Спалня в лилаво

  • 205 142
  • 437
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 1 330
Радвам се, че ви хареса шалтето. Ето как изглежда цялото
http://www.prikachi.com/images/865/5291865p.jpg


Тъкмо ти "завидях" на шалтето и цената му. Тъкмо умувах за едно лилавичко, ама соленичко и видях в един проспект това, което търся. Мнооого олекотена завивка, идеална за шалте. По-тъмно е от твоето /като райето на пердето ти/, но те бия като цена - 14.99  Grinning Щот е от   hahaha Чина.  Китайско, ама ми пасна на тапетите, пердето и джоба  Grinning

# 406
  • Мнения: 6 623
Привет!
Радвам се, че открих тази тема ,защото когато реших ,че спалнята ми ще бъде с лилави стени имаше доста вЪзмутени люде Laughing
Обаче ,въпреки всеобщото възмущение лилавата спалня е факт. Двете стени са блед люляк ,а другите две -лавандула.
За спалното обзавеждане се спрах на бук с мДФ в бяло, но в после ,,клекнах,, на вариант лакиран бук в светъл нюанс. Другия месец очаквам да пристигнат мебелите, че голямо обикаляне беше и ще сложа снимчици.
Дилемата ми сега е: какви пердета и с каква дължин?....
Ако са лилави идвав повече този цвят, май ще прибегна до натюр лен. Вие какво мислите?

# 407
  • Мнения: 9 225
натюр лен
+1
ето ти линк за идейки
http://www.interiorfans.com/purple-bedroom-designs-ideas

# 408
  • Мнения: 6 623
Благодаря, Пинко  bouquet
А вие с какви пердета сте при лилави стени?  Като цвят и дължина имам предвид. Преполагам,че ако пердетата не са в цвета на стените трябва да кореспондират с шалтето ,като цвят?...
Не съм предполага ,че ще се изправя пред такива чуденки... Обикновено имам много ясна представа ,какво точно искам и как да стане,но сега ми се объркаха плановете с тези мебели...
Даже и картина бях  нарисувала Laughing

# 409
  • Мнения: 9
Biserka дължината на пердетата трябва да ти е с 5 см по-къса от височината на стаята. Премерете си стаята от тавана до пода. Мойта спалня е 2,70, а аз поръчах пердетата 2,65. Корниза ми е най-обикновен от ПВЦ. Той е 2,50 и толкова е и пердето в готов вид. А вече за набора сама ще си решиш. Мойте бяха с набор 1:6, защото са с рае. Според мен, ако са от органза прозрачни трябва по-голям набор.

# 410
  • Мнения: 168
Набор 1:6?  За толкова голям набор за пръв път чувам. Да не би да е 1:3?

# 411
  • Мнения: 6 623
Благодаря за мненията. Пдпочитанията ми клонят към естествени материи ,дори и за пердета. Затова и се насочих към лена,  но винаги съм отворена за нови предложения.

# 412
  • Мнения: 2
Здравейте момичета... случайно попаднах на тази тооолкова дълга тема за лилавите спални... но такива са всичките ви интересни теми Simple Smile)...
Имам сериозна нужда от помощ Simple Smile... Ремонтирах си и си обзаведох спалнята, но сега ми предстой да си избера някакво готино спално бельо и завеси/пердета.... но не знам как да ги съчетая със стените и мебелите.... 3те стени са в студено лилаво, а четвъртата почти изцяло представлява френски прозорец с врата... мебелите ми (гардероб, легло и бюро) са бели, а стола ми е черен... пода е ламинат сив с черни и бели ивици.... като цяло стаята до тук е в студени тонове, затова искам завивките и завесите да са в меки тонове за да стане всичко по-приветливо и просторно... Ще направя снимки, за да придобиете по ясна представа...
Бях се спрял на това http://eladabg.com/images/spalno-belio-tac-6996.jpg ... но ме притеснява че има доста черно по него...

# 413
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Здравейте!
По нашата спалня има доста работа, но всичко ще става бавно.
На първо време искам да ви питам какви завеси бихте сложили до тези тънките лилави Simple Smile
Може би синята тръба от парното ще ви се набие веднага, но няма сега как да я боядисаме, защото с бебче спим в тази стая, та ще почака това може би година.
Другото, което искам да ви попитам е бихте ли сложили нещо на стената зад главите ни и ако е стикер примерно, какъв би бил той?
Пътеките ще се сменят в друг цвят.
Шалтето - също, но се чудя дали да бъде като тъмната завеса, която също смятам да е в лилаво - такава плътна, тежка и хубава, без украса по нея, за да се слива с тънките завеси Simple Smile
Сега съм метнала едно одеалце, че бебето пълзи по спалнята, понякога повръща и т.н., знаете как е.
Ето и снимка от спалнята:

# 414
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Свършиха ли се лилавите спални Simple Smile))
Хайде, покажете идейки.
Аз искам да попитам какъв тапет би подхождал на една стена на горната снимка на спалнята според вас?

# 415
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
ire_ecc, влюбих се направо в цветовата комбинация перде-пътечки-шалте-стени.  Heart Eyes Дали може да споделиш на лични откъде са пътечките и пердето, моля?  Embarassed Макар че нашата спалня има и врата към тераса, както и радиатор под прозореца та не знам ще пасне ли перде до пода или ще трябва да слагам късо на прозореца и дълго на вратата.
Ние тепърва ще обзавеждаме нашата лилава спалня, засега имаме само празни лилави стени и дъбов паркет на пода.  Laughing

# 416
  • Мнения: 6 623
Жабче, и нашата спалня е ,като вашата. Поф прозореца радиатор о врата към терасата. Категорично съм решила да слагам късо перде на прозореца и дълго на вратата . Вариант с дълго перде на прозорез и под него радиатор ми се вижа крайно непрактичен, сега търся блакаиут бледо лилаво перде ,но все на камък удрям в Плевен...

# 417
  • София
  • Мнения: 56
Момичета въобще не се притеснявайте за дългото перде и радиатор. Моята спалня е с дълго перде и нямам никакъв проблем с отоплението, а според мен е по-красиво. Естествено всичко е въпрос на линчно усещане  Peace

Моята тъмно лилава спалня ще е готова след около 2 седмици. Тогава ще ми дойде гардероба, завършека на всичко Wink

# 418
  • Мнения: 1 846
Здравейте! Някой ползвал ли е контрасти в спалнята си? Примерно: бяло и лилаво-тъмно? Peace

# 419
  • Мнения: 16
Моята е лилаво + бяло + червено и я харесваме

Общи условия

Активация на акаунт