туристически обекта. Тази година май ще направим пак нещо подобно, но в Южна България. Не излиза по-скъпо от едно море.

# 85
  • Мнения: 299
Мисля , че трябва да си припомним времената , когато и ние с нетърпение чакахме екскурзиите , и изживяванията които те ни носеха. Не мисля , че трябва да лишавам детето си от тях  заради мойте страхове.

# 86
  • София
  • Мнения: 62 595
Това, което си описала опира до домашното възпитание, а не до несправянето на учителката. Просто децата са решили, че всичко им е позволено, особено при случката с бравата. Ако бяха моите деца щях да потъна в земята от срам.
Екскурзоводката не мога да коментирам. Нашите ще са всичките дни на едно и също място като имат еднодневна екскурзия до Банско.  За пръв път ще ги пращам моите,така че не зная какво ще става. Познавам класната им добре, прави впечатление на съвестен човек, а и с друг преподавател не бих ги пуснала. Разчитам най-много на поведението на децата си, защото съм им казала, че от това как ще се държат на това зелено ще преценявам дали изобщо някога да ги пускам пак.

# 87
  • Мнения: 11 607
Andariel всичко опира до домашното възпитание.......

Обясни ми как родители позволяват дете да тръгне с цял куфар!не преувеличавам - цял куфар - 4 клас деца тогава - храна. То не бяха кашкавали, луканки, снаксове и каквото се сетиш, вкл. и кока-кола, + купено от магазин. Ядеше се нон-стоп, едната вечер това дете яло до 4ч. сутринта и познай после в тоалетната какво имаше. И ако стане нещо с това дете - кой ще е виновен? Родителите, които са напълнили куфара, или госпожата, която трябва да свети какво прави посреднощ детето? Слава на Бога всичко завърши добре!

Не казвам,че всички екскурзии са такива, не казвам,че навсякъде има такива изцепки......Но това, което видях тогава с очите си, заключи в мен само едно-единствено нещо - за доброто на всички ни - ще ходя с децата си на зелени училища. И без това учителките имат нужда от помощ.

Учителката, с която тръгнах тогава бе и сега е приятна жена, а евентуално чакам с нетърпение екскурзията на големия, защото класната му(по география е учителка) доста места е обиколила(и и извън страната), доста е видяла и няма да скучая с нея........

Съвсем искрено желая на всички щастливи и хубави зелени училища. Andariel къде ще са вашите деца?(не съм чела по-напред в темата...)

# 88
  • София
  • Мнения: 62 595
Малее, паднах от смях с този куфар и луканките. Напомня ми на Бай Ганьо.
Добре че повечето родители не виждат как се държат децата им. Аз затова не искам да ходя с тях, че после родителите ще ме бият заради мерките, които ще взема. Лигавщини и простащини не търпя.

# 89
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Мисля , че трябва да си припомним времената , когато и ние с нетърпение чакахме екскурзиите , и изживяванията които те ни носеха. Не мисля , че трябва да лишавам детето си от тях  заради мойте страхове.
тъкмо се заоглеждах за подходящи оферти в нета, че да спретнем на група ентусиасти една забавна пролетна ваканция и намерих темата! Simple Smile
като майка на бъдещ първокласник намирам идеята за зелено училище за страхотна, но като чета отзивите на вече минали по този път, има какво да се желае по организацията и изпълнението!!! явно учителите не са подготвени, а и мотивирани за подобни инициативи. пък и немърливите и безотговорни родители и учители са си такива 24 часа в денонощието, не е проблема в детския лагер! надявам се, че нещата ще влезнат в релси..
sisillia, сигурно има и такива. Всяко стадо... Дай  координатите, да ви дойдем на гости, пък да видиш и другата страна.  Hug Wink
Peace  Wink

Общи условия

Активация на акаунт