Сърдечните тонове на бебето.

  • 46 393
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 251
И при мен тоновете са високи 157-160, до колкото знам нормалните тонове са 120-160. Веднъж бях с братовчедка ми на консултация и неините бяха 175, но преди това беше бързала и доктора каза, че няма нищо притеснително  Simple Smile
А относно пола и аз съм чувала, че високите тонове са женски. Първия път на сина ми бяха по ниски тоновете(130-140). Сега пак казват, че ще е момче, но пък е точно обратното  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 2 374
Благодаря за успокоителните думи на всички! Лекарката каза " О, не е нормално, отиди да ти направят запис, ако трябва остани в болница и т.н...?Това  ме шашна. А като си звъннах на  лекаря ми каза, че има такива моменти, но ако желая да направя запис да отида утре.  Hug

Ама и тези лекари понякога са ужасни не мислят въобще как го преживяваш ти в дадения момент,за тях това е ежедневие и повечето действат машинално.Тоновете са съвсем леко повишени,но в никакъв случай не е ненормално,спокойно.Успех! Hug

# 17
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Бях днес на запис. Акушерките казаха, че тоновете варират от 120-160, на моменти като се движи и над 160. Думите им бяха, че няма нищо притеснително, че са нормални. Защо тая на консултацията ме шашна толкова, даже днес преди да отида на записа пак бяха около 160 и тя направо ми даде и направление за хоспитализация Thinking

# 18
  • Мнения: 438
 То няма лошо, че се притеснява за бебето, но явно не знае как да се държи жената!Като се сетя моята докторка колко емоционална беше, на моменти чак ми идеше да я халосам с нещо!Тя пък почти всеки път като гледаше бебо на видеозона и изтърсваше :"Живо е!"
Важно е, че всичко с бебчето ти е наред.Вярно - ти си знаеш какво си изживяла от момента, в който ти е казала това, до днес , но честно да ти кажа аз имам повече доверие на по-предпазливи лекари (струва ми се, че твоята е от тях), отколкото на някои, които до последно са спокойни, и смятат, че всичко е наред, а накрая се оказва, че нещата не са толкова розови, за колкото са ги мислели.
 Пожелавам ти едно прекрасно живо и здраво бебече, и..... леко раждане! thumbsup

# 19
  • Мнения: 111
На моята девойка са стигали до 180, когато шаваше и раздаваше шутове. Аз в продължение на две седмици бях всеки ден на записи, защото не си усещах контракциите.

# 20
  • Русе
  • Мнения: 658
Madam23, тоновете на моето бебе на първия запис на 2 пъти се качиха до 200 и се позадържаха доста време над 180.  Shocked
Излишно е да ти казвам как се шашнах. 2 души поотделно ми разчитаха записа. Никой не се впечатли. Казаха ми, че вероятно е мърдало през това време. Освен това на 2-3 места тоновете бяха много ниски - около 70. Отново не предизвикаха никакъв интерес. Викали му артефакти  newsm78
Следващите записи си бяха нормални

# 21
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Миналата седмица сърдечната честота на моето бебоче беше 155 удара/мин. Докторът не е казал, че има нещо притеснително. Peace

# 22
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
 Hug Дано бебоците и ние сме добре и повече положителни мисли, нали? Simple Smile

# 23
  • Мнения: 319
Напълно нормално е ако се движи или има контракцийка в момента тоновете да скочат и до 200. Аз не усещах контракции, а апаратурата отчиташе, че имам и тогава тоновете можели да скочат и над 200.

# 24
  • Мнения: 149
Не се притеснявай, потърси второ мнение.

# 25
  • на края на света.....
  • Мнения: 46
Мен в 9 месец за такива тонове ме приеха в болницата.После се оказа ,че била фалшива тревога но "страх лозе пази".Бебето се влияе и от психическото състояние на майката.Бъди спокойна,мисли позитивно и бебето ще го усети Hug

# 26
  • Мнения: 498
От мен успех и по-малко притеснения  bouquet

# 27
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Благодаря за отговорите. Утре съм при лекаря си, при който ще раждам. Ще му покажа записа, ще съм по-спокойна когато той си каже думата. Иначе тая дето води консултацията- леле мале... Всички смятат, че понякога прекалява.


# 28
  • Мнения: 2 013
Тоновете на дъщеря ми винаги бяха между 140-160,напълно нормални граници според мен! Peace

# 29
  • Мнения: 189
                             Не искам да те тревожа излишно.Ако ти е за първи път и утре е нормално няма страшно.При мен беше така.
                             Или над 160 или из4езваше.Ходих всяка седмица и всеки момент доки беше готов да ме оперира.Накрая ходех
                             през ден и 10 дена преди термина ме оперираха по спешност,то4но по тази при4ина.

Общи условия

Активация на акаунт