Бъдещи мами - ЮЛИ - тема № 18

  • 12 766
  • 294
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 102
Здравейте мили мами!

Малееее ние определените за 22.07 държим първенството - цели 10 мами ще раждат тогава (ако решат да си спазят термина де  Wink

karelia79
виждам, че и ти като мен си от Варна  Grinning Ти къде ще раждаш? Аз предният път раждах в Майчин дом. Останах много доволна и мисля пак там да раждам. Там съм и на ЖК Simple Smile

Как само нямам търпение да дойде 07.03. - тогава съм на 4Д и ще видим бебчо малко по-обстойно!

Слънчев ден на всички!  Hug

# 76
  • Мнения: 177
Момичета, шевовете не са толкова страшни. Когато те шият всичко вече ти е изстръпнало от раждането, а пък ти махат /зависи какви конци ти сложат, има такива, които сами падат/ след 7-10 дни.

Лорка, аз пия магнезий в някакъв БГ вариант много по-евтин, малко над 6 лв- смуче се. Казват се Диаспорал, но док тях ми изписа защото ни е приятел.  Wink

# 77
  • Мнения: 179
Здрасти и от мен Wink
аллиах85- добре дошла и леко бременеене  bouquet
берушка  - чакаме да се разпишеш как е минало ЖК
Тани80- какво те притеснява на епидуралната упойка навън всички раждат нормално с епидурална, е да в БГ още са зле ,но се работи по въпроса особено в провинцията няма кой да я сложи.
И аз утре съм на ЖК ще водя малката с мен, само пита кога ще види бебето постоянно и обещавам, и сега съм решила вече да я взема да види бебо Heart Eyes
Аз ходя в Спа Дрим център  Peace някой ако ходи там може да ходим заедно Peace
Успешен ден на всички по късно ще се включа пак

# 78
  • Мнения: 332
Здравейте бъдещи мами!
Лорка аз пия магнерот!Какво те притеснява?
Защото по телефона ми го изписаха, като обясних какво чувствам, казаха ,че са контракции на матката, и ще пия, а не можах да попитам, много ли са опасни тези контракции.  Embarassed

# 79
  • Мнения: 102
МААААААЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ кукувица ми е изпила бременния мозък!  Crazy

Аз нали съм родена на 22.07 и все се бъркам, че тогава ще раждам  Crazy То нищо чудно тогава да го снеса мойто бебче, де! Както обичам да преносвам  Joy

Извинявайте ! Blush Не ми обръщайте внимание    smile3538

# 80
  • Мнения: 210
Здравейте, юлски мамчета!
Относно ФМ при Марков: Бях там в понеделник - прегледът е 80 лв., със запис 100 лв, като той ми даде диск.
Успех на всички!

# 81
  • София
  • Мнения: 67
Здравей Късмет!

Моля те, ако ти е удобно, да разкажеш повече за прегледа - внимателен ли е доктора, всички органи ли гледа, видя ли пола, спазват ли се часовете!?!

Предварително ти благодаря! Hug Hug Hug

# 82
  • Мнения: 425
Ей сега се връщам от ЖК. Всичко е наред с бебока, много мърда, а аз се бях притеснила, че не го усещам или поне не съм сигурна него ли усещам. Понеже до сега вървеше с една седмица напред от това което е по цикъл, но сега вече си отговаря и ще трябва да си сменя лентичката. И най - накрая разбрахме пола - пишете ме и мен в РОЗОВИЯ отбор.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 635
Lorka86, от това, което прочетох - възможно е да са т.нар. "подготвителни контракции", но не трябва да са твърде начесто. А, ако се притесняваш, по-добре отиди при лекаря си да те види на ехограф, за да сте сигурни какво е. Другите майчета, които вече са минали по този път, сигурно ще знаят повече.

късметче, как мина прегледа? Аз се колебая още за диска, защото не ми се дават излишни пари, но пък цялата фамилия ще се изкефи да види бебето. Нали няма как да ги помъкна всичките, а таткото е с предимство.

берушка - честита ти мома Simple Smile, ей че хубаво.

# 84
  • Плевен
  • Мнения: 69
Здравейте мамчета,
и аз вчера ходих на консултация по ЗК, ами какво да ви кажа не съм доволна.Като изключим че влезнах половин час след дадения ми,моята докторка я нямаше(нямаше я и предния път),заместваше друг доктор.Не знам как протичат вашите консултации, но сега само ме премериха колко кг. съм и кръвно.Пуснаха ми и урина и пълна кръвна картина.Иначе доктора май го беше страх да ме пипне, нити ми е мерил матката, нито нищо,а помня че предишната ми бременност всеки месец ми мереха и матката в легнало положение.За видеозон по ЗК въобще не говорим.Добре че си ходя всеки месец на частно.
Това е засега от нас,целувки на всички.

# 85
  • Мнения: 210
Докторът е внимателен, оглежда всичко и обяснява какво се вижда в момента (ти гледаш картинката от УЗ-а на доста голям монитор пред теб), отговаря на въпроси, ако можеш да се сетиш в тоя момент за нещо специално Simple Smile Накрая получаваш списък с всички огледани органи и допълнителни данни за бебето - тегло и т.н, и разпечатка на поне една снимка, както и евентуално диск с още няколко снимки и клипче. Това със записа можете да го уточните там на място, като започне прегледа.
Ако всичко е наред с бебчето се старае да поднесе и екстри - моят юнак си беше заврял ръчичките пред лицето и хич не му пукаше, че ми се ще добра снимчица, та докторът се опита да го подбутне оттук, оттам, ма не се поддаде мъникът на папарашките номера Simple Smile
Не съм засичала специално време - мисля, че прегледът трае около 20-30 минути..Относно спазването на часовете - твърде често се чака дълго!
Аз бях там и през декември, и тогава имах късмет само 20-ина минути закъснение. Сега в понеделник, часът ми беше от 15:20, а влязох към 16:45...
Ако те интересува още нещо питай, н май това е накратко...

# 86
  • Мнения: 210
P.S.
Относно пола, предполагам, че зависи изцяло от положението на бебето - при мен Марков видя пола още през 12-та г.с. и вчера го потвърди...

# 87
  • Мнения: 59
Здравейте днес и от мен, нямах много възможност да пиша тези дни, но пък ходих на ФМ в понеделник и всичко е наред с бебето, докторката каза, че ще си имаме момче. Таткото малко беше разочарован, защото така се нядяваше да е момиче, че накрая я попита дали е сигурна, да не бърка нещо. Радваме се и двамата и трябва да мислим име за момченцето ни. Днес ми е много кофти ден, може би защото съм на работа, а тук има една която ни се води ръководителка и е толкова ужасна жена, че няма на къде, недоволна от живота непрекъснато и постоянно, и дори не се съобразява с положението ми, не че трябва да парадирам с това, но всички останали се стараят поне и са много готини. Оплаках ви се, знам че няма да ми олекне, но все пак. Приятен ден на всички!

# 88
  • Мнения: 210
Jillian, докато бях там влизаха мами придружени от татковците и от бъдещи каки или батковци, та не е проблем да имаш 2-3-ма придружители Simple Smile
Аз поисках клипче, щото при мен таткото не ще да влиза в кабинета - има си негово обяснение - да не урочасал нещо...пу-пу Simple Smile
Ами, какво да ви кажа за записа - мило ти става, разбира се, но..още е доста раничко за да се види пооформено бебче - има си всичко, но..В рамките на шегата, таткото като видя снимките и клипчето каза: "Да ги пазиш и като порасне, ще му ги покажем, да види какъв грозник е бил.."! ooooh! Wink
Но пък бабата почти се разплака, като го видя..Simple Smile
По-важното е, че наистина оглежда всичко и можете да си отдъхнете накрая, че бебето е добре...

# 89
  • Мнения: 11 828
Здравейте!  Hug
Честито на патерици на всички, които имаха поводи през последните дни! Здраве и любов!
Добре дошли и на новите момичета!   bouquet
Честито и на всички узнали пола на бебчетата си!

И аз нямам търпение вече да идва ФМ в понеделник, за да разберем със сигурност. Аз също мисля да вземем Юлиана с нас при Марков, че отдавна й обещаваме, че ще види бебето. Само ме притеснихте с това дълго чакане.  Confused А как е с паркирането? Че ако сме спрели наблизо с тати ще гледат някакво филмче в колата докато аз изчаквам. И още нещо, ако си носиш флашка пак ли ти взимат още 20 лв., предполагам да - защото си е запис, но да питам..

Исках да пиша много неща, но..

Общи условия

Активация на акаунт